Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet az, hogy még az...

Hogy lehet az, hogy még az állatorvosi is ellenzi az ivartalanítást?

Figyelt kérdés
2019. febr. 10. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Milyen fajta állat?
2019. febr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

1.-nek.


KUTYA rovatban? Krokodil!


Kérdező.


Sok esetben a túlaltatás miatt fosnak a dokik. Meg nem mindegy az eb kora, betegségei és mérete sem.

2019. febr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Hogy lehet, hogy ez ma már a második kérdés, hogy minden, a kutyákkal foglalkozó szakmabeli elkezdte ellenezni az ivartalanítást?

Kicsit provokatív és ivartalanításellenes kérdések ezek, amivel az átlag és hozzá nem értő emberbe akarnak fals információkat juttatni, miszerint még kutyakiképzők és állatorvosok is az ivartalanítást ellenzik, ami nem így van.


Én nem találkoztam volna még olyan állatorvossal, aki ne tanácsolta volna az ivartalanítást a hobbi állatok esetében, ha azoknak nincsen valami altatást kizáró betegségük. Ha neked mégis van egy ilyen állatorvosod, az egy kókler, vagy esetleg egy adott állatnak okkal nem ajánlja, például valamilyen betegség vagy nagyon idős kor miatt.

2019. febr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Az idős korú kutyaknal veszélyesebb a szülés mint az ivartalanitas kedves 2.!
2019. febr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Keress egy olyan állatorvost, aki nem a piacon vette a diplomáját.
2019. febr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Melyik állatorvos? Én még nem hallottam, hogy elleneznék. Az már más kérdés, hogy az ideális életkor tekintetében eltérők a vélemények.
2019. febr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Írd meg ide az állatorvos nevét, aki ellenzi!


Különben meg kicsit több infó kéne a kérdés megválaszolásához, mert vannak kizáró tényezők, amikor nem javasolt az altatás/ivartalanítás.


De feltételezem itt nem erről van szó, ez csak egy provokatív kamu kérdés leaz, sajnos.


De ám ismerek én egy dokit, aki csak nőstény állatokat bem ivartalanít, mert fél hogy elvérzik nála. :D

2019. febr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban ellenzi vagy konkrét esetben? Konkrét esetben lehet, hogy túl öreg az állat, véralvadási vagy más gondjai vannak, ezért kockázatos lenne a műtét. Na meg vannak olyan orvosok, akik kan kutyánál csak akkor tanácsolják, ha szökős, balhés és hasonlók. Mielőtt valaki lehülyézné az ilyen dokikat: ennek a nézetnek is van tudományos alapja, főleg nagytestű kutyánál. Aztán van néhány régi vágású orvos, aki a sertés, marha... herélésnek látja értelmét, de kutyát nem szokott.
2019. febr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én tettem fel a tréneres kérdést. Felhívtam a dokit, szerinte a kanokat elég idősebb korban is műteni, nincs annyi előnye mint a szukáknál. 😂
2019. febr. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!