Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismertek olyan border collie...

Ismertek olyan border collie kenneleket, ahol nemcsak fekete-fehér színváltozatot tenyésztenek?

Figyelt kérdés

Mielőtt a GYK közösség teljesen nekem támadna pontosan tudom mennyi mozgásra és foglalkozásra van szüksége egy bordernek, éppen ezért szeretnék ilyen kutyát, sőt tapasztalatom is van, van egy másik kutyám, akivel évek óta dogdancingelek, de ő elég nehezen motiválható és ezért szeretném kipróbálni ezt a sportot egy olyan kutyával is, aki maximálisan pörög és nem fárad el napi 1-2 órás mentális foglalkozás után sem. Szóval elsősorban kifejezetten sportra szeretnék BC-t, ezért az olyan kennelek, ahol esetleg a tenyésztő is dogdancingel a kutyáival előny lenne, úgy gondolom van elég tapasztalatom, illetve megvannak azok a szakemberek is akiktől segítséget tudok kérni egy munkavonalas BC képzéséhez is, de egy show vonalas pörgősebb kiskutyának is örülnék.

Egész egyszerűen csak nem tetszik annyira a fekete-fehér színváltozat, tudom ez elég felszínes indok, de nagyon tucatnak találom, ezért keresek másfélét és gondoltam megkérdezem hátha itt valakinek van nem fekete-fehér bordere.



2019. febr. 13. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Dashing Dawn, Wendigo’s Wind kennel, Shadow of The Sheen. Ezek show kennelek, de vannak színes kutyák. Dashing Dawn-os kutyákat ismerek akikkel sporoltolnak, ők szuperek, képek alapján a wendigos kutyákkal is sportolnak rendesen, az utóbbiról nem tudok túl sokat ilyen téren, de ha rákérdezel biztosan válaszolnak. :)


Van még a Wixtra, Poseidon, és a Blessed Border nem show vonalról, őket viszont nem ismerem.

2019. febr. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Facebookon több borderes csoport is van. Van köztük olyan is, ami főként arról szól, hogy tenyésztők mutatják be a kutyáikat és a tervezett almokat. Itt kapcsolatba is tudsz lépni velünk. Ha valaki kiírja, hogy milyen kutyát keres és milyen körülményeket tudna biztosítani, sokan tudnak ajánlani tenyésztőt, akinek jelenleg van vagy tervez, így nem kell mindenkit átnézned.


Fontos, hogy ne csak a kutya színéről legyen elképzelésed, mert a tenyésztők nem kedvelik azt, aki kinézet alapján választ. Természetesen ez is egy szempont, ami teljesen elfogadható, de mielőtt beszélsz valakivel gondold át, hogy milyen temperamentumú kiskutya lenne ideális neked, és a választásnál hallgasd meg a tenyésztő véleményét, hiszen ő naponta látja őket, és valószínűleg megtalálja a hozzád illőt.

2019. febr. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
58%

Ha nem ragaszkodsz tenyésztőhöz, esetleg őt is nézd meg:

[link]

2019. febr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!