Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden kutyás otthona ilyen...

Minden kutyás otthona ilyen undorító?

Figyelt kérdés

A fürdőszobában és a wc-ben is a fali csempe és a mosdókagyló tele szőrrel, a szekrényben a ruhák szinte mind kutyaszagúak és a legtöbb borzalmasan szőrös is, ami a fekete és fehér ruhákon a legízléstelenebb. Még a szekrényben külön tárolt "tiszta" törölköző is szőrös valamennyire, és büdös. Undorító ezt használni fürdés után.

Lepedő, ágynemű- rég használt, de állítólag tisztán elrakott- miért bűzlik akkor?

Az ember bárhova ülne a szobában, legyen az ágy, fotel, forgósszék, mindenhol csak szőr, szőr, szőr. A ruhára persze meg egyből ráragad mind. Az asztalon és a konyhapulton még a "gondos takarítás" ellenére is mindig vannak szőrszálak, amik légmozgásra felrepülnek és végül az ételben/italban kötnek ki. Emiatt csak óvatos, kimért mozdulatokkal szabad közlekedni, ezt elkerülendő, illetve a poharat és a még használni kívánt tányért 2 méter magasságban tanácsos elhelyezni a szekrény tetején. Ott talán biztonságban lesz.


Kutyások, ti mind ilyen körülmények közt éltek?



2019. febr. 23. 02:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
6%
Nem minden kutya szőrözik, amelyik igen az szerintem kintre való.
2019. febr. 23. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
27%
Egy darab szőrszál sincs a lakásomban, kinti kutyáim vannak 😋 egyébként ha nincs megtiltva a kutyának, hogy mehessen bárhova, akkor ilyen lesz a lakás... Persze ha olyan kutyáról van szó aminek hullik
2019. febr. 23. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Barátnőmnek uszkárja van, az otthona meg tip-top igaz a kutya is. Olyan a bundája,mint egy kisbáránynak. Sehol egy szőrszál.
2019. febr. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Amikor volt kutyánk, soha semmi ilyesmi nem volt. Kinti-benti kutya volt, nappal ill. jó időben a kertben, délután-este-éjszaka bent, velünk. Mielőtt bejött a házba, lemostuk a lábát. A bútorokra nem jöhetett fel. A lakás mindig maximálisan tiszta és rendes volt, semmiféle szőr vagy kutyaszag nem volt sehol.
2019. febr. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy perzsa cica és egy spàniel tulajdonosaként azt hiszem sok emberben én is egy hasonló otthon képét keltenèm elsőre.

Alapvetően a cica miatt lenne több szőr a hàzban, de heti egy-kettő furminàtorozással a vedlés kordában tartható. A kutyust pedig naponta kell fésülni, télen minden séta utàn és a làbàt is állandóan mosom.

Szag csak akkor volt, mikor kölyökként a szobatisztasàg még gondot okozott. Akkor ecetes vízzel mostam a szőnyegeket heti egyszer, de inkàbb kidobtam őket, mert èn menthetetlenül éreztem a szagot.

A ruhàk esetét nagyon nem értem meg. Csukott szekrényajtó esetén nem kellene a szállóporral (és benne a szőrrel) talàlkozniuk. Mondjuk a rendes mosás mibenléte is kérdéses. Nekem a magas hőfokos, esetleg beáztatós + szárítógép módszere vàlt be, bár nekem a dohànybűz okoz gondot inkàbb.

Az ágyneműt èn ki szoktam főzni, szappan/illatzacskó a szekrényben.

A bútorokat heti egyszer teljesen kiporszívózom, havonta elmozgatom amit tudok ès úgy takarítok.


Nem àllítom, hogy egy kutyát/macskát nem tartó ember nem érezné meg, hogy màs a hàz levegője (nem annyira steril illat). De ennek ellenére, egy nagyrészt fekete és fehér bútorokkal berendezett hàzban, ahol fehér szőrös szőnyegek vannak, nem érzem mocskosnak az otthonom, barátok is szívesen jönnek, pedig a macskàmat kevesen kedvelik.


Szóval lehet ezt a kérdésben leírtnàl is jobban csinàlni. Szerintem ott is a tulaj az, aki problémás, mert a vedlés rendszeres kezeléssel kordában tartható.

2019. febr. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez nem a kutya hibája, hanem a gazda igénytelensége. Igaz, hogy ha van benti kutya, valamivel többet kell takarítani, de a ruhák, ágyneműk, törölközők normális esetben nem szőrösek vagy büdösek. Nálam sincs mindig tökéletes tisztaság, de nem a kutya miatt, hanem mert engem nem zavar, ha pl. az előszobában lehullik egy kis sár vagy nincs azonnal elmosogatva. Ha vendég jön, természetesen rendet csinálok és soha nem szőrös az egész lakás.
2019. febr. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én megszívtam egy kis terrierrel, akiből ömlik a szőr, de szerintem nálunk nem szőrös a csempe meg a mosdókagyló és a nem kutyás frissen mosott ruhák sem.


A szőnyegek viszont kitisztíthatatlanul szőrösek, pedig naponta-kétnaponta porszívózva van... A kutyust is gyakran fésüljük és a ruhatárunk is kicserélődött, alig van fekete ruhánk :)

A kutyaszagot nagyon ritkán érzem, de van olyan ismerősöm, akihez ha csak belépek, még engem is megcsap. A kajaszagra viszont nagyon tudok pikkelni.

2019. febr. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

2 kutya van a lakásban. Napi kétszer megy a robotporszívó, naponta törölgetek, illetve minden mosott cuccot szárítógépben szárítok, így nincs szőr egy darab ruhán, ágyneműn, törölközőn sem.


Tisztább a lakásom mint néhány olyan embernek aki nem tart kutyát.

2019. febr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Izé, én kupis vagyok, vagyis nem teszem mindig azonnal helyére a dolgokat, mert sokszor fáradtan esek haza, és egyedül élek, így nincs mindig minden a "helyén" (fogalmazzunk úgy, hogy "kreatív rendet" tartok), de nincs mindenhol kutyaszőr, és bűz sincs, a kutyának külön törölközői vannak, nem osztozunk. Ráadásul nálam papagájok is vannak, de nekik is megvan a saját territóriumuk, ahol koszolhatnak, mindenhol máshol én koszolok.
2019. febr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem és kinti kutyám van, bár ettől még talalható a lakádban kutya szőr. A ruhamat amibe kutyáztam nem teszem vissza a szekrénybe hanem vettem még egy szennyes kosarat, abba türöm bele ha másnap is felakarom venni sétáltatáshoz, ha mosni kell akkor a szennyesbe. A ruhámról kerül néhány szőr szál a szőnyegre de alig észre vehető + hetente porszívózok és a hajszálaimból többet találok a padlón minz szőrből. A kutya amúgy bejöhet a házba (bár max 5perc és magától kimegy) de az ágyra nem mehet fel. A fürdőmbe nem hogy kutya szőr de vízkő sincs mer arra nagyon kényes vagyok.

Az hogy valakinek putris a lakása nem a kutya miatt van, a csapból kitörölni a kutya szőrt két mozdulat és fél deci víz. Aki erre nem képes az kutya nélkül is redvába él. Az más dolog hogy valaki nem tesz mindent azonnal a helyére és ,,kupi,, van meg megint más a mocsok mikor nincs higénia.

2019. febr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!