Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi bonyolult ügy a B...

Mennyi bonyolult ügy a B törzskönyv?

Figyelt kérdés

Nos én két oldalt látok és azt szeretném tudni hogy melyik a helyes, és miért?

Az egyik hogy azt mondják, írják, hogy ez már nagyon ritka dolog, ahhoz a kutyának nagyon értékesnek és kiválónak kell lenni. Természetesen magyar fajtáról van szó. Viszont a kutyások körében (versenyek) az ellenkezőjét tapasztalom! Ha van egy normális kutya és kiderül hogy nincs törzskönyve akkor rögtön mindenki bíztat hogy nosza csináljunk neki! A legnehezebb esetekek is elintézik mikor nem is kérem, és álmodni sem merek róla. Nagyon aranyosak, kedvesek, összetartóak. Ha kell fél napig járnak utána. Teszem hozzá, itt nem tenyésztésről van szó hanem "csak" versenyzésről de akkor is nagy szám. És lám lesz egy kutyám seperc alatt aki regisztrálva van és részt vehet törzskönyves kutyáknak szánt versenyeken is.

Ez miért van? Tényleg ennyire segítőek, ennyire fontos hogy minnél több magyar fajta legyen? De akkor miért mondják elméletben az ellenkezőjét, hogy hú de nehéz. Manapság mennyi magyar kutyának lesz ilyen "törzskönyve"? Ritka dolog ez ami velem is történik?


2010. júl. 1. 23:07
1 2
 1/12 Akiteki ***** válasza:
50%

Nem érteni kérdezés semmi.

Mi mennyi és mi 30?

2010. júl. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
MennyiRE, elnézést hogy nem vagyok tökéletes.
2010. júl. 1. 23:18
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Ha valóban kiváló kutyád van, érdemes regisztráltatni. Ki tudja, lehet nagyon eredményes lesz a kiállításokon. Ha van segítőd, vágj bele, jó bulik a kutyakiállítások.
2010. júl. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Leszögeztem hogy nem kiállításról van szó, sem engem nem érdekel sem a kutyám nem alkalmas rá, engem a versenyek érdekelnek ahol az ész a fontos. És nem arról hogy btörzskönyveztetni akarom, hanem érdeklődtem hogy miért mondják bonyolult helyzetnek ha nekünk szinte kérdés nélkül (sőt már ők könyörögtek) elintézték vagy hogy vn ez valójában? Miért nem lehet egyszer a kérdésre válaszolni? :,(
2010. júl. 2. 11:36
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Ha jól tudom, már nincs B törzskönyvezés. Némely fajtánál volt egy ideig, de már talán van annyi az adat bázisban, hogy nincs rá szükség. Ha fél nap alatt elintézik, az igen érdekes.......
2010. júl. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha nincs akkor az én kutyámmal nem tudom mit csináltak...
2010. júl. 2. 11:51
 7/12 A kérdező kommentje:
De azt tudom hogy ezentúl részt vehet olyan versenyeken ahova törzskönyves kutyák mehetnek (és nem kiállítás).
2010. júl. 2. 11:53
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kaptál szép papírt? Mi van ráírva?
2010. júl. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Most fogok menni érte a MEOE-hoz amint ivartalanítják a kutyám, mert ez volt a feltétel. Elbírálták a kutyám a tenyészszemlén és már csak ez hiányzik. És ez nem ritka, mert kb minden kutyámra rámondták már kb hogy "jaj le tud ülni, nosza csináljunk neki had versenyezzen!" Tehát még csak olyan zseni kutyának sem kell lenni. Nem értem. Láttam olyan kutyát akinek köze nem volt magyar fajtához (olyan volt egy bolognese és pumi lett belőle - az én kutyáimmal kicsit más a helyzet olyan helyről vettük ahol csak kennel nevet kellett volna kérni mielőtt almot hoz le, de akkor még nem tudtuk hogy ez fontos, tehát tk-s szülők vannak, és többet nem is csinálunk ilyet) és mégis megcsinálták neki hogy jaj versenyezzen. Ennyire össze kell kaparni a kutyákat hogy működhessen a dolog?
2010. júl. 2. 12:30
 10/12 anonim ***** válasza:
27%

Ez roppant érdekes...

Annak a fajtának a szervezetét minősíti, amelyik így gondozza a fajtáját. Méghogy ivartalanítás a feltétele egy törzskönyvnek......

2010. júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!