Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Maga alá pisil a kutyám ha...

Maga alá pisil a kutyám ha rászólok (csak ha én), de csak otthon. Befogadott kutyus, kb 2-3 éves, soha sem bántottam, mivel tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés

Kb. 7 hónapja van nálunk, és egyszerűen nem tudom mit csináljak vele, mert sajnálom, hogy ennyire fél, de nem tudom mitől és nem tudok változtatni rajta. :(

Az utcán magabiztos, behívás nem gond, tudja a szabályokat.


2018. okt. 19. 14:15
 1/8 A kérdező kommentje:
Most a rászólásban olyanra gondoljatok, hogy mondom neki, hogy marad, de ő előbb elindul. Erre én: mondom marad, erre ő maga alá csurgat.
2018. okt. 19. 14:32
 2/8 A kérdező kommentje:
Közben persze fülét farkát behúzza. És ez ugye csak otthon, vagy az ajtóban, séta közben az utcán sosem.
2018. okt. 19. 14:33
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Hát nekem bevált valami, ami nem kifejezetten “módszer” de az extrém félős, szintén felnőttként befogadott kutyám kifejezetten kivirágzott tőle, odáig jutott, hogy ma már hülyéskedik, “belém köt” meg ilyenek, pedig onnan indultunk,hogy ahányszor felé nyúltam megsimogatni, annyiszor hunyorogva lesunyta a kis fejecskéjét.


Na, tehát amit csináltam: otthon mindig türelmesen, szépen bántam vele, semmi kiabálás, semmi seggrecsapás, tényleg mindig maga a békesség a lakásunk. De kint séta közben elkezdtem piciket trollkodni vele, egy nagyot léptem a háta mögött, és mikor megiramodott, akkor kinevettem és kicsúfoltam. Máskor megérintettem az oldalát, forgatókönyv ugyanaz, ő megugrott, én nevettem és kicsúfoltam. Egyszerre csak 1 ilyen, utána séta alatt végig nyugi. Később variáltam, végighúztam a kezem a kerítésrácson, vagy belemarkoltam (finoman) a combjába egy hangos HÁRS kíséretében... ilyesmik. Ezt addig csináltam, míg már ő maga kezdett el megugrás és riadalom helyett csak vigyorogva nézni rám azzal a tipikus “anya, te mit csinálsz, hülye vagy?” nézésével.


Szóval addig baromkodtunk, míg rájött, hogy a hirtelen, vagy váratlan dolgok nem rosszak, nem kell mindentől, de főleg tőlem nem kell félnie. Közben sokszor vittem új helyekre kirándulni, hogy ezzel is kibillentsem őt a kis zárt, kettyós világából. És szép lassan, jó 1 év alatt kinyílt ez a kutya teljesen, ma már a hangsúlyomból érzi, hogy még ha rosszat is csinál és én rákiabálok, hogy MIT CSINÁLSZ, akkor sincs baj, mert ez csak dorgálás, figyelmeztetés hogy hagyja abba, de nincs következménye, csak annyit várok hogy hagyja abba. Szóval nálunk a kinti trollkodás vált be. De arra tényleg figyelj, hogy otthon ezt nem szabad, mert míg kint játéknak veszi, otthon esetleg ráparázhat. Otthon addig ne hülyéskedj vele, amíg ő maga nem jön oda és hív játszani. El fog jönni az a nap is, meglátod. :)

2018. okt. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jajj de örülök, hogy jöttél és írtál! Így szoktunk mi is csinálni kint, és tényleg ott semmi baja. Itthon is kedves vagyok vele, hívom, kap finom falatokat, de egyszer csak bekattan és akkor már csak ha ránézek húzza be fülét, farkát. De kb. rá sem lehet szólni, mert azonnal hangosan sír, mintha nyúznám.
2018. okt. 19. 14:51
 5/8 Duenna ***** válasza:
49%
Biztos sokat bántották szegénykét, türelemmel kell kezelni.
2018. okt. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A türelem megvan, csak annyira sajnálom :(
2018. okt. 19. 17:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Legyen a hangnemed viselkedésed finomabb, még ha fegyelmezni is muszáj! Vannak érzékenyebb lelkületű ebek, akik jól reagálnak a halkabb, nem túl erélyes tiltásra, okításra is.
2018. okt. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És akkor szerinted az érzékenysége miatt ilyen, nem a korábbi élete miatt? Igyekszem akkor nagyon halkan lenni itthon. :)
2018. okt. 20. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!