Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy ne féljen az...

Mit tegyek hogy ne féljen az utazástól a yorki kiskutyám?

Figyelt kérdés
1,5 éves a kis yorkim,kezdetektől fogva fél az autóban,már sok mindent kipróbáltam,hogy csökkentsem a félelmét,de eddig eredménytelen volt minden próbálkozás.

#kutya #autózástól
2019. febr. 19. 10:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Aki azt írta, hogy ne vedd figyelembe az oltári nagy butaság. Sajnos vannak ilyen kutyusok, akik szó szerint fóbiások az autóban. Ezzel pedig nagyon is foglalkozni kell méghozzá alalosan és türelmesen kipróbálva szinte mindent ami szóba jöhet az ötletekből, javaslatokból. Egyébként az első az, hogy az állatorvossal is át kell ezt beszélni.
2019. febr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Általában hová viszed kocsival? Az enyém is félt kölyökkorába mer először úgye az anyától hoztam el utána orvoshoz jártunk kocsival és ezért úgy is értelmezte hogy valami rossz helyre megyünk ahol nem fogja jól érezni magát. Ahogy lehetet már sétaltatni hordtam kirándulni, a mamáékhoz (ahol nasolhat) és rájött hogy nem mindig megyünk rossz helyre mer az út végén pozitiv élménye volt.
2019. febr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Sokszor kell vele menni de mindig rövideket. Ne be rakd az autóba hanem próbált elérni hogy ő szálljon be magától, már az is jó hogy ha az első két mancsát felteszed de ő ugrik be, bár kicsi kutyustól van szó ne az ülésre ugorjon hanem csak lentre ahol a lábunk van.

Két kutyusom is van szerencsére sosem féltek az autóban, de az idősebbet akkor vittük amikor orvoshoz mentünk egy idő után észre vettem hogy remeg a kocsiban az orvostól félt. Elkezdtünk vele többet menni kocsival ide oda csak sétálni, kirándulni. Meg amikor orvoshoz mentünk utána még elmentünk erdőzni és úgy haza. Meg is szűnt a probléma :)

Ne adjátok fel.

2019. jún. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!