Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kakil a 6-hónapos...

Miért kakil a 6-hónapos kutyám majdnem minden alkalommal 3x?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos német vizsla kutyám, lakásban van tartva. Amikor elhoztuk kb 10 hetesen, 2 hónapig hozzá igazodtunk a szobatisztaságra neveléskor, tehát ha a kezdetekben 1,5 óránként kellett lemenni vele, akkor úgy mentünk le, így 2 hét alatt teljesen szobatiszta lett.

De a kezdetek óta, ha kakilásra kerül a sor -majdnem minden alkalommal, amikor lent vagyunk vele- az történik, hogy kakil egy szilárd, normális méretűt, és ahogy befejezte, rögtön szaglászni kezdi a földet, odébb megy 20-80 cm-t, újra leguggol és megint kakil, egy folyósabbat. És 30%-ban történik ezen felül még az is, hogy tovább sétálunk és fél percen belül megint csak leguggol, de akkor már legtöbbször eléggé hígat kakil.

Soha nem sürgettük, vagy húztuk el, miközben a dolgát végezte, pedig sokszor van az is, hogy kakil, és közben/utána még nyugodtan nézelődik közben, szóval nem sieti el a dolgot. :D

Alapvetően egy szófogadó kutya, láb mellett póráz nélkül sétál velünk, vezényszavakat követ, napi 1,5-2,5 órát minden nap foglalkozunk vele, és ennyit van is kint a szabadban és több kutya között.

Köszönöm a válaszokat!



2019. márc. 7. 06:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem menj vissza a dokihoz az előző válaszoló tapasztalataival felvértezve, hogy valahol ezt olvastad, és azt nézze meg. Esetleg másik állatorvost is kereshetsz (ha van rá lehetőséged).


Tápból én most Panzi Fitactive tápot adok az enyémnek, de Briantosra tervezek váltani, illetve már kóstolta mindkettőt, és az utóbbi jobban bejött neki, szóval biztos, hogy váltunk, de az előzőt azért nem dobom ki, ha már megvettem, a Briantost később találtam, de a Panzi sem csinál bajt (így vegyes táplálással egyáltalán nem, max annyi, hogy a hús jobban ízlik, mint a száraz táp - jó ízlése van), szóval azt kifuttatom, és közben bevezetem a másikat.


Ha új tápot vezetsz be, fokozatosan érdemes adagolni a régihez az újat, amúgy is, de ha ilyen hasmarsos téma van, főleg, az enyémnek nem tudom, miből van a gyomra, őt csak egyszer hajtotta meg egy új kaja, de az is csak kutyaszalámi volt, és a következő alkalommal, mikor kapott, már nem volt semmi, de végülis kóbor kutya volt, gondolom, amikor barangolt, összeevett mindenfélét, amit talált.

2019. márc. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok.

Férges sajnos akkor is lehet, ha szilárdat is kakil és mellette van hasmenés, ezért van az, hogy sok gondos gazdi sem veszi észre rögtön a bajt. Egy giardia tesztet én mindenképpen megcsinálnék, fejlődésben lévő kutyus, ilyenkor nagyon nagy károkat tud okozni a férgesség, szóval ha még nem is ez a legvalószínűbb, a legjobb szerintem kizárni az ilyesmit.

Tényleg lehetséges amúgy, hogy az állatorvosodnak van igaza és ez viselkedési probléma, ahogy többen írták lehet "stressz kaki" is, csak általában amikor ilyen egészségügyi dologgal függ össze, például ha sokszor bepisil, akkor is először azt zárják ki, hogy nem valamilyen betegség okozza az adott viselkedést és csak miután meggyőződtek róla, hogy a kutya amúgy teljesen egészséges, akkor kezdik el a viselkedést korrigálni, ha szükséges.

Ha mégsem csináltok meg semmilyen orvosi vizsgálatot, a táplálásán szerintem akkor is érdemes lenne változtatni, rengeteg márkának vannak egyféle fehérjét tartalmazó tápja hasonló árban, mint a Panzi (amiket én ismerek: Dado, Dr. clauders, brit care), amit könnyebb emészteni és lehetőleg olyat, ami nem tartalmaz csirkét, nagyon sok kutya érzékeny a csirkés tápokra. Illetve lehet, hogy a 30% fehérjetartalom kicsit magas neki, főleg mivel sok tápban nem a hús dobja meg a fehérjetartalmat, hanem a növényi fehérje, ami érzékenyebb gyomrú kutyáknak szintén kicsit nehezebben emészthető.

Tudom, hogy az egyszerűbb megoldás az, ha ezt a kutya egy fura hóbortjának tudjátok be, apróbb viselkedési problémának, és ezzel egyáltalán nem leszólni akarlak, csak sokan nem látják be, hogy milyen fontos a megfelelő táplálás, főleg kölyök korban, ilyenkor fejlődik ki a kutya, ha nem megfelelően van etetve az az egész fejlődését, életét meghatározhatja, ezért igazán fontos utánajárni, hogy mi okozhatja, illetve a legjobb táplálkozásra törekedni.


A lepontozókat meg nem teljesen értem, igyekeztem a tudásomhoz, tapasztalatimhoz mérten a lehető legjobban, legrészletesebben válaszolni, teljes mértékben a segítőszándék vezérelt, és úgy gondolom nem adtam rossz tanácsokat a kérdezőnek, tényleg egészen hasonló problémával jártam több állatorvosnál is, ezért gondoltam, hogy az én tapasztalataim megosztásával tényleg tudok segítséget nyújtani.

2019. márc. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!