Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkorát ugrathat?

Mekkorát ugrathat?

Figyelt kérdés

Van egy labrador keverék kinti kutyám,már 8 éves de nem látszik rajta.

Csináltam neki ,,helyességből" egy majdnem 2x akkora akadályt mint ő és simán átugrotta.

Nem szeretném ,,tönkretenni" szoval az lenne a kérdésem mennyit es mekorrat ugorhat egy nap?


Csak hobbiból, szeretnék valami közöst ,,tanitani" , parancsolni neki !


(Nem , nem kényszerítem)


2019. febr. 5. 13:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Jó, ha ő önkényesen dönt, kit bír és kit nem, először még a szocializációval kell foglalkozni. Akármilyen élete volt, akkor is neked kell eldöntened, hogy adott közegben hogyan viselkedhet és hogyan nem.

Az én kutyámnak sem lehetett jó élete, a viselkedéséből látom, miket élhetett meg, de ezt rendbe kell tenni, különben nem vihetném sehova a háztömb körüli területen kívül. Szóval mi dolgozunk most épp ezen, és kb 2 hónap alatt rengeteget fejlődött, úgyhogy én bizakodó vagyok e tekintetben.

Az ugráláshoz tényleg nem ártana szűrés, ne legyen baj csak amiatt, mert nincs valamiről információd, ami fontos. Ha oda jutunk majd, én is kikérdezem a dokit, hogy milyen szűrést érdemes, és akkor ami fontos, azt megcsináltatjuk, aztán úgy vágok bele a többibe.

Agility kapcsán érdemes lenne becsatlakoznod egy ilyen közösségbe, én is így tettem, egyelőre megfigyelőként vagyok jelen, meg próbálom felszívni az ismereteket abból, amit most megosztanak, aztán majd ha kell a későbbiekben, kérdezni is fogok. Az agility amúgy is jó lemozgató közös sport a kutyával, ha van hozzá tehetsége.

Amit még érdemes lehet megnézned, a Hard Dog Race, versenyeznek labradorokkal is.

2019. febr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ilyen idős és ilyen típusú kutyát inkább ne ugrass.

Az nem lehet mérvadó, hogy szívesen csinálja, ő nem tudhatja, hogy baja lehet belőle.


Sajnos engem senki nem figyelmeztetett, amikor néhány éve hasonlóképp próbáltam szórakoztatni magamat és a szintén labrador keverék kutyámat. Ő pedig akkor még jóval fiatalabb volt, mint most a tiéd. Én is "ugrálósat" játszottam vele minden hétvégén, aztán meg is lett az eredménye, két csigolyálya összecsúszott és gerincsérve lett, és azóta is le van bénulva a két hátsó lábára. Ő még csak most van pedig 8 év körül.


Úgyhogy kérlek, te legyél okosabb mint én voltam, és kíméld őt meg ettől. A mi példánkból kiderült, hogy egy fiatalabb kutyának is okozhat problémát az ugráltatás, pedig ő is nagyon szívesen csinálta.

A te kutyád amúgy is kinti, emiatt és a korából kifolyólag is az ízületei és a gerince már biztos nem bírják ki hosszú távon ezt a fajta megterhelést. Egy Úgyhogy még a "szakszerű" agilityzést sem javasolnám, nekünk a fizioterapeuták mondták, hogy az teszi a legjobban tönkre a kutyák gerincét, főleg a szlalomozás.

2019. febr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!