Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idősebb embernek kis vagy...

Idősebb embernek kis vagy közepes testű kutya?

Figyelt kérdés

64 éves anyukám sajnos egyedül maradt és úgy döntöttünk hogy veszek neki egy kutyát karácsonyra vagy ott körülre (szóval még egy szűk év van)

Mindenképpen nyugodt, viszonylag jó egészséggel rendelkező, könnyen tartható kutyát szeretnék.


Azt uszkárok, havanese, spicc típusú kutyák nagyon tetszenek de a kozmetikázás sajnos nem megoldható



2019. febr. 4. 15:51
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tizesnek az egyetlen normális emberi kommentet, de fajtatiszta kutyát szeretnénk
2019. febr. 4. 16:51
 12/20 anonim ***** válasza:
81%

Én 66 éves vagyok, kertes házban, 2 igen idős (15 és 13 éves) kinti-benti kutyával, de azon imádkozom, hogy én éljem túl őket, hogy ne kerüljenek szemétre.

Egy 60+ éves embernek már nem való kölyökkutya, de valójában semmilyen, mert csak a gond van vele, ahogy előttem is írták. Ebben a korbán már bejátszanak a betegségek, kórház, halál és olyankor mi van a kutyával?

Inkább próbálj meg a kutya helyett valami programokat szervezni anyukádnak, ahol emberekkel találkozhat, megismerhet barátokat, barátnőket!

Ha mégsem tudlak lebeszélni, akkor én a Golden retrievert, Labradort, vagy a Cavalier King Charles spánielt mondanám, ebben a sorrendben, de mindenképpen legyen egy megnyugtató és kész "B" terved a kutyával kapcsolatban, ha neked kell majd róla gondoskodnod!

2019. febr. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
13%

Kis testű kutyák:

-Jack Russell Terrier

-Yorkshire Terrier

-West Highland Terrier

-Bull Terrier

-Boston Terrier

-Mopsz

-Angol Buldog

-Francia Buldog

-Amerikai Buldog


Közepes termetű kutyák:

-Beagle

-Spániel (bármelyik fajtája)

-Border Collie


64 évesen is lehet sportosabb. Ezért írtam nagyobb mozgásigényű kutyát is. Szerintem az nem olyan lényeges hogy kis- vagy közepes termetű a kutya, mármint ahogy kérdezted hogy melyik jobb egy idősebbnek.

2019. febr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
65%

Huhh ahogy látom sajna megelőzött a gyakori híres acsarkodó, vagdalkozó, vádaskodó szennye.


Az agarak között nézelődj nyugodtan, lusta kutyák.

Spánielek, papillon, palene, pekingi palotakutya


A szomszéd bácsinak jack russel kutyája volt, időseknél sokszor látok yorkit

2019. febr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Menhelyen is vannak fajtatiszta kutyák, egyébként küldtem privátban egyet, azt nézd meg.
2019. febr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként a spitznek pont nem szabad vágni a szőrét.
2019. febr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
90%

-Bull Terrier

-Boston Terrier

-Mopsz

-Angol Buldog

-Francia Buldog

-Amerikai Buldog


Közepes termetű kutyák:

-Beagle

-Spániel (bármelyik fajtája)

-Border Collie


Te normális vagy????? Bullterriert idősnek????? Bulldogot????? Bordert???? Eszednél vagy???? Egyiket se adnám idős embernek.

A bullterrier baromi makacs, tojik a gazdára. A bulldog szintén, csak még baromi beteges is. Az összes. Border... terelőkutya!!!! Mond ez valamit????


Kérdező!!!

Max egy öreg menhelyi kutyát hozzatok neki. Ha valami "márkásat" akartok, akkor fajtamentéstől. Se kölyköt semmiképp. Naponta van minden állatmentőnél olyan hirdetés, h idős ember halsla miatt került utcára a kutya, mert az örökösöknek nem kellett.

Másrészt nincs olyan, hogy egy kutya gyárilag nyugodt, könnyen tartható. Pláne egy kölyök,majd szárnyait és határait próbálgató kamasz.

2019. febr. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
86%

Egy idős számára nagyon jót tehet egy kutya, főleg ha egyedül maradt, mert nem hagyja, hogy elhagyja magát. Időseket gondozó szférában dolgozok, nagyon sok néninek és bácsinak A MINDENE a kutya, csak azért kel fel és sétál, hogy a kutyust sétáltassa, vagy megnézze az udvaron, megetesse, ha egyedül vannak ő a társuk.

Azonban, csak akkor vegyetek neki kutyust, ha valami baj esetén tudtok róla gondoskodni. Nem egy gondozottunk van, aki ugyanúgy aggódik a kutyus további sorsáért, ha vele történik valami. Szóval felelősségteljesen kell dönteni, ha tudtok a kutyáról gondoskodni, és úgy érzitek anyukádnak jót tenne, akkor nyugodtan. Nekünk egyik néninek van egy bichon-szerű kutyusa, másiknak keverékek, harmadiknak berni pásztor, tehát nagyon sokféle a paletta, igazából ezek a kutyák mind nyugodtak voltak, ahogy én tapasztaltam, de ez biztos az időskorúak törődésének és foglalkozásának köszönhető.

2019. febr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
95%
Én nem szeretnék beleszólni, de azt nem értem hogy miért kikötés a fajtatiszta kutya. Szerintem a néni meg sem tudja különböztetni, teljesen mindegy neki hogy 120.000-ért veszel egyet tenyésztőtől vagy 10.000-ért kihozol egyet menhelyről. De ti tudjátok.
2019. febr. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
83%

Számolj a kutyára 15 évet. És kalkuláld bele azt is, hogy ha Édesanyáddal bármi történne ne adj' Isten, akkor rád marad a kutya.


Én nem javasolnék kölyköt, mert ha egyedül vesz részt a nevelésében, akkor az nagyon macerás lehet.


Valami kisebb testű, fiatalabb menhelyi kutty nem jöhet szóba?

2019. febr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!