Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya legyen gyerekek...

Milyen kutya legyen gyerekek mellett?

Figyelt kérdés
Persze nem hagynánk őket soha egyedül. Volt már több kutyám de azok nem illeszkednek a családunkba. Nagytestű kutya legyen, szőr mindegy mert kinti benti lesz. Fajtatisztát szeretnénk, nem keveréket. Egyenlőre a berni és a dog között vacilálunk. Goldent, labradort, agarat nem szeretnénk.

2018. aug. 31. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kettő körül sokkal inkább a bernit javaslom. Esetleg még leonbergit.
2018. aug. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az előzővel. Még esetleg az újfundlandi ajánlanám.
2018. aug. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A berni jó választás lenne, nagyon békés és nyugodt kutya, gyerek mellé tökéletes.

De a fajtaválasztás attól függ, mik azok a feltételek, amiket meg tudsz neki adni. Mennyit tudod mozgatni?

Ha eleget, akkor szinte bármilyen nagytestű szóba jöhet, ha kiskora óta hozzá van szoktatva a gyerekekhez, akkor nem lesz baj.

Esetleg tudom ajánlani ezt az oldalt: [link]

2018. aug. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit és mennyit foglalkoznátok vele?


A berniről van véleményem, tapasztalatom. Öcsémnek volt ilyen kutyája, gyerek mellet. Egy tündér volt, könnyen kezelhető, okos, intelligens kutya. Igazi családi kutya és nincs hűdehatalmas mozgásigénye. Nagy bújós maci.

Öcsémé Nagyon szeretett mindenkit, imádta a simogatást, a gyerekeket. A betörőket halálra szeretgette volna :D nagyon okos volt, sokféle trükkőt tudott, rendesen viselkedett más állatokkal, kutyákkal, emberekkel is. Ajánlom :)

2018. aug. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Ha tudtok vele foglalkozni sokat akkor Német Dog. Nekünk az volt míg ki nem öregedett szegényke (Isten nyugasztalja :( ) rettentően vigyázott a gyerekekre/babábkra. Tanítás nélkül ment a babakocsi mellett amikor felsírt a kicsi egyből nézett rá, hogy mizu.

Én csak ajánlani tudom.

2018. aug. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kösz a sok gyors választ :D


Reggel fél óra séta, délután félóra biciklis futás és fél óra séta este is. Persze egy-másfél éves koráig nem terhelnénk nagyon. Itthonról dolgozunk és 1 és 4 évesek a gyerekek. Játszani, tanítani sok időnk lenne. Kint pedig egy nagy kert

2018. aug. 31. 14:56
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7-es. Nem is értem, egy kutyaellenes minek is válaszol egy ilyen kérdésre.

Nem az volt a kérdés, hogy mekkora legyen, és az sem hogy hol tartsák, sőt az sem, hogy hányszor mossanak kezet a kérdező gyerekei...


Kérdező: nekünk pitünk van, ő ugyan közepes, de tökéletes családi kutya.

Én a német dogra "szavazok".

2018. aug. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nálunk a kutya családtag :) vigyázunk rá, szeretjük, nem porban, piszokban fekszik, ahogy mi se. Természetesen a kutya a gyerekek után van (közvetlen), de azért egy szarkupac előtt, ami a te hozzászólásodból nem jön le. Világéletemben nagytestű kutyáim voltak, ezekhez értek. Ők jóval nyugodtabbak, tisztább a fejük, mint egy örökmozgó mudinak.
2018. aug. 31. 15:18
 9/13 A kérdező kommentje:
A pit bull nagyon pörög, nem tudnánk vele mit kezdeni. Meg én a nagytestű kutyákat preferálom. (Mielőtt a hetes megszólal, a páromnak mindegy a méret, így ezt rám bízza de a döntés közös lesz)
2018. aug. 31. 15:20
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Esetleg vizsla?

Tündéri, kedves kutyák, sosem volt velük rossz tapasztalatom, max az, hogy imádják az embert 😊 igényli a foglalkozást, agytornát is. A felsoroltak közül, inkább berni.

2018. aug. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!