Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden kutyás otthona ilyen...

Minden kutyás otthona ilyen undorító?

Figyelt kérdés

A fürdőszobában és a wc-ben is a fali csempe és a mosdókagyló tele szőrrel, a szekrényben a ruhák szinte mind kutyaszagúak és a legtöbb borzalmasan szőrös is, ami a fekete és fehér ruhákon a legízléstelenebb. Még a szekrényben külön tárolt "tiszta" törölköző is szőrös valamennyire, és büdös. Undorító ezt használni fürdés után.

Lepedő, ágynemű- rég használt, de állítólag tisztán elrakott- miért bűzlik akkor?

Az ember bárhova ülne a szobában, legyen az ágy, fotel, forgósszék, mindenhol csak szőr, szőr, szőr. A ruhára persze meg egyből ráragad mind. Az asztalon és a konyhapulton még a "gondos takarítás" ellenére is mindig vannak szőrszálak, amik légmozgásra felrepülnek és végül az ételben/italban kötnek ki. Emiatt csak óvatos, kimért mozdulatokkal szabad közlekedni, ezt elkerülendő, illetve a poharat és a még használni kívánt tányért 2 méter magasságban tanácsos elhelyezni a szekrény tetején. Ott talán biztonságban lesz.


Kutyások, ti mind ilyen körülmények közt éltek?



2019. febr. 23. 02:14
1 2
 11/19 Trogdor ***** válasza:
100%

3-masnak írnám az uszkárra, nekem is az van, de az más téma az uszkár nem hullajtja a szőrét.. egyáltalán.

De olyan kutyám is volt amelyik hullajtotta a szőrét mégsem volt szemétdomb meg mocsok. Kutyasétáltatások alkalmával rendesen ki kell a szőrét kefélni vagy trimmelő kesztyűvel végig csapatni. De az általad említett esetben nem csupán a szőr volt a gond, hanem az alap takarítás hiánya, ha már büdös minden ott gond van :D

2019. febr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem. És kutyásként rühellem a fent említett kutyásokat. 5 kinti-benti kutyám van. Megy a porszívózás, takarítás, illatosító a házban. A ruhákhoz nem mehetnek (gardrób van), a fürdő pedig alapból tiltott hely.

A lakás többi részében szabadon garázdálkodhatnak, de a nem kutyás ismerőseim is mindig mondják, hogy nálam nagyobb a rend, mint náluk.

Szerintem ez szimplán emberi igényesség.

2019. febr. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Szomorú vagyok, hogy ezek szerint én vagyok csak ennyire igénytelen.

Pedig nagyon igyekszem.

De pár dolgot azért tisztázni szeretnék.


Nincs se mocsok, se szemétdomb, stb.

Büdös sincs, csak némelyik ruha az, és a rég használt ágynemű, törölköző pl.

A kutya sosem megy a fürdőszobába, a csempe azért szőrös mert gondolom a ruhámról rászáll. Az előszobában is csak akkor van mikor sétálni indulunk, mégis ebben a helyiségben csomókban szokott gurulni a szőr a padlón.

Heti 2-3 alkalommal szoktam porszívózni, és felmosni. Ennyi fér bele.

De mocsok soha nincs, csak szőr. Figyelek a higiéniára, hogy az ételbe be hulljon szőr, meg a tányérra, stb.

De minden más sajnos brutál szőrös, a porszívó se hozza ki a szövetből. Mosáskor a szőrös ruhák összekenik az amúgy tisztákat is. A mosógép is tele van már szőrrel. Mondjuk eleve nincs is olyan ruhám ami 100%ban tiszta lenne, valamennyi szőr mindegyiken van. De az otthon használt ruháim mind nagyon szőrösek. A kutya extrém módon hullajtja, a rendszeres fesules ellenére is.

2019. febr. 25. 17:22
 14/19 anonim ***** válasza:

Akkor pár tipp.

Ami már annyira régi, azt inkább dobd ki, nem kell mindent őrizgetni.

Léteznek nagyon jó kárpittisztító habok, amikhez nem kell szőnyegtisztító gép, én most ezzel mentem végig a szőnyegen, az élénk színét is visszanyerte. Ezek másféle kárpitokon is működnek.

Vannak olyan szőrgyűjtő kütyük, amik statikus elektromosság elvén működnek, magukhoz vonzzák a szőrt, amiről begyűjtöd, én most hétvégén vettem ilyet, kézi vacak, tartályos, a kutyát is végigsimogathatom vele, és ha olyan szőrszála van, ami már hullik kifelé, ez magához vonzza, és nem lesz szanaszét.

Az, hogy mennyire hullik egy kutya szőre a táplálkozásától is függ, amikor az enyém hozzám került, úgy hullott a szőre, hogy az első hét végén annyi szőrt takarítottam fel, amiből még egy kutyát össze lehetett volna rakni, ez azóta rengeteget javult (lehet, hogy nekem is azt kéne ennem, és kevésbé hullana a hajam...).


Most hirtelen ezek jutottak eszembe, majd visszanézek még, de hátha van valami, amit hasznosíthatsz.

2019. febr. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Szőnyeg direkt nincs sehol, a linóleumot sokkal könnyebb takarítani. Evvel nincs is nagy gond.

A kutyának elég sok baja van, ki tudja épp melyiktől hullik a szőre. Gyógytápot eszik a mája miatt.

De sokféle jó tápot is kipróbáltunk már idáig, de a szőrhullás nem mérséklődött. Lazacolajat is kap már.

Szerintem az a baj hogy benti kutya, mert régen az előző gazdáinál az udvaron volt, és ott nem hullott annyira a szőre. Szerintem itt a benti meleg miatt hullajtja ennyire. De nagyon zavaró, az tény. A ruháim, amikben itthon vagyok, mivel a kutyát ölelgetem/simogatom, és leülök helyekre, brutál szőrösek, ezért bárhova megyek a lakásban, szétszóródik rólam mindenfelé a szőr.


Valamiért, ha kimosok valamit és utána rögtön elteszem a szekrénybe, az egy idő után bebüdösödik, kutyaszaga lesz. Feltételezem hogy a rajta maradt szőr miatt történik ez. Szárítógép nincs, és nem is tudok invesztálni ilyesmibe. És az a baj, hogy egy ilyen ruha/ágynemű az összes többi mellette lévőt is képes "befertőzni" avval a szaggal. És ez biztos hogy kutyaszag, mert volt hogy a kutya plédjét/cuccait betettem egy dobozba, és pár hét múlva mikor elővettem, az is ugyanolyan büdös volt.

2019. febr. 26. 00:15
 16/19 anonim ***** válasza:

Pár tanács még, ha esetleg nagy tavaszi takarítást tartanál:


• Rakj ecetet a mosáshoz, ha teheted főzd ki a legtöbb ruhádat és a napon szàrítsd ki.

• Mielőtt visszaraknád őket a szekrénybe, azt is mosd ki jó alaposan (szintèn az ecetet ajánlom), egy estére üresen hagyd szellőzni őket.

• a Rossmannban vannak hidegen sajtolt növényi szappanok 300-400 forintért. 3-4 felé vágva (ahány polcod van a szekrényben) berakod a ruhák mellé és már garantáltan nem lesz “szekrényszagú” sok állás után se.

• pár igénytelen szobanövény sokat segít a szàlló szőrrel szemben. Pl az angolborostyán és a kúszó fikusz. De akár mű növényt is vehetsz, ami ilyen leomló zölddel rendelkezik. Heti egyszer le kell tusoltatni csak.

• gumikesztyűben vagy ablakmosóval “törölgesd” a szövet bútorokat, azzal összeszeded a szőr jelentős részét.

• a mosógépet is egyszer üresen járatva mosd ki a legmelegebb programon. Itt is tudom az ecetet ajánlani :D próbàld meg kiszedni belőle a szőrt minden mosást követően.

• a kutyázós ruháid különítsd el a többitől. Szekrényben, szennyesben és mosáskor is. Mindig melegebb vízben mosd őket. És ha kell egy pici ecetet is rakhatsz a mosáshoz.


Igazàból az ecet egy csodálatos szagtalanító és tisztítószer. Nekem nagyon bevàllt, mikor a dohányszagot kellett eltávolítanom a lakásból (előző lakók..), magamról ha egy olyan társaságban voltam, akik “szagosítottak”, vagy szimplán sportolás után valamelyik ruhadarabom bebüdösödött.

2019. febr. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A kárpittisztító habok, amiket én vettem, nem csak szőnyegre jók, hanem kárpitos bútorokra is, legalábbis a leírás szerint, én most hétvégén akarom megcsinálni ezeket, mert arra nem jutott időm, de vannak ilyen ülőbútoraim, szóval rájuk férne.
2019. febr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Állatorvos amúgy mit mond a szőrhullásra?
2019. febr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszi

Azt mondta hogy annyi baja van szegénynek, hogy bármelyiktől hullhat a szőre.

2019. febr. 28. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!