Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem mi lehet a baj? A...

Nem értem mi lehet a baj? A kutyám miért pisil be?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves bichon havanese kutyám és sajnos az a problémám, hogy ha egyedül marad itthon akkor folyton bepisil és néha be is kakil. Ha itthon vagyunk soha nem csinálja ezt. Már teljesen kétségbe estem nem tudom mit tehetnék, mindent megpróbáltam. Naponta többször kiviszem sétálni elvégzi a dolgát de amint elmegyünk itthonról bepisil! Pedig csak 4 órát van egyedül.
2019. márc. 4. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Van előtte kaja? Ha igen, akkor az a baj. Amúgy próbàld az indulásodhoz minèl közelebbi időpontban kivinni.
2019. márc. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen van előtte kaja és víz is. Mindig 15 perccel az indulás előtt viszem ki és mégis bepisil.
2019. márc. 4. 14:51
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Kaja ne legyen előtte egész nap
2019. márc. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Ne hagyd előtte a kaját, ha elmentek otthonról, csak vizet.
2019. márc. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Egyébként tudnád korábban sétáltatni indulás előtt? Az én kutyámnak a séta vége és a munkába indulásom között legalább 20 perc van még otthon, mielőtt felügyelet nélkül hagyom. Enni séta után kap.
2019. márc. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
A probléma neve: szeparációs szorongás.
2019. márc. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%
Kaja ne legyen előtte sose. 4 órát röhögve kibír. Szerintem bosszú... Sok kutya csinálja, nem szeretnek egyedül lenni, tudja hogy zavar a pisi kaki ezt ezt csinálja.
2019. márc. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy általában mindig csak este eszi meg a kaját hiába van neki kirakva egész nap hozzá se nyúl. Ez a pisilés viszont teljesen kiakaszt. És mindig ugyanarra a helyre csinálja, mindig felmosom ecettel de aztán kap más helyet
2019. márc. 4. 19:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Van riasztó meg távoltartó spray egy próbát megér. Végső esetben meg tréner szerintem, a kiváltó okot kéne megszüntetni.

Vagy egy kijelölt helyre helyhez szoktató spray. (nekem nem jött be de sokaknak igen)

2019. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Olvass utána a szeparációs szorongásnak, ha nincs egészségügyi gond, akkor valószínűleg ez állhat a háttérben.

Ha rövid időre hagyjátok csak egyedül max. 15-20 percre, akkor is be szokott pisilni?

Ha nem, akkor kezdjétek el tréningezni az egyedüllétre, mert az viszont nem úgy megy, hogy folyamatosan otthon vagytok aztán hirtelen elmentek 4 órára, ehhez is hozzá kell szoktatni. Először csak szaladjatok le és vissza, 1-2 perc, ha nem csinált semmi rosszat addig dicsérjétek meg, aztán lehet 10 perc, pár nap múlva fél óra, rá megint pár napra már egy-két óra, csak fokozatosan fog hozzászokni az egyedülléthez, ugyanúgy, mint bármi máshoz is.

Viszont a már kialakult szeparációs szorongás ennél összetettebb dolog, nehezebb is megoldani, a legjobb lenne, ha kutyasuli segítségét tudnád kérni a probléma megoldására.

2019. márc. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!