Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha lehetőséged lenne egy új...

Ha lehetőséged lenne egy új kutyafajtát kitenyészteni, milyen fajtákat vinnél bele? Milyen funkcióra tenyésztenél? A kérdés fiktív.

Figyelt kérdés

Nekem nagy álmom az "afrikai őrkutya"


Kecses, nagytestű, agilis, jó őrző kutya lenne.

Legnagyobb részben fáraókutyát használnék, a jellem eléréséhez pedig munkavonalú dobermannt, malinoist és donovan pinschert vinnék bele.



2019. márc. 6. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:

boxer-dalmata.....

Már létezik egyébként,de a tökéletes egyedeket továbbvinném nemesíteném.

2019. márc. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1: jól hangzik. És milyen jellembeli tulajdonságra építenél?
2019. márc. 6. 21:23
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Én egy bichon - berni pásztor félét tenyésztenék. A bichon ágról kapná a méretet és vatta szerű puha szőrét, a berni pásztortól pedig a szőrzet színét és a jámbor, család-gyerek szerető természetet örökíteném át. ♡
2019. márc. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
36%

Nem tudok kutyafajta neveket, mag amúgy én alapvetően macskás vagyok, de ha ilyen lehetőségem lenne, akkor

Kövessen az utcán

Ne legyen hirtelen haragú/agresszív de ha kell meg tudja védemi magát

Ne legyen hangos :) (nagyon)

Olyasmi hosszú szőre legyen mint egy szánhúzó kutyának, és kb olyan puha mint egy maine coon macskának

Könnyen be lehessen tanítani olyasmi feladatokra amiket egy segítőkutya is végez


KB ennyi

2019. márc. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én alapvetően nem a designer keverékekre kérdeztem, hanem olyan fajtákra amelyeknek lenne is "értelmük"
2019. márc. 6. 23:18
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én igazi "városi-családi" fajtát tenyésztenék, ami az élet minden területén társa lehet az embernek, tehát könnyen alkalmazkodik a különböző helyzetekhez, képes magas szinten értelmezni az ember jelzéseit, gesztusait, érzelmeit, és a gazdával együttműködve szeret igazán dolgozni, de hiányzik belőle a németjuhászok és a malik erős őrző-védő ösztöne, tehát alapvetően barátságos, nyitott az emberekkel és más kutyákkal is. Valószínűleg valamilyen társasági kutyával kellene kezdeni, de imádom a borderek hihetetlen munkakedvét, mégis simulékony és érzékeny jellemét, ezért biztosan lenne benne BC is, már csak azért is, mert az ilyen együttműködés alapja szerintem az, hogy rendkívül gyorsan és könnyen tanuljon a kutya és erre nem nagyon tudok alkalmasabbat mondani a bordernél. Másrészről szeretném ha alkalmas lenne komolyabb sportra, versenyre, én leginkább obedience-znék és dogdancingelnék az általam tenyésztett fajtával, amihez megint csak jó választásnak tartom a bordert. Viszont a borderek magas terelőösztöne, kielégíthetetlen mozgásigénye megnehezítené a kényelmes együttélést a gazdival, ezért valószínűleg show vonalas, alacsonyabb energiaszintű egyedek közül válogatnék, ami nem jelenti azt, hogy nem kéne mozgatni, csak hogy a kutya kiegyensúlyozott tudna maradni napi 1-2 óra sétával, nagyobb kirándulásokkal és boldog lenne úgy is, ha esetleg soha életében nem terelhet.

Küllemét tekintve fontos lenne, hogy a szőre könnyen kezelhető legyen, ami sajnos a borderekről nem mondható el, de amúgy termetre kb. border nagyságú, felépítésű közepes-nagytestű kutyát tartanék ideálisnak. Ezek alapján valószínűleg lusta borderekből, uszkárokból, esetleg goldikból/labikból állna és hogy a mozgásigényt meg az ösztönszintet csökkentsem gyaníthatóan valamilyen bulldogot kéne belekevernem :D (ez biztos nem lenne designer fajta, de hát nem a szépségversenyre mennénk rá:D) És azok közül is generációk hosszú során végigmenve olyan egyedek kiválasztásával, akik legkönnyebben tudják értelmezni az emberi kommunikációt, a legegyüttműködőbbek.

A fentiek alapján egyértelmű, hogy fogalmam sincs a kutyatenyésztés módjáról, de érdekes volt elgondolkozni egy ilyen fiktív kérdésen, hogy mit tartok fontosnak egy kutya jellemében. Én teljesen hozzánemértőként úgy gondolom, hogy ma már egy kutya "funkciója" teljesen átalakult, mint amire pár száz évvel ezelőtt kitenyésztették a legtöbb fajtát, vadászatra, területőrzésre, szánhúzásra stb, igaz, hogy még ezek is megvannak, de inkább csak sport, mint szükség szintjén, sokkal több a már "csak" családi kedvencnek tartott kutya, akiknél az a fontos, hogy legyen barátságos a gyerekkel, lehessen vele nagyokat kirándulni, megölelgetni, ha szomorúak vagyunk, és jó lenne ha egyszer kialakulna egy olyan fajta, aminek annyira részévé válik az emberre figyelés és a ragaszkodás az emberhez, mint ahogy mondjuk egy vizsla állja a vadat. Tudom, hogy sok fajta már hordozza elég erősen ezeket a jegyeket, mint mondjuk a golden retriver, de azért nekik is a vérükben van a vadászösztön és hogy a társasági kutyafajták többé-kevésbé hasonló céllal lettek tenyésztve, de én úgy veszem észre, hogy ezeknél a fajtáknál ez teljesen az értelem - vagy ami még rosszabb, az egészség - rovására ment. Szóval úgy gondolom leginkább egy borderszerű kutya ösztöneinek átalakításával lehetne a legjobban létrehozni egy ennyire emberközpontú, intelligens fajtát.


Tudom, hogy a válaszom nélkülöz mindennemű tudományosságot, de én abszolút úgy értelmeztem, hogy ez egy teljesen laikus ötletelés, ezért szeretném, ha lepontozás helyett az egyetnemértők inkább kifejtenék, hogy szerintük hol hibázik az "én fajtám," (emellett persze szíve joga bárkinek lepontozni, csak nagyon kíváncsi vagyok az érvekre is :)) úgy gondolom ez a kérdés igazán gondolatébresztő és egy nagyon érdekes beszélgetést kezdeményezhet, ha mások is partnerek benne :) Szóval kérdező, köszi ezt az izgalmas kérdést, én nagyon jót morfondíroztam rajta :D


Ja és kérdező nagyon tetszik a "te fajtád" is, igazán impozáns megjelenésű munkakutyának tűnik, a fáraókutya gyönyörű, de azért ilyen jellemmel remélem csak hozzáértő gazdi kezébe adnál ilyen kutyát :D

2019. márc. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!