Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki egyedül él, ti hogy...

Aki egyedül él, ti hogy oldjátok meg a kutyatartást lakásban?

Figyelt kérdés
2019. febr. 13. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Melyik részére gondolsz pontosan?

Ez így nem túl konkrét kérdés.

2019. febr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

mire gondolsz? séta? munka előtt-után nagyséta és még egy rövid. takarítás? nincs szőnyegem, mindennap összesöprök, kutyát séta után megtörölgetem, ha szükséges lavóros mosdás, rendszeresen megfésülöm, helyét havonta kimosom, táljait mindennap elmosom. amíg egyedül van adok neki elfoglaltságot: rágócsont, snackball, keresős feladat, de általában alszik.

mást nem tudok, fejtsd ki mi érdekel.

2019. febr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mindenre kíváncsi vagyok.

Egyedül élek, szeretnék egy kutyát örökbe fogadni.

Szeretnék információt gyűjteni mások tapasztalataiból.

2019. febr. 13. 14:51
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem árt ha vannak kutyás barátaid, akik tudnak segíteni (pl át tud szaladni levinni, ha bent kell maradnod tovább a munkában). Vagy ha kórházba kell menned,akkor be tudja valaki vállalni, hogy vigyáz rá, vagy a lakásodban alszik addig... De szerintem nem lehetetlen küldetés. :) Biztos fel fogja dobni a napjaid. Szórakozni nehezebb eljárni mellette, szóval nem árt, ha szeretsz kutyás körökben mozogni és magaddal vinni őt is. Mi péntek este megyünk el nélkülük, megszokták. Előtte van séta és 9 körül már otthon vagyunk. Nekem annyiban könnyebb, hogy van párom. Ő is kutyás. :)
2019. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Teljes munkaidőben dolgozom, és még utazok is.

Amikor dolgozom, akkor 5-kor kelek, a kutya még nagyban szunyál, van, hogy annyira sem tápászkodik fel, hogy feladjam rá a hámot, csak mikor már indulunk sétálni, akkor egyből kipattan. Még próbálgatjuk, mi a jó időbeosztás neki is, nekem is, de ez időjárásfüggő is, reggel mostanában fél 6, háromnegyed 6 között el tudunk indulni sétálni, aztán változó, mikor kívánkozik befelé, most hideg van, a szél is fúj, amit még nem szeret, az az eső, ilyenkor fél óránál több séta nincs, spurizik hazafelé, akkor kap reggelit, meg eszek én is még munkába indulás előtt. Napközben van neki kong játék, kötél, rágcsálnivaló, illetve nem szoktam elvenni, ha meghagyja a reggelit, víz nagyobb tálban (kb. fél liter, 8 kilós kutya), szereti a Pedigree dentastix fresh-t, ezt is hagyok neki, illetve 2 órás kikapcsolási időzítővel bekapcsolva hagyom a tévét, szereti nézni.

Este hazaérkezéskor egyből séta, ilyenkor hosszabb, mint reggel (ha neki is jólesik, ugye ez időjárásfüggő, mint írtam fentebb). Séta után vacsi, aztán nekem időnként van plusz munkám, olyankor időnként szeret befeküdni az ölembe.

Hétvégén és szabadságok idején tovább alszunk, ő is, viszont aktívabb a program is, egy hónapja elkezdtem vele tanulni közlekedni (járműveken), ez ilyenkor van, megyünk nagyobb sétára, esetleg kirándulni, vagy át a szüleimhez.

Tervben van kutyasuli, de még gyűjtök rá, meg várok egy alkalmas tanfolyamot. Helyet már kinéztem, csak korlátozott a létszám ott is, és hamar betelt, amire akartam menni először.

Saras időben séta után fürdetem, bár ezt nem szereti, nem tudom, szokták-e szeretni, mentett kutya, az is lehet, hogy rossz emlékei vannak az ilyen fürdőkről, de már nem kapálózik annyira, mint eleinte. Egy nagy műanyag dobozt neveztem ki kutyakádnak, illetve van saját fürdőszivacsa.

Nem mindenki szereti használni, de vettem egy nagy szobakennelt is (a legnagyobbat, amit a zooplus-ban lehetett kapni, kb. 18kg-os cucc), kényelmesen tud benne mozogni, most próbálom ritkítani a használatát, mert egyre jobban megszokta már a területét, de még meg kell oldanom pár dolgot, hogy teljesen ki tudjam iktatni, és csak akkor vessem be, ha muszáj.

2019. febr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%

Én nem a saját tapasztalatomat írom le, mert főleg kinti kutyám van és nem élek egyedül, de két kutyás barátunk is van, akik egyedül vannak a kutyájukkal.

A napirend teljesen tőled függ. Majd azt a kutyával közösen kialakítjátok. A reggeli lustálkodásokat felejtsd el, mert korán reggel első dolgod lesz majd sétálni vinni a kutyát. Napközben ellesz otthon egyedül. Ha munkából elindulsz, azonnal hazafelé kell majd venned az irányt, hiszen újabb séta következik. A bevásárlást, ügyintézést, szórakozást csak ezután lehet majd megejteni.

Még mielőtt elhozod a kutyát, nézzél széjjel panzió ügyben is. Ha szükség van rá, ne akkor kelljen kapkodni. Ismerkedj más kutyásokkal, biztosan lesz majd olyan új ismerős, akivel kölcsönösen megbíztok annyira egymásban, hogy szükség esetén sétáltatásban, felügyeletben ki tudjátok egymást segíteni. Akikkel együtt szoktunk sétálni, velük vagyunk olyan kapcsolatban, hogy elvállaljuk 1-2 napra egymás kutyáját. Nálunk 2 kutya szokott gyakran "üdülni", amíg a szingli gazdi távol van. Nincs ebből gond. Sok új ismerősöd lesz.

2019. febr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Reggeli lustálkodás is lehet!


Én este 11 kor utoljára leszaladok egy pisire a kutyámmal. Mikor melózok 8 körül van lent, 9 re járok dolgozni,szerencsére 15 p a melóhely.


Hétvégén simán alhatok 9-10 ig.. Tény,hogy pl volt már mikor éjfélkor vittem le, hétvégén tovább vagyok fent,így van később is szaladok le vele.


Este 11 kor lent van pisilni akkor simán kibírja másnap 11 ig amúgy. Sőt, mikor 9 kor kelek pl szombaton nagyban alszik a szőnyegen és kb 10 fele jön ki a nappaliba.. De addigra kb mire felkel elkészülök és mehetünk sétálni :D


Nyáron kell figyelnem jobban az időpontokra,mert többet iszik.. Volt mikor bepisilt,mert tele itta magát.


Reggel-munka után-lefekvés előtti sétákkal mi elvagyunk.

Kistestű 8 éves szuka.

2019. febr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért kéne elfelejteni a reggeli lustálkodást? Munkanapokon persze fel kell kelni korábban, de ha a kutyám is döglik még reggel, amikor nem megyek dolgozni, ugyan miért kéne felébresztenem, ha amúgy szobatiszta? Elvégzi a dolgát később is, nincs ebből probléma. Így is olyan hétköznap hajnalonként, mint egy gyerek, aki nem akar iskolába menni, de olyankor kelni kell, mert megyek dolgozni, nincs lehetőség lustálkodásra.
2019. febr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!