Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák hogy reagálnak a...

A kutyák hogy reagálnak a saját területükön kívül gázpisztolyból paprikaspray-vel leadott lövésre?

Figyelt kérdés
2019. febr. 22. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy otthon, vagy területen kívül. Ha a képébe kapja a paprikasprét, igen morcos lesz. És persze, csípni, égetni fogja a szemét-orrát.
2019. febr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kutyát érő lövésre, vagy csak úgy általában az ilyen lövésekre?
2019. febr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt szeretném tudni, hogy a lövés hangja megállítja, elriasztja-e, és azt is, hogy ha közelről kapja a sprayt, mit csinál.
2019. febr. 23. 07:01
 4/9 csatarivill válasza:
100%
Én egy kisebb kutyát fújtam meg paprikával,lehet hogy nem sokat kapott belőle mert kínlódni nem láttam de elfutott és azóta tiszteletben tart.
2019. febr. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
állatokra a pepper töltet hatékonyabb, míg humanoidokra a cs. személyes tapasztalat.
2019. febr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elfutnak , medvét is ez állìtja meg 500 mlrtől . Emberre vegyes Pv Cs hasznos gáztöltetből , sprayből paprika meg Cr .
2019. febr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én terepen futok, és olyan sok atrocitás ért (egy harapás is), hogy a gázpisztolyos védekezést találtam ki. Csak felmerült bennem, hogy nem vadul-e be esetleg még jobban a kutya ettől. Bár azt lehet hallani, hogy már az erős hangtól is megfutamodik, legalábbis szilveszter környékén mindig ezt mondják.
2019. febr. 23. 20:38
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kutya a saját territóriumán kívül nem támad. Sajnos azonban az üldözési ösztön szinte valamennyi fajtában jelen van, és a futó/kerékpározó embert szeretik üldözőbe venni. Leginkább csak játékot látnak benne, de az embernek persze nemigen támad kedve játszani, ha bele-belekapnak a lábikrájába.

A spray mindenesetre jó megoldás.

2019. febr. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Biztos igazad van a területen kívüli támadással kapcsolatban, habár engem pont egy bamba nő által a területén kívül pórázon vezetett kutya harapott meg, akiket megpróbáltam hátulról előzni. Arra nem számítottam, hogy hosszan kinyúló volt a póráz, és a nő nem fogta meg, így több méter távolságban mellettük elhaladva is meg tudott harapni a kutya úgy, hogy hirtelen kirontott a nő mellől.


Perbál előtt az erdőben meg olyan volt, hogy egy kuvaszszerű kutya és egy másik cerberusként védte az utat, amit láthatóan a saját területüknek tekintettek, és semmi áron nem engedtek tovább, kikerülni meg nem lehetett, mert nagy dzsuva, sűrű bokrok voltak mindkét oldalon. Közel fél óráig toporogtam ott a 30 fokban, és csak az mentett meg, hogy jött egy vadász terepjárón, és oda könyörögtem fel magam.


Itt a közelünkben meg belterületen vettem észre egy dühösen csaholó rottweilert, a kapu meg nyitva volt. Akkor nem jött ki, de legközelebb már igen, de szerencsére, mire kiért, már túl voltam a területén annyira, hogy nem jött utánam. Azóta nem is merek arra (sem) menni.


Elképesztő, hogy milyen felelőtlenek és szemetek az emberek. Sokan nem csak nem hívják vissza a támadó (vagy játszó, de ez egyre megy) kutyájukat, ha látják, hogy jövök, de még azt mondják, hogy igaza volt a kutyának, mert én biztos nem szeretem.

2019. febr. 25. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!