Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutyusnak tudományosan...

Ha egy kutyusnak tudományosan kimutatták hogy olyan okos mint egy 5 éves kisgyerek, akkor a kutyáknak miért nem adnak ugyan annyi jogot? Szerintem ez morális nincs rendjén, ha azt vesszük hogy két ugyanolyan érzésü és gondolkodásu lényről beszélünk.

Figyelt kérdés
2019. márc. 6. 20:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Milyen joga van egy 5 éves gyeteknek, ami meglehetne a kutyának is?
2019. márc. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Például legalább annyira böntetnék a kutyusok bántását mint a gyermekek ellen elkövetett erőszakot.


Mindenhova lehessen bemenni kutyussal, ahova gyerekkel is lehet.


kutyussal szolgáljanak ki hamarabb boltban pl.


kutyák után is lehessen igénybevenni a családi adókedvezményt, illetve CSOK -ot.


és ez csak egy pár dolog.

2019. márc. 6. 20:51
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Ez nyilván vicc.
2019. márc. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem viccelek, én tényleg úgy gondolom, mivel én együtt élek, alszom és létezem a kutyáimmal, nem is tudnék élni nélkülük! ezt nem értheti az, akinek nincs kutryája, vagy éppenséggel nincs olyan bensőséges viszonya a kutyusával, hogy szionte beszélgetni is tudnak egymással, szavak nélkül persze.
2019. márc. 6. 20:56
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Én is egyetértek azzal, hogy az állatkínzókat jobban kellene büntetni, de ismerd be azért a családi CSOK az túlzás. Az már hülyeség lenne. Egyébként, attól, hogy gyerekkel vagy egy boltba, nem szolgálnak ki hamarabb, ezt nem tudom honnan vetted. Kutyát azért nem lehet bevinni minden boltba, mert:

-hullik a szőre

-sok ember nem neveli rendesen a kutyáját, agresszív, harap

-nem biztos, hogy szobatiszta

-ugat

-vannak emberek, akik mindenféle kutyától félnek (legyen az csivava, vagy pitbull, szelíd, vagy agresszív, szájkosárral, vagy anélkül) Ezek egy 5 éves gyerekre nem jellemzőek (jobb esetben :D)

De azzal én is egyetértek, hogy lehetne több kutyabarát hely az országban.

2019. márc. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Az állatkínzókat nagyon keményen büntetni kellene. Ezzel egyet tudok érteni.

Viszont a többivel nem.

A CSOK, meg a családtámogatási rendszerek azért vannak, hogy az emberek vállaljanak gyereket. Akik felnőve (ha az országban maradnak és dolgoznak) majd az akkori nyugdíjasok nyugdíját kitermelik. Minden kedvezményt emiatt kapnak a szülők.

A kutyáinknak nincs társadalmi haszna. Nekem munkakutyáim vannak, saját magam miatt. Az állataimat terelik. Én boldog vagyok, hogy vannak, hasznos számomra a munkájuk, de rajtam kívül senkinek semmi haszna nem származik abból, hogy velem vannak. Miért kellene támogatni bárkinek az én "hobbimat"?

Én is örülnék több kutyabarát helynek, de sajnos nagyon sok ember él súlyos allergiával. Nekik egy légtérben tartózkodni egy kutyával, vagy macskával nagyon kellemetlen és egyes, súlyos esetekben veszélyes is.

2019. márc. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%

Jól néznénk ki, ha a jogokat IQ alapján osztogatnák.


Mi lenne a butább emberekkel? A sérültekkel? Mi

lenne a butább kutyákkal?


Szerintem rendben van, hogy emberekre más jogok vonatkoznak.


Kicsit jobban kellene felügyelni az állattartást, az igaz, akkor lehetne több kutyabarát helyet nyitni, de jelenleg ez elképzelhetetlen nálunk.


Szóval a ti különleges kapcsolatotokat kellene díjjaznia az államnak pénzzel? És ezt csak te és a hozzád hasonlók érthetik? Ez teljesen abszurd..


Amúgy jó lenne, ha kitalálnád, hogy fogsz létezni a kutyáid nélkül, mert csak nagyon max 20 évet élnek..

2019. márc. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kutyákra is adnának CSOK-ot, az azért lenne nagyon rossz, mert olyan emberek is magukhoz vennének kutyákat akik nem is szeretik őket, és rosszul bánnak velük, csak a kedvezmény miatt.
2019. márc. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

(#5-ös vagyok)

Illetve azt én is kifelejtettem, hogy igen, vannak akik nagyon durván allergiások a kutyákra/macskákra. Az én szomszédom pl.: a macskákra nagyon-nagyon durván allergiás. (Társasházban lakunk, kis közös terasszal). A másik szomszédunknak 2 cicája van. Még tavaly nyáron történt, hogy az allergiás szomszédunk kinyitva hagyta a hálójánál lévő ablakot éjszakára (a terastzra nyílik, de van rajta szúnyogháló). Az egyik macska felugrott a párkányra reggel, és a szomszédom arra ébredt, hogy köhögési rohama van, egy folytában vakarja a szemét, ami fel van dagadva, és trüszköl. Úgy, hogy a macska kb. 2 méterrel arrébb volt, és elválasztotta őket a szúnyogháló.

2019. márc. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

Neked nincs gyereked ugye?


Amíg a kutyát egyedül hagyhatom itthon, az 5 éves gyereket nem.

A kutya egy állat.

A jogokat pedig faji besorolás alapján adják, nem IQ alapján.

(Ahogy annak is van szavazati joga, aki egy zsák krumpliért a megmutatott kockába ikszel... pedig olvasni sem tud)

2019. márc. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!