Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lesz ebbol szobatisztasag?

Hogy lesz ebbol szobatisztasag?

Figyelt kérdés

3 honapos, nagytestu kutyarol van szo. Elolvastam egy csomo kiirt kerdest, valaszt az en problemamra sajnos nem talaltam.


Szoval 3 honapos. 3 hete van nalunk. Az elso perctol kezdve (termeszetesen) probalkozunk. De! A tapra egyszeruen annyit iszik, hogy nem is csodalom hogy nem haladunk! Napi masfel litert siman megiszik! Ivas utan 5 perccel (setabol visszaerve) mar kepes Balatont hugyozni a nappali kozepere. Akkor megint le, pisil is kint is, majd vissza...Ha “szerencsenk” Van ismet iszik. Egy nap hozzavetolegesen 10x vagyunk kint, plusz 2x nagyobb seta (de a 10 alkalom sem csak 1 pisi/kaki es vissza, Van hogy 2-3x pisil) es ehhez jon, hogy kb. 6-8 alkalommal bent pisil. Egy nap 30!!!!alkaommal kepes pisilni. Van olyan tap esetleg, amire nem vedel ennyire, mert ez igy tarthatatlan!


Elsosorban nagytesu kutyasok valaszait varom, mert a yorki es egyeb pici kutyak torteneteit, hogy 2-3 orankent levinni, mar elolvastam! Mint irtam mi van hogy 20 percenkent visszuk, es egybol pisil! Szoval erti, hogy miert megyunk ki ;)



2019. febr. 4. 22:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Persze, vannak nedvesebb tápok, mint pl a Platinum. De azt is megpróbálhatod, hogx beáztatod a tápot, talán összességében kevesebb vizet vesz így fel egyszerre.
2019. febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém kölyökként Markus Mühle Black Angus juniort kapott, nem emlékszem hogy olyan sokat ivott volna rá, pedig nyáron volt ennyi idős. Megpróbálkoznék másik táppal, de ugyanakkor az orvos felé is megérne egy kérdést, mi lehet ennek a vedelésnek az oka, ha nem a táp és nem a meleg.

Hozzátenném, hogy 3 hónaposan azért a szobatisztaság még nem elvárható, de még a jelzés sem. Nagyjából még egy hónap kell, ha továbbra is jól csináljátok és kitartóak vagytok. TEhát kétségbeesésre szerintem nincs ok, ez egy ilyen időszak, át kell vészelni a felmosóval a kézben. Emlékszem nálunk a reggel volt ilyen, éjjel átaludt kb. 6 órát gond nélkül, de reggel 5 és 8 között 20 percenként vittem le, pisilt is, és mégis képes volt fent is bepisilni egy pillanat alatt. 8 után mintha elvágták volna, a nap többi részére beállt a 3 óránkénti ritmusra.

2019. febr. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Allatorvoshoz holnap megyunk oltasra, majd megkerdezem, bar elore latom a valaszt ;) Sajnos tapvaltas nem most lesz, mert marha okosan bespajzoltam 10 kilo meg megevesre var:( Utana BARF-ra szeretnek atallni.


Egyebkent ejszaka nalunk nincs gond. Most meg leviszem majd, es reggel 6-ig nyugi van. Es erdekes modon a delelott folyaman szinten. Na de delutan....


Nem elvarom hogy mutassa, persze tudom, hogy kis “baba” meg, de 5 percenkent??? :D Masfelol mutatja. Szaglaszik korbe. Van hogy idot ad nekem, es van hogy nem. Es van hogy azt mondom aaaa tuti nem meg...es de!! :(

2019. febr. 4. 23:06
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Pontosad mérd, mennyit iszik meg, és beszéld ezt meg az állatorvossal. Ha valóban nagyon aránytalanul sokat iszik, az a cukorbetegség jele is lehet.
2019. febr. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyám akkot ivott és pisilt sokat amikor hólyaggyulladása volt. Tényleg ki kell vizsgálni.
2019. febr. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Valóban utalhat betegségre, ez nagyon sok víz, jelezzétek a dokinak a dolgot.

Viszont, ha nincs baja és "csak úgy" iszik, akkor marad a kinövi rész. :) Pici kutyának pici a hólyagja, ahogy nő, egyre jobban vissza tudja majd tartani, sajnos a balesetek a nevelés velejárói.

Milyen tápról van szó egyébként?

2019. febr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a tovabbi valszokat. Ma voltunk oltason. A doki azt mondta, hogy 1 honap mulva vervetel Ha tovabbra is ennyit iszik. Szerintem “csak” tap baja van, most valtottunk, majd meglatjuk. Eddig szerintem kevesebbet iszik ra ;) Ma eddig 6x voltunk kint nem volt ideje bent pisilni 😂 De mint irtam a delelott nyugisabb szokott lenni, meglatjuk mit hoz a nap tovabbi resze.
2019. febr. 5. 12:21
 8/13 A kérdező kommentje:
#7-es valaszolo: volt mas jele is a holyaggyulladasnak? Levertseg ...barmi?
2019. febr. 5. 12:22
 9/13 anonim ***** válasza:
Még fiatal a kutyád. Igazából 6 hónapos kor után már könnyebb a szobatisztaságra szoktatni. Ez a hideg idő is lehet az oka. Felfázhat, hiszen ez még egy bébi kutya.
2019. febr. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Írj majd kérlek, mik a fejlemények. :)
2019. febr. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!