Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ha eddig nem volt...

Szerintetek ha eddig nem volt gond a tacskómmal, már túléli?

Figyelt kérdés
Péntek délután kék zselés és rózsaszín granulátumos patkány mérget evett. Sajnos nem tudom, hogy mennyit evett pontosan. Azonnal itattam vele sós vizet, hogy hányjon de nem hányt. Adtam neki tejet azt mind megitta. Másnap elmentem a patikába K1 vitaminért belefecskendeztem a szájába. Semmi változást nem látok rajta rendesen eszik, játszik, labdázik. Nem látok változást az ínyében sem, ürüléke is normális.Tegnap volt egy kicsit nyálkásabb. Most vasárnap este van adtam neki vitaminból evett is kutyaszalámit.

2019. febr. 17. 17:29
1 2
 1/17 anonim válasza:
96%
Orvos nem látta?
2019. febr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem
2019. febr. 17. 17:50
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Végülis minek orvoshoz vinni, egyszerűbb várni a csodát, hátha túléli...
2019. febr. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert nincsenek látványosan durva tünetei, még simán lehet olyan máj vagy vese károsodása ami 1-2 hónap vagy fél év múlva elviszi.

Ezért nem otthon kezelgetjük az állatkánkat hanem orvoshoz visszük, hogy időben el legyen látva és ne napok múlva hallgassuk meg a dokitól, hogy hát ez van, ennyi idő után már nincs mit tenni...

2019. febr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

SOSE kezeld otthon az állatot, pláne ha ilyen komoly a dolog!!


Miből gondolod, hogy annyira jó ötlet hánytatni?


Lehet hogy te azt gondolod, hogy így kikerül a méreg, de nagyon kevés esetben szabad hánytatni. (pláne nem is tudod jól csinálni, a sós víz meg rohadtul nem csinál semmit, nem is egészséges neki)


A tej dettó. Nem Minecraft szerveren vagy, ahol meggyógyít minden rossz effekttől. Nem segít semmit, max. hasmenése lesz, amitől csak kiszárad és legyengül.


Rögtön vidd orvoshoz, ha van egy kevés lelkiismereted és felelősségérzeted.

2019. febr. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Ezt komolyan nem hiszem el!

Szívesen lennék én a te gazdád!

Felelőtlen vagy, s a példád mutatja, hogy mennyi ember alkalmatlan az állattartásra. Remélem rajtad is kísérletezni fognak majd, ha segítségre lesz szükséged!

Az a szerencsétlen állat teljes mértékben kiszolgáltatott feléd, s te visszaélsz ezzel, gondolom, mert drága az állatorvos.

Javaslom a plüsskutyát! Abból büntetlenül vehetsz másikat, ha beleesik a hipóba...

2019. febr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a hánytatás sokszor több bajt csinál, mint hasznot. Vidd dokihoz, így csak megölöd azt a szerencsétlen kutyát.
2019. febr. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%

Vidd el orvoshoz, az első tünetek a méreg lenyelése után akár 2-3 nappal jelentkeznek!!

Ne házipraktikázz...tejjel,sós vízzel.

Amit otthon tehetsz hirtelen:

Ha jól tudom, ajánlatos hyperol tablettát tartani, 1%-os oldatot készíteni belőle és max fél, 1 órán belül beadni az állatnak. Ez meghánytatja. Később nem érdemes, addigra felszívódhat a méreg. Ha nem hány egyből, akkor még egyszer adni kell neki. Ha még akkor sem, akkor a doki injekcióval meghánytatja.

Meg kell akadályozni a felszívódást, aktív szenet szoktak utána adni az állatoknak!


Ez a gyors megoldás, aztán doki ezerrel!!!

2019. febr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
VIDD ORVOSHOZ!
2019. febr. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Állatorvos ismerősöm mondta, hogy K1 vitamin 12 óránként, nem azt kérdeztem, hogy vigyem e orvoshoz, hanem, hogy mennyi az esélye, hogy életben marad. Ma reggel ugrándozott és most is játszik, szóval szerintem már nem lesz gond, köszönöm.
2019. febr. 18. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!