Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felengeditek a kutyát az...

Felengeditek a kutyát az ágyra, ahol alszotok? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

2018. dec. 26. 18:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Igen. Vele is alszok. Nekem ő a terápiás kutyám is (komoly depresszió), így ez szàmomra evidens. Ahogyan neki is, hogy lefekvés előtt tisztàlkodni kell és csak velem fekhet fel.
2018. dec. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Fel. Miért ne?
2018. dec. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Fel. Eredetileg nem akartam, de a férjem hagyta nekik és azóta ki se lehet őket robbantani. Szeretem, hogy ott vannak a lábamnál, ha egyedül vagyok éjjel, akkor is nyugodtabban alszok. Gyakrabban cserélek ágyneműt, nincs benne semmi tragédia.
2018. dec. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Fel igen mindkettőt. 4 éves volt az egyik kutyám, amikor örökbefogadtuk a másikat. Az idősebbik megszokásból felugrott az ágyra. Soha nem felejtem el a kisebbik fejét. "ilyet is lehet? Én felmehetek a meleg takaróra? Nekem szabad?" fejet vágott. Még pici volt, nem tudott felugrani, így felraktam. Azt az örömöt. Végignyalta a fejemet, és odabújt a másik kutyához.

Nekem alap, hogy feljöhetnek. Sokkal jobb velük aludni. Nyáron, mikor melegük van inkább a parkettán alszanak. Nagyon rossz érzés, de persze megértem, hogy akkor nem esik jól nekik a meleg ágy.

Sűrűbb az ágynemű csere, de mindent megér, hogy hozzám érnek alvás közben is. Nyugodtabb vagyok.

2018. dec. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk az ágyra nem jöhet fel, ő kinti-benti, éjszaka kint van, napközben bejöhet, mikor akar. De szívesen elfekszik a fotel előtt is 😊

Ha csak benti kutyám lenne, úgy gondolom, az ágyra nem engedném fel, mert nem lenne hosszú távon kényelmes (főleg nekem).

2018. dec. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%
Felengedjük, lustaságból. Eleinte tiltottuk, hogy ne jöjjön fel, aztán egy idő után megúntuk, hogy mindig rászólunk. Azóta ha akar feljön ha nem nem. Úgy "direktbe" nem hívjuk fel az ágyba. Igazán én féltem, hogy véletlenül ráfekszem amikor megfordulok, alig több mint 4kg a kutya én meg 90 vagyok, feleségem 70 (típikus elhízott magyar család). Sok esélye nem lenne, de 1.5 év alatt még nem volt baleset szerencsére.
2018. dec. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Felengedem.

Igazából azért, mert amikor kölyökként hozzánk került, akkor éjszaka hiányolta a családját első nap, így magam mellé vettem a kis plédjével, hogy majd később lerakom a plédet és hátha rájön, hogy neki is ott kell feküdnie ahol a pléd van. Gyerekes ötlet volt, tudom. Ráadásul plusz ok volt, hogy így felkeltett, ha pisilnie kellett.


Ahogy nőtt, úgy szoktam hozzá az együtt alváshoz és ma már én nem lennék képes leszoktatni magamat róla :D .

Amikor melege van és lefekszik a hűvös parkettára, akkor konkrétan hiányérzetem van.


Ráadásul nekem nagyon gyakran vannak rémálmaim, ami miatt felriadok sokszor. Könnyebben és gyorsabban sikerül visszanyugodnom, ha érzem, hogy ott szuszog mellettem a kutyám.

(Mindig úgy alszik el, hogy szorosan hozzám érjen. Ez még kölyökkorából maradt meg)


Hipoallergén kutya, így a szőrhullással nincs gondunk szerencsére és mivel benti, így a sárral sem sok. Természetesen az ágynemű gyakrabban van cserélve, mint egy "kutyátlan" háztartásban.

2018. dec. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk úgy indult a kutyatartás, hogy csak szőrös, kint tartható kutya jöhet szóba. Aután kinti-benti lett :)

Esténként bejöhetnek alapos tisztálkodás után. A két kutya közül csak az egyik alszik velünk az ágyban, mert a másik jobban szeret egyedül aludni az ágy előtti szőnyegen. Nagyon szeretek kutyával aludni. Imádom, hogy ott szuszog a lábamnál.

Reggel szőrtelenítem az ágyat, hetente cserélek ágymatrac védőt, ágyneműt és takarót, de simán megéri.

2018. dec. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%
Nem. Maradi ember vagyok, véleményem szerint a kutyának, macskának kint van a helye, a saját házában. Nyilván, ha annyira hideg van kint, akkor a lábtörlőig beengedem, de tovább nem. Ha valaki másképp tesz a saját házában, lelke rajta, csak ne lepje meg, ha a nem fogadok el sem ülőhelyet, sem mást, amivel kínál (nyilván nem paraszt módjára utasítom el).
2018. dec. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Kinti-benti kutyám van, van bent is helye, de nem az ágyon.
2018. dec. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!