Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanitjatok a kiskutyaka...

Hogyan tanitjatok a kiskutyakat a szoba tisztasagra?

Figyelt kérdés
Van 1 pomeriana kiskutyam 9 hetes hogy lehet megszoktatni a szobatisztasagra?
2019. febr. 12. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
2019. febr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Úgy hogy ha meglátom a pisifoltot vagy kakit valahol akkor odahívom és az ujjaimmal elkezdek mutogatni és közben szidom hogy mit csinált, rossz kutya.
2019. febr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 es mit mond, mit csinal? Ha nem ered pont tetten pont nem erti, hogy mit mutogatsz a sz..rra :/ Persze, szomoruan nez rad, hogy szidod, es erti hogy kiavalsz, de hogy miert?...


Konkret otletem meg nincs, mert 3 es fel honapos kutyaval en is kuzdok. De ami biztos, hogy 9 hetesek nagy elvarasod meg ne legyen. Vidd ki gyakran. Nagy dicseret, Ha kint sikerul, Ha bent felrakaritod gyorsan es kesz. Mi napunk: reggel 6 korul kelunk elso hogy kimegyunk pisi-kaki. Reggelizunk (mi is o is) Majd megint ki. Fel ora mulva kb megint, akkor setalunk is egyet. Majd bent meg jatek, es Ha latom, hogy koroz, akkor megint 😂 Delig kb. 4-5x megyunk ki. Delben eszik, vegre alszik, amikor nem kell sasolni. Ebredes utan egybol ki. Delutan hasonlo modon. Este 11-kor viszem utoljara, ejszaka nem pisil kakil be. Naponta 12-15 alkalommal viszem ki! Igen, en ennyiszer 😂 Mondjuk o nagy kutya, szeret is kint lenni, nem sirankozik, kint egybol pisil, kiveve Ha nagydolga van, mert akkor az az elso 😂 Es ennyi kijaras mellett is kepes bent csurrantani😂


Szidas: hat nem mondom, hogy nem, mert azert az duhito, hogy kint vagytok, pisil vagy 5x majd bent 20 perc mulva megint kepes :/ De kizarolag akkor ha tetten erem. Ha csak a pisifoltot talalom felmosom es kesz. Nem fogja erteni, hogy mit nyomkodod az orrat bele!

2019. febr. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vidd ki gyakran és dícsérd meg ha kint végzi a dolgát.

Én úgy csináltam, hogy ha észrevettem hogy bepisil, kakil egyből kitettem egy szó nélkül az előszobába. Ott van járólap, könnyű feltakarítani. Most 4 hónapos, néha még mindig bepisil, de szerencsére oda ahova "szabad" szóval megértette mért rakom ki pisilés után.

(Egyébként először egy gumilepedőt tettem le, de gyakran ráfeküdt és a szobában levő ruhákra is rápisilt szóval az nem vált be)

Éjszaka szobakenelben van, oda sose pisilt be, ha mennie kell addig kaparja a falát amíg felébredek és akkor gyorsan leviszem.

Jelenleg kb 4 óránként viszem le. (Este 10-reggel 6 ig már kibírja éjjel) Kezdetben gyakrabban kellett.

Szóval még hosszú az út kitartást!

2019. febr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatot írok le:


Mi 8 hetesen hoztuk el a kutyusunkat. Leteríthető kutyapelenkát használtunk. Nekünk kezdettől fogva arra végezte a dolgát.

Aztán, mikor már le lehetett vinni sétálni, akkor tettünk hosszú sétákat. Eleinte nem volt semmi, majd elkezdett lent is pisilni-kakilni. Ilyenkor megdícsértük, kapott jutalomfalatot.

Most 8 hónapos és szépen lent végzi a dolgát, mikor sétálni viszem. Le van még terítve a kutyapelenka, mert amíg oda vagyok dolgozni, pisi előfordul, azt arra végzi. De egyébként baleset nem volt.

2019. febr. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tartsd az udvaron es nincs gond.
2019. febr. 15. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!