Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis, közepes termetű időjárást...

Lugoka kérdése:

Kis, közepes termetű időjárástűrő fajta?

Figyelt kérdés

Nem most, csak majd jövőre vagy azután szeretnénk egy kis, közepes termetű kutyát a mostani (kuvasz) mellé. Mudira vagy törpe, közepes snacira gondoltam első körben. Fontos lenne a hidegtűrés mert főleg hűvösebb időben járunk a mostani kutyával is túrázni, és egy rendes aljszőrzet nélküli kutyát nem tennék ki annak, hogy egész nap túrázunk akár 0fok alatt is.

Tudtok még alkalmas fajtákat?



2018. okt. 7. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Kint, vagy bent akarod tartani?

Csak mert bár a mudi gyakorlatban általában bírja a kint tartást, télen is, de amúgy kis, közepes termetű fajtát, a mudival együtt en block nem tartunk kint.

Nem éri meg ezzel kisérletezni...


A túrázást hidegben, akár 0 fok alatt, viszont feltétlenül bírja, benti tartás mellett.


A közeps, de főleg törpe snaci már semmiképpen.


Megkérdezhetem, hogy miért pont kicsi, vagy közepes termetű kutyát szeretnél, illetve mik az egyéb igényeid?

Elsősorban mire használnád?


Valamilyen spiccben nem gondolkodtál? Vagy az Eurázsiai, bár az közepes-nagy inkább mint közepes-kicsi...

Illetve még vadászkutyából, pl. norvég elghund/elkhound.

Esetleg chow-chow.

2018. okt. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Estére vagy ha fázik, akkor persze bent lenne. A mostani kutya is akkor jön be amikor akar. Anyám szeretne kicsi kutyát, másodiknak, én meg utána akarok járni, mert nagyon kicsit se akarok, nehogy ne bírja a túrázást. Persze nem unoka helyett, hanem, kutyának lenne tartva. A Spicc az nem rossz ötlet, majd utána olvasok.
2018. okt. 7. 22:43
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk törpeuszkárunk van, bent tartva, de ha akar kimegy az udvarra. A hosszú kirándulásokat bírja és szereti, télen kicsit nagyobb szőrben tartjuk, ha meg nagyon esik a hó akkor kap kabátot, lábvédőt. Mi vele 16-18-20km túrákat szoktunk csinálni, télen is. Eddig nem volt vele semmi baja, most 6 éves.
2018. okt. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
98%

Közép schnauzer alap bírja a hideget és a túrázást is, de arra számíts, hogy elég öntörvényű, makacs, temperamentumos fajta. Ezek a tulajdonságok rendkívül magad intelligenciával párosulnak. Ez pedig egy elég nehéz kombináció.

Határozott, de semmiképp sem durva nevelés szükséges, nagyon korai szocializáció.

Az intelligencia miatt nagyon fontos a szellemi fárasztás is, de nagyon igénylik a mozgást is.

Kozmetikázni kell, azon belül is trimmelni, nem nyírni.

De egyébként jó egészségnek örvendő fajta, akik jól bírják a ridegtartást.

Viszont nagyon meg kell figyelni, hogy honnan veszitek. Jó tenyésztőtől szabad csak, törzskönyvvel.

2018. okt. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a Közép Schnauzer már túl nagy lenne talán. Majd valamikor megnézem élőben. Még a Bolonka Zwetna -ra gondolok most, de vele meg nem hiszem, hogy lehetne messzire menni. Meg nem találtam eddig itthon tenyésztőt. Oroszokig meg nem mennék el egy kutyáért. A spicc a szőre miatt nem igazán tűnik jónak. Kinti - benti kutyaként talán nagyon hullatná a szőrét. Éppen elég a Kuvasz után takarítani a szőrt... Nagyon úgy áll a helyzet, hogy majd figyelem a menhelyeket és mentett lesz a vége. Csak azzal meg az a bajom, hogy nem én akarom fizetni az állatorvos új házát, mert egy ész nélkül szaporított kutyát hozok el.
2018. okt. 9. 16:04
 6/6 anonim válasza:
63%
Én a Cavalier King Charles spánielt ajánlanám. Nekem kettő van és jobban bírják a hideget mint a meleget persze ha nagyon hideg van beengedjuk őket. Szerintem kibírná a hideget mondjuk egy kutyákatkabátot azért vennék neki.
2018. okt. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!