Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pár kérdés kutyaneveléssel...

Pár kérdés kutyaneveléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Van egy egy éves kutyánk, kertes házban élünk. Le van mozgatva minden nap, de csak ritkán visz rá a lélek hogy elmenjunk sétálni... Nagyon szégyellem és olyan szívesen vinnem, de az itteni kutyák nem bírják ha valaki elsetal a kapujuk előtt és az egész utca őrjöng. A környéken nincsen kutyafuttato, kutyaiskolaba szocializálni nyáron viszem, de nagyon messze van sajnos..


1.problema: 2 kutyusunk van, mindkettőt befogadtuk. A másik 8 éves, jól megvannak együtt de az 1 éves nagyobb nem nagyon visel el maga mellett más kutyát. Vittük már erdőbe sétálni kölyök kutyával de nem jött ki vele sem.

Azt kifelejtettem, ivartalanított lány. A másik kutyánk is lány.


Egyszer voltunk kutyasuliba, mindkét kutyával egyszerre. Rosszul sikerült, falkat képeztek egy mindenkinek mentek volna. Szóval legközelebb felvaltva visszük.


2.problema: lementunk egy egész napra az erdőbe sétálni, és nem pisilt. Egyszerűen nem. Amikor máskor a másikkal vittük, és ő végezte a dolgát, próbáltuk a szeme láttára dicsérni, de nem érdekelte továbbra sem pisilt. Csak egyszer csinálná, nagy jutalom. Oke. De hogy lehetne egyáltalán ravenni?


3.problema: ez csak egy kérdés, hogy lehetne elengedtetni vele a csomót? Vagy lerakatni a labdát? Amikor véletlen elengedi, megdicserem de legközelebb ugyanúgy harcol érte. Vagy ledobja és amikor érte nyúlok vagy rateszem a lábam újra megakarja szerezni. Nem hirtelen mozdulattal próbálom.


Lehet valamilyen infót kifelejtettem, ne haragudjatok. Pótlom ha eszembe jut:)


Köszönöm aki elolvasta és megpróbál segíteni:)


2019. febr. 16. 16:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kutyámnál is probléma volt az, hogy nem hozta vissza a labdát illetve ha mégis, nem engedte el. Ezt úgy sikerült neki megtanítani, hogy vettem neki mégegy labdát. Eldobtam az egyiket és amikor érte ment eldobtam a másikat. Az előző labdát elengedte és ment a következőért. Egy idő után magától kialakult, hogy ledobja elém a labdát. Aztán ezt a "kérem" parancsszóval párosítottam. Mostmár bárminél ha ezt mondom, leteszi elém. Sok szerencsét! A többivel nincs tapasztalatom.
2019. febr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!