Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na, akkor most mit is csinálja...

Na, akkor most mit is csináljak? Enyém, vagy nem enyém a kutyus? Hogy csináljam, hogy mindenkinek jó legyen?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__808570-szerin..

Ezt a kérdést tettem fel annó. Azóta a kutyus nálam van, de az ismerőseim beszéltek azzal akitől vették, hogy adják vissza a pénzt. Úgy néz ki vissza is kapják. Igen ám, de én nem akarom neki visszaadni a kutyát. Kitudja mit csinálna vele, azért látszik már rajta, hogy nem spániel, szóval nem fogja tudni eladni megint. Én is megyek velük, mivel a kutya már az enyém. Én akarok beszélni velük, hogy a kutya maradjon, ne kérje vissza. Azt sem tartom igazságosnak, hogy ők visszakapják az árát, viszont én oltattam a kutyát, és nálam van már rég.(de ez mindegy is) Mondjuk lehet én is kénytelen lennék elajándékozni, de akkor legalább jó helyre kerülne, egészségesen. (azért, mert ő is szuka, és nincs ivartalanítva, nekem pedig egy kanom van, és egy szukám, a szukám van ivartalanítva, a kant nem is akartam, de nem gondoltam, hogy idekerül még egy szuka). Holnap megyünk, adjatok valami tanácsot, hogy jó legyen. Nem akarom visszaadni a kutyust, sajnálom, kitudja hova tenné. Inkább megoldom azt is, ha itt marad nálam. Csinálunk neki egy kennelt addig. Gőzöm nincs, de valami lesz.


2010. júl. 2. 10:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
Öregem neked kellett a kutya. most meg elakarod ajándékozni? Tök úgy lehetett érteni ahogy irtad, hogy áá nem spániel már nem is kell...Vissza adja a pénzt azt kész. a Kutya maradhat nálad mivel nem fajtatiszta. Semmi jogon nem szerezheti vissza. Alapból ha az anyja spániel az apja meg tacskó azért se kérhet 5000 Ft-ot mert félig benne van a vére..egy frászt olyankor keveréknek számít tehát csak ingyen adhatja oda. A pénz visszakerül hozzátok és a kutya is maradhat!:) Ennyi. Ha erősködik a kutya végett jelentsd fel.
2010. júl. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű. Fizesd ki te a kutyát a barátaidnak, akiktől kaptad a kutyát. Így mindenki jól jár, mert ők visszakapják a pénzt, amit hiányolnak, te pedig megtarthatod a kutyát. Nem értem, mi itt a gond. És mivel a barátaidról van szó, akár részletre is fizethetsz. Nem kell egyszerre odadni az egész összeget.
2010. júl. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Én fizessek nekik? Mikor én oltattam be, én fogom ivartalaníttatni... Minek kellet nekik a kutya, ha nem is szeretik? Csak akkor jó, ha fajtatiszta, akkor miért nem vették onnan, és annyiért ahonnan én? Nincs annyi felesleges pénzem jelenleg, hogy még ki is fizessem. El akarom ajándékozni... Könyörgöm 2 spánielem van, és két keverékem, még rajta kívül. 1 szuka, aki ivartalanított. A többi kan, akik nincsenek ivartalanítva, mert nem gondoltam, hogy még egy szuka kerül hozzám. Bár mondtam, hogy megoldom, hogy maradhasson itt, csak oda ne kelljen visszaadni. Még mindjárt én leszek a rossz, mert nem akarom rossz helyre adni, nem akarom, hogy kölykei legyenek.

Mindegy, a kérdés, hogy mondhatom azt, ha vissza is adják nekik a pénzt, hogy én nem adom vissza a kutyát?

2010. júl. 2. 11:24
 4/17 anonim ***** válasza:
Az biztos valaki nagyon meg fogja bánni. Nyugodtan nyújtsd be a számlát a "barátaidnak". Mondd meg nekik, hogy ne menjenek vissza a szaporítóhoz, majd te visszaviszed a kutyát (persze nem fogod), ugyanis az a pénz téged illet, mert te gondoskodtál a kutyáról helyettük. Az ő nézetükből te egy baráti szívességet tettél, de a pénzt ők akarják zsebre tenni. Pedig a kutya már nálad van és te gondoskodsz róla, egyértelműen nekik semmi közük hozzá. Szegény kutyo már rég az utcán kóborolna vagy a szaporító agyon csapja :(
2010. júl. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Pont az utolsó mondatodért nem akarom visszaadni.

Legalább Te érted miről is beszélek. Azt mondják a kutya árát visszakérik, ezért akarják visszavinni. Nem értem, miért mikor már nálam van rég. Elvileg az én kutyám, mi jogon viszik ők el? Mindegy, úgy is megyek, nem érdekel ha ők nem kapják vissza az árát, akkor sem adom vissza!

2010. júl. 2. 11:54
 6/17 anonim ***** válasza:

Mivel nincs szerződés se semmi, ami bizonyítja hogy ők vették a kutyát és az övék így nem tehetnek semmit.. Ha te oltattad stb., akkor az oltási könyv a te neveden van és te vagy gazdaként ragaszkodva ergo nincs gond. Amúgy nem akarlak megbántani, de milyen barátaid vannak, hogy nem lehet velük ezt normálisan megbeszélni? Mennyiért vették a kutyust hogy ennyire fontos nekik a pénz? Gyomorforgató, hogy csak mert keverék ezért nem kell nekik.. Én a helyedben a kutyát biztos helyre raknám amíg elmentek ehhez a szaporítóhoz és nem vinném oda semmiképp! Sőt én a helyedben simán azt mondanám a szaporítónak, hogy már ivartalanítottad! Próbálj megegyezni a barátaiddal, de azt meg kéne érteniük, hogy a kutya nem egy tárgy amit ide-oda lehet dobálni mert nincs rá szükség éppen.


Amúgy örülnék, ha dobnál fel egy képet mennyit nőtt a kis tündérbogár! :)

2010. júl. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ragaszkodva helyett regisztrálva :D Nem tudom, hogy hoztam ezt így össze xD
2010. júl. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Én beszéltem telefonon a fickóval, és mondtam, hogy mi van, mármint, hogy alkudozzanak, én nem bánom, de a kutya már nálam van, és én vissza nem adom. :) Azóta hívták, és ki van kapcsolva:D Ők nem tudják, hogy én felhívtam. Most nem tudják, hogy menjenek/ünk, vagy ne. Nem tudom mennyiért vették, hát, szaporítós áron.

Kép, hát, vagy holnap, mert telón van, vagy privátban, mert az ölemben van, és azt nem akarom ide kirakni. Bár azon annyira nem látszik, de nagyon aranyos lett. :) Egyáltalán nem csúnya kis kutyus. a feje pedig hihetetlen édes.

2010. júl. 2. 22:52
 9/17 anonim ***** válasza:
Félre értettél. Én nem bántani akartalak. Csak szerintem "egyszerűbb" inkább kifizetni, ha neked tényleg fontos annak a kutyának a sorsa, mint könyörögni egy tapl*ó szaporítónak, hogy megtarthasd a kutyát. Egy szaporító egy kutyában csak a pénzt látja, akármilyen beteg vagy öreg az a kutya. Úgyhogy, ha vissza kell fizetnie a pénzt a barátaidnak, akkor nem fog lemondani a kutyáról, hátha tud még "belőle pénzt csinálni".
2010. júl. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, persze. Csak arra is gondolj, hogy most épp nem vagyunk anyagilag a toppon, és 5 kutyát fogok most veszettség ellen oltatni is. 300*5. Puff, de még az ivartalanítást is rendezzem, mert akkor marad a kutya, és nem akarok sok kis keveréket, már el sem férnénk. Meg a kutyának sem lenne jó fél évesen, mert most lesz 1,5-2 hónap múlva ivarérett. Egyszerűen nincs most felesleges (nemtudom mennyiért vették)20-30,000-em. Bár írtam, h beszéltem a fickóval, semmi értelmeset nem mondott. csak, hogy "értem-értem, megoldjuk" Azóta ki van kapcsolva. Szóval.. Teljesen mindegy, az előző adott egy jó tippet, hisz az oltási könyv nálam van, én meg nem adom oda...
2010. júl. 2. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!