Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parvo vírus? Segítség!

Parvo vírus? Segítség!

Figyelt kérdés
Van egy kis kutyám,elkapta a parvo vírust lehetséges azt mondta a doktor,elvittem állatorvoshoz,kapott ma szurit meg gyógyszert is,nem iszik/eszik,a gyógyszert hogy tudnám könnyen a kis szervezetébe juttatni?

2019. febr. 9. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Lehetséges? Nem volt teszt?

A gyógyszert bele kell tenned mélyen a szájába. Ha nem iszik, nagyobb fecskendőből kicsi adagonként itatni kell. Enni nem fog, amíg beteg.

2019. febr. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tesztet nem csinált a doktor,csak azt mondta lehetséges,a parvo tünetei lehetnek.

Hányt sárgásat,széklete nem volt véres,meg kedvtelen,bágyadt a kis tekintete.

2019. febr. 9. 19:08
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2019. febr. 9. 19:09
 4/8 anonim válasza:
87%
Én a helyedben másik dokihoz is elvinném, biztos ami biztos. Ha ez a doki nem mond biztosat akkor jobb megnézetni szegénykét mással is.
2019. febr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Parvó mikor vért hány és fosik.(volt parvós kutyám,oltás ellenére is sajnos)



Te kutyádnak szerintem nem parvója van.

Hanem max bélgyulladása.


Le kell nyomni a torkán.


Itatni meg fecskendőből. Holnap reggel meg orvos,mert ki fog száradni.

2019. febr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Hányós kutyának nem igazán jó a gyógyszer, hiszen kihányhatja, mielőtt hatna. Erre való az injekció. Pl van hosszan tartó gyulladáscsökkentő is.

Én kérnék egy parvo gyorstesztet a dokitól. Ha nem tőle, akkor mástól. De székletvizsgálatot is lehet csinálni. Sokféle betegség jele a hányás és a hasmenés.

2019. febr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el masik dokihoz es kovetelj parvo tesztet! Te fizetsz erte, nem o. Ha parvo es nincs kezelve a fantasztikus doki miatt, akkor lehet a kutyad eletebe kerul.

Parvo tünetei valtozo aranyban

Valogat a kajakban, kissé faradekonyabb, később nem eszik, levert, bagyadt, hanyas, habos vagy sarga hanyas, hig szeklet, hasmenes, vizivasi inger, ivas nelkul (feje a vizes talnal van de nem iszik), gyengeseg, feher iny, nyaladzas, voros veres szeklet, altalaban nagy adag, aminek jellegzetes buzos szaga van.

Infuzio, rengeteg injekcio kell, minden nap, ja es ha parvos, akkor nem szabad etetni, mert az ront a helyzeten! Ha majd jobban lesz, kb 4-5 kemeny kezeles utan, el lehet kezdeni ovatosan etetni, pici apro adagokkal, altalaban orvosi javaslatra gyogytap/pep stb.

2019. febr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Kár, hogy csak most találtam meg ezt az írásodat. Sokat segített volna.

Meghalt a kutyám, mert öt orvos is félrekezelte, és hiába ugattam nekik, hogy ez nagyon parvo gyanús, kértem infúziót, ultrahangot, parvo tesztet, tojtak a fejemre és az 5 hónapos kölyökkutya fejére is. Hiába volt meg minden oltása rendesen, időben. Mindegyik orvos, akiknél voltunk elbagatellizálta.

Egyszer talán megírom az egész történetet, mások okulására, de még közeli a gyász, részletekbe nem megyek.

Ezek a tünetei mind megvoltak, mindent elmondtam az orvosoknak, fotókat, mintákat vittem, nem érdekelte őket semmi, csak hogy elszedjék a lóvét, és minél hamarabb kilökjenek az ajtón minket, csak dolgozni ne kelljen. Az első tünetek után azonnal vittem a dokihoz, utána éjjel a juhászkóklerék-féle budai állatsintérkórházba. Pökhendi, arrogáns, szakmájukhoz nem értő pénzhajhász kóklerek mind, akiknek közül volt a dologhoz.

2019. szept. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!