Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutyusnak tudományosan...

Ha egy kutyusnak tudományosan kimutatták hogy olyan okos mint egy 5 éves kisgyerek, akkor a kutyáknak miért nem adnak ugyan annyi jogot? Szerintem ez morális nincs rendjén, ha azt vesszük hogy két ugyanolyan érzésü és gondolkodásu lényről beszélünk.

Figyelt kérdés
2019. márc. 6. 20:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
83%

"Nem viccelek, én tényleg úgy gondolom, mivel én együtt élek, alszom és létezem a kutyáimmal, nem is tudnék élni nélkülük!"


Kár, hogy a világ k.vára nem körülötted forog, csakmert szeretsz valami még nem kötelessége az emberiségnek azt isteníteni. Ennyi erővel én meg a lovakat szeretem, ergó legyen minden lónak arany istállója és ezt a társadalom fizesse. Nyilván elmebeteg baromság.

Megjegyzem nincs olyan "tudományos" kutatás, amiról az eredeti állítás szól. Aki kicsit is ért az etológiához, az tudja, hogy két faj képességeit az eltérő adottságiai miatt csak igen ritka esetben lehet egyáltalán becslés szintjén összehasonlítani, pléne objektív módon, mikor kizárjuk a fizikai képességeikből fakadó előnyöket. Értsd: egy törpepóni kétszer gyorsabban betanítható vakvezetésre, mint egy kutya, de ettől még nem okosabb, csak könnyebb neki a feladat az eleve adott képességai miatt. Ha meg annyira moralizálni akarsz, nem értana belegondolni abba mi lesz a hasonló értelmi képességő állatokkal, pl a disznóval, aminek a húsát a kutyád zabálja. Ja, hogy az már nem számít, mert nem szereted őket? Gratulálok a morálodhoz, kicsit se vagy álszent...

2019. márc. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Több kutyabarát hely kéne, és jobban oda kéne figyelni az állatkínzásra, ezt aláírom, de azért túlzásba ne essünk. A CSOK alapból igazságtalan (főleg azok után, hogy kihúzták a lakáskasszák alól az állami támogatást), ráadásul azon az alapon, hogy olyanoknak is lesz x gyerekük, akik amúgy pocsék szülők, olyanok is bevállalnának kutyát, akiknek nem való, csak a támogatás miatt. Amúgy ha egy kisgyerekkel érkezőt előbb kiszolgálnak, mint a gyerekek nélkül érkezőket (függetlenül attól, hogy egyébként van-e gyerekük vagy nincs), el tudod képzelni, mekkora felháborodás van emiatt mondjuk egy zsúfolt hétvégén? Én már láttam hasonlót, senki nem szereti a tolakodókat, kisgyerekeseket csak akkor enged szívesen előre a tömeg, ha a gyerek nagyon hisztizik, mert legalább előbb elmennek, és nem bömböl ott sokáig, egyébként nekik is ki kell várni a sort.
2019. márc. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Magyarországon a kutyatartási kultúra a béka s..gge alatt van. Ha abból indulsz ki hogy valaki észnélkül szüli a gyereket aztán nem érdekli hogy fel is kell nevelni na akkor ha a kutyák után is lenne családi hát kutyából is venne egy 10et a 4gyerek mellé hogy több legyen a segély. Az ország nagy részébe főleg vidéken egymás hegyén hátán vannak az alultáplált láncon tartott Buksik és Bodrik az se érdekel senkit ha nincs beoltva. Na ha az ilyen emberek meg lennének még támogatva a menhelyekbe tuti kevesebb kutya lenne de azok az esetek is megszaporodnának mint mostanába volt hogy a kis srácot széttépték a kutyák a kishúga meg futott az életéért. És amúgy nem csak a szegényebb vagy igénytelenebb embereknél van komoly gond az állattartás terén. Nem kell megtámogatni ilyen formába a kutyatarrást.
2019. márc. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!