Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a Border Colliemat kiherélt...

Ha a Border Colliemat kiheréltetem, akkor lenyugszik végre?

Figyelt kérdés
2019. febr. 23. 22:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

A szabadnapján szerintem bármit el tud intézni. Egyébként valakinek a kutyasétáltatás a kikapcsolódás és a szórakozás, a kötelezőket meg megoldja, mikor szabados. Én így képzelem el. Lehet, hogy a párja is nagy állatszerető, és közös program a kutyázás. Mi ebben az ördöngősség? Én is alig várom iroda után, hogy kimozduljak a négy fal közül.

Kutyát tartani még mindig nem kötelező. Pláne nem munkára tenyésztettet. És egyelőre nem a 6-os válaszozó nem bír a kutyájával, hanem a foglalkozáshiányos nyomorult életű terelőkutya, akinek a gazdáját véditek, pedig a tulajdon ebje a bozonyíték, hogy nem jól csinálja. Nincs 30 perc kocogni? Semmit nem mozog az ilyen ember...? Ennyije nincs a kutyára 24 órából?

2019. febr. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
9%
Hat ugy tunik rosszul választott, de akkor értelmes válaszokat adhatok. 30 perc séta plusz hétvégén tobb ha lehet. Ha efy nap kimarad es kinti kutya, túléli. Embereknél is van h vmi nem jon ossze. Csak ne a napi 4ora sétáltatás meg 5 ora szellemi munka, meg mittomen milyen elvont hülyeségekkel
2019. febr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem fog egy tüzelő szuka után hanyatt homlok elrohanni és kezelhetőbb lesz.

De ahogy már előttem többen leírták, a BC nem egy öleb, vagy társasági kutya. Nekem két mudim van. Az ő mozgáaigényük hasonló a BC-éhoz. Igénylik a munkát. Ha nincsenek lefárasztva, nem lehet velük bírni. Munkakutyát választottál, ők ilyenek. Sajnos problémásak lesznek, ha tétlenségre vannak kárhoztatva.

Ivartalaníttasd, aztán pedig vidd sétálni naponta és foglalkozz vele többet. Meg fogja hálálni.

És még mielőtt nekem esik valaki, hogy nem mindenkinek van ideje kutyát sétáltatni elmondom, hogy teljes munkaidőben dolgozom, családom van, van egy csomó haszonállatunk is, akiket el kell látni meló után és ott van a háztartás. A feleségemmel beosztjuk, hogy ki milyen feladatot tud aznap elvégezni.

Minden nap megyünk sétálni a kutyákkal. Esőben, hóban, fagyban. Nekünk is kell a mozgás, a kutyákkal meg nem lehet bírni, ha kimarad a séta.

Egy unatkozó munkakutya nagyon sok rossz szokást tud felvenni, ha unatkozik. Nem ő a hibás.

2019. febr. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
94%

Nehogy már te háborodj fel azon, hogy mennyit kell foglalkozni a kutyával. Ezek a tények. Ha nem fér bele az életedbe, akkor miért válalltál a kutyát? És miért pont border collie kellett? Normális ember utánanéz annak kutyafajtának amit tartani szeretne, feltételezem nálad ez valamiért elmaradt, különben feltűnt volna hogy ez egy munkára kitenyésztett fajta, nem kerti dísz.

Rajtatok nem az ivartalanítás fog segíteni, hanem ők,

[link]

méghozzá egy új, felelősségteljes gazda keresésében.

2019. febr. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
A kutya marad. Csak a golyók mennek.
2019. febr. 24. 00:46
 16/19 anonim ***** válasza:
92%

Kőkemény munkakutyát vettél. Heti 1-2 séta neki semmi. Naponta kellene vinni, akár csak fél órára is, már ez is segítene valamennyit. Aztán még egy fél órát otthon agyilag fárasztani. Ül, fekszik, pacsi, keresd a labdát, hozd ide, stb alap dolgokkal. Ez a nagyon minimum, ami kell, hogy ne kattanjon be a kutya.

Ivartalanítással a nemi ösztönök nyugszanak le, de a kutya fajtajellegzetességén nem változtat.

2019. febr. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
De komolyan, minek kellett border, ha ennyire nem értesz a kutyákhoz, pláne a fajtához és mellette még ennyire lusta is vagy? Persze úgy sem fogsz válaszolni, hisz az egód ezt nem engedi. De gondolom csak divatból. Fogadok, hogy pláne szapis kutya. Az a tipik elkényeztetett fajta lehetsz, akinek azonnal kell az, ami megtetszik, de a tudatosság és felelősség már teljesen hiányzik belőled.
2019. febr. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Az kevés a kutyának.

Hiába heréled ki, a mozgásigénye nem lesz kevesebb.

Napi 30 percet minden nap fusson kint minimum.

2019. febr. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

egyszerűbb ha fajtamentésnek odaadod a kutyád.


12 órás válaszoló vagyok: hogyan van életem? a kutyáim az életem! a párom is elfogad így, nem lehetek ufó. ha családi biznisz van, akkor a kutyák is ott vannak! ;) jaa, és vannak szabadnapjaim, amikor tudok ügyeket intézni, mondjuk ezek is max 1 óra alatt megvannak hanem tudom online megcsinálni. nem nyugdíjas vagyok, hogy reggel 6 - du 3-kor a piacon lógjak ;)

2019. febr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!