Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám mostanában furán...

A kutyám mostanában furán viselkedik és nem fogad szót. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves ivartalanított kan németjuhász keverék kutyám (ha ez számít valamit van mellette még egy goldim aki 11 éves ivartalanított szuka). Kiskorában megtanítottam neki az ül, fekszik, ugrik, pacsit ad, pitizik parancsokat és a behívást, illetve hogy hozza vissza a labdát. 1 éves koráig mindet megcsinálta amikor kértem, csak a sétálással volt gondja. Viszont innentől kezdve teljesen elszállt. Nem csinál meg semmit amit kérek és ha eldobom a labdát egy ideig visszahozza, de aztán gondol egyet és beviszi a házába. Nem hiszem hogy nem gondol felsőbbrendűnek mert ha kicsit felemel a hangom vagy mérgesen szólok rá rögtön lefekszik és lehajtja a fejét. Falkavezérnek nem hiszem hogy gondol mivel látja hogy a szüleim engem is leszidnak tehát valószínűleg őket látja falkavezérnek. A legnagyobb gondot az okozza hogy nem képes rám figyelni még otthon sem. Amikor oda akarom hívni magamhoz nem hajlandó odajönni. Bármit kérek tőle nem teszi meg. A sétálás meg egyre inkább rossz élmény neki és nekem is egyaránt. Amikor régen elvittem sétálni nem akart jönni és szinte húzni kellett. Mára viszont pont az ellentéte van, megy mint az őrült. Ezt egy kicsit sikerült orvosolni, viszont most meg vagy le akar menni az útról vagy ki akar menni az út közepére. Amikor pedig a kapun megyünk ki férelök mindenkit és addig míg nem futhat egy kicsit addig megy mint az őrült. Hogyan orvosoljam ezeket a problémákat? Kérlek valaki segítsen!

2019. febr. 14. 18:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és sajnos kutyasuliba nem tudom elvinni mivel tőlünk csak messze van ilyen de az autóban a kutya rosszul szokott lenni!
2019. febr. 14. 18:17
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Nem tekint falkavezérnek, mert felnőtt te pedig nem vetted ezt figyelembe. Próbálj meg pl. jutalomfalatok segítségével sokkal határozottabb lenni vele.
2019. febr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nevelni kellene végre. A "hogyant" itt nem fogja leíni senki, mert 1.) nem lehet neten keresztül normálisan segíteni, 2.) senkinek nincs annyi ideje, hogy par száz oldalt teleírjon itt.

Ha a kutyasuli messze van, autózni kell és egyéb kifogások vannak, akkor hívj házhoz kiképzőt.

Nem mellesleg a nj eleve munkakutya. Munka kell neki! Ezt megadod?

2019. febr. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%
Youtube tele van profi kutyáoktatós videókkal ha tudsz angolul még jobb.
2019. febr. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!