Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust ajánlotok 8...

Milyen kutyust ajánlotok 8 éves lánykának?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a témában, hogy melyek valók gyerkőc mellé, de eléggé laikus vagyok sajnos.

Nem a házőrzés a cél, csupán szeretne egy kutyust.

Tudnátok segíteni? Köszönöm


2019. febr. 17. 11:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
Mini uszkar a legjobb
2019. febr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
6%
Csivavát.
2019. febr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

8 éves lánykának plüss kutyát.

Ha a családnak kell 8 éves gyerek mellé, akkor szinte bármilyent, amelyik bírja a strapát. Nagyon kis testűt semmi esetre sem, mert sérülékeny.

Ha kutya mellett döntötök, vegyétek figyelembe, hogy közel akkora költség, mint egy ember, valamint 10-15 éven keresztül napi program.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, nekem az a módszer jött be (ezért a szakemberek megégetnek), hogy nem fajtát, hanem egyedet választok. Amelyikkel megvan a "szikra" (kölcsönös érdeklődés) azt választom. Ha nagyon megkapargatjuk, ennek az az előnye, hogy a beszoktatás első pár napját a kölcsönös szimpátia megkönnyíti.

2019. febr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Ekkora gyerek kutyája mindig előbb a szülő kutyája, tehát olyan kutyát vállaljatok, amit neked, szülőként sem nyűg ellátni. Szűkítsd a kört pár tulajdonságra, amit mindenképp fontosnak tartanál.

Én egyébként menhelyet vagy fajtamentést javaslok, ott is vannak családba alkalmas kutyák, sőt, vannak, akik ideiglenes befogadóknál is már családban várják a nagybetűs Gazdit, tudnak segíteni választani.

2019. febr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Volt már valaha kutyátok? Csak mert egy tapasztalt gazdának sokkal szívesebben ajánlja az ember pl a magyar vizslát (persze ha mozgósabb fajta is szóbajöhet), míg első kutyának, kisebb gyerek mellé sokkal jobb egy labrador, golden retriever.
2019. febr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Volt már kutyánk, csak sajnos azóta már az örök és vidám kutyamezőn rohangál. Rotink volt, nem bántotta a lányomat.

Ezért tudom, hogy mivel jár, mind anyagilag, mind máshogyan.

Itt a környékünkön csak állatmenhely van, akkor ott is érdemes?

Hagyjam, hogy válasszon?

Van nyuszija, gondozza, takarítja. Tudom, hogy jó gazdija lesz. Köszönöm, zöld kezekkel viszonzom.

2019. febr. 17. 11:30
 7/16 anonim ***** válasza:
33%

Jó lesz a menhely, de ha ott nem találtok rá A KUTYÁRA, nézzetek szét máshol is.

Én tudom ajánlani például a spitz és a border collie fajtamentést is, nekem az utóbbi helyről lett első kutyusom, eleinte volt vele egy kis visszaesés, mert annak ellenére, hogy engem egyből elfogadott, megmorogta a szüleimet és a tesómat például (nem élünk együtt), de most már velük is lebratyizott, és szépen fokozatosan sikerül az előélete miatt sérült kis lelkét befoltozni. Nagyon tudnak kötődni.

2019. febr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%
Semmit, 8 évesen mit csinálna vele?
2019. febr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%

Az egy dolog, hogy nem bántja a kutya, de mivel a kislányé lenne, hallgatnia is kell a kutyának rá. Én egy közepes testű, közepes aktivitású, könnyen nevelhető kutyát választanék, és vinném a gyereket kutyaiskolába, valamint az első időkben mennék velük sétálni is. Valamint csakis megbízható tenyésztőtől válasszatok, aki ad törzsköbyvet, garanciát, szerződést, mert egy szapis, beteges, ideggyenge kutya komoly sérülést okozhat a gyereknek. Egy jó tenyésztő segít kiválasztani a számotokra legmegfelelőbb kölyköt, és azt is megmondja, ha nem ajánlja.

Én tíz évesen németjuhásszal kezdtem, szapissal ráadásul, és hááát... Nem ajánlom.

2019. febr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
8! Szerinted?!
2019. febr. 17. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!