Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megoldható így a föld védelme...

Megoldható így a föld védelme kuvasszal?

Figyelt kérdés
Egy 6,6 hektáros területről lenne szó, amin erdő áll, és el van kerítve. Úgy gondoltam, hogy veszek 3 kuvaszt, egy kant és két szukát. Mondjuk egy alomból vannak, testvérek, szépen 1- 1,5 éves korukig velem lennének, és utána megkezdenék a munkát. (Addig nyilván kapnának képzést stb) A bökkenő, hogy én Pesti vagyok a föld edig nagyjából 1,5 órára Pesttől. Minden nap nem szeretnék lejárni, de a kutyákat se szeretném éheztetni, adott esetben szomjaztatni, illetve azok is igényelnék az én társaságomat. Az, ha forgóvetésben vannak ott a kutyák, tehát minden héten az egyik kutya otthon van velem, míg a másik kettő a területen, ez így kivitelezhető? Két kuvasz elég 6,6 hektár terület védésére? A másik pedig az etetés/itatás. 1,5 éves korukig meg szeretném tanítani őket ételmegtagadásra. Azonban ugye mint említettem, nem szeretnék minden nap 3 órát autókázni vidék és Pest között. Szerintetek van mód arra, hogy az etetést valahogy megoldjam? Köszi a válaszokat!

2019. febr. 25. 09:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos szerintem ez nem megoldható. Az lenne a legszebb, ha mindig ott lennél... Mondjuk két kecskét lehetne úgy otthagyni, de kutyát nem. Nem érné meg neked ezen rizikózni, hogy bírja e a kutya vagy sem. Nembeszélve arról, hogy mennyi pénz a benzin ezen a kb100km en, meg a kutyáknak a kajája stb... Egy embert is bérelhetnél inkább
2019. febr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet jobban járnál ha biztonsági őrt/őröket bérelnél.

Lehetnének ott lakóautóban.

2019. febr. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák egy héten belül fognak próbálkozni vagy a falka rangsorral vagy a szökéssel. Kirakod őket elmész és nekik olyan lesz mint mikor valakit élete párja elhagy, hatalmas lelki fájdalom hogy a gazdi elment. Egy kicsit pánikolnak aztán leveszik a kerítést a helyéről. Nekem rotim van éa sajnos drót kerítésem, párszor már kellett újra húzni (még a legújabb szakaszt is) mer jött a róka, a kutyám elkezdte tépni a drótot vagy neki ugrált és már ott is volt a lyuk (szerencsére nem szökős tipus). Ekkora kutyák mellé szerintem nem való drótkerítés akár vadhálós akár nem. Gondolom nincs lebetonozva vagy pár méter mélyre leásva hogy ne tudja felnyomni. Ahol meggyengül azonnal rájönnek, és az nem teszteléa hogy egy megtermett férfi nem bír azzal a kerítés résszel, attól még a kutya szét tudja szedni. Ha meg esetleg vadat lát vagy egy kutyasétáltatót még jobban neki indulhatnak.

Szerintem veszélyes amibe te gondolkozol és nem csak a kutyákra. 10-14éves gyerekek nagy előszeretettel bringáznak földútakon. Na most ha a te területed felé mennek kincset keresni jó nagy hanggal a kutyád meg kiszökik és megtámadja őket meg is halhat valamelyik. Felénk is vannak vadhálóval elkerítet területek, ha oda lenne zárva a kutyám mire elérnék a kocsihoz mer utolérne mer röhögve átugraná vagy mászná és az enyém láthatóan kisebb mint egy kuvasz.

2019. febr. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azt hiszem elvetem a kutyás megoldást!
2019. febr. 26. 09:45
 15/16 anonim ***** válasza:
70%
A kutyának a gazda mellett a helye. Akkor boldog és akkor érzi jól magát, ha minél közelebb lehet hozzád. Ettől, amit tervezel, minden valamirevaló kutyás ember hátán felállítja a szőrt. A kuvasz különben sem az őrülten stabil idegrendszeréről híres, könnyen megzakkan, ha ilyen rideg tartásban él.
2019. febr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Amúgy a bűnözőmosdatás világában a kutyás őrzéssel még meggyűlhetne a bajod a biztonsági rendszerrel szemben. A kutya ugyanis nem ismeri a jogszabályokat, és ha túlkapásnak értékelik az ő természetes területvédő viselkedését, akkor még téged fognak meghurcolni akkor is, ha egyértelműen lopás történt a területen. A kamerák mögött viszont szakemberek ülnek, így ilyen problémád nem lehet belőle.
2019. febr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!