Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szobakennelnek mi értelme van?

A szobakennelnek mi értelme van?

Figyelt kérdés
2019. márc. 9. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Az hogy ha mondjuk olyanok jönnek akik nem szeretnének találkozni a kutyával azok is el tudjanak menni látogatóba!Sokan azt mondják hogy akkor bezárják egy szobába de ilyenkor történnek azo hogy a kutya mindent szétkapar mert ki akar menni éshát a kennelt nem tudja!
2019. márc. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én mondjuk arra gondoltam, hogyha lesz kutyám, akkor minden éjszaka az ágyam melletti szobakennelben aludna...

Én azért szeretném ezt, mert relative gyakran utazna repülőn, illetve esetleg autóban is hasonló képpen lenne szállítva, csomagtartóban.


De én azt egy kicsit kényelmi megoldásnak tartom, hogy olyankor bezárják amikor olyan vendég jönk aki nem akara vele találkozni...


Szerintem azt bátmelyik fajtának meg lehet tanítani, hogy rövid időrr egyedülhagyható legyen egy szobában, anélkül, hogy rombolna.


Meg az esetlegesen veszélyes elemektől ígyis-úgyis meg kell szabadulni.

Vagy pl. a vezetékeket be kell vonni műanyag védővel, akkor is ha meg van tanítva, hogy ne rágcsálja... Szerintem.

2019. márc. 9. 13:14
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Arra az esetre is jó, ha például felújítási munkák vannak a lakásban, nincs kert, és a kutya folyton láb alatt lenne, zavarná a munkát, baleset kockázatát lehet vele csökkenteni.


Arra is jó, ha a kutya stresszes, ilyenkor a kennel egy olyan kuckó lehet számára, ahova el tud vonulni.


Amíg a kutya nem szokja meg az otthonát, arra is jó, hogy a gazdi távollétében, vagy éjszaka, amíg a gazdi alszik, ne csináljon bajt felügyelet nélkül, esetleg ha van más kistestű háziállat is (madár, hörcsög, halak...), azokra ne hozzon frászt, ne rágjon meg dolgokat, amiket nem szabadna, ne rágja meg a szobanövényeket. Nálam például ezek is indokolták a kennelt, mostanra elértük azt, hogy csak a madaraimat kell megóvni, és arra most már egy babarács is elegendő, így a kennelt össze is tudtam zárni, és megmarad arra az esetre, ha olyan vendég jön, aki tart a kutyáktól, vagy ha olyan felújítási munkák lesznek, amik miatt jobb a kutyát elzárni egy ilyenbe.


Egyébként célszerű a lehető legnagyobb méretű kennelt beszerezni, amiben van helye kényelmesen felállni, kicsit járkálni, elfér a fekhelye, és van még legalább ugyanannyi szabad hely, vagy ha nincs olyan méretű forgalomban, akkor csináltatni.

2019. márc. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3%
Jajj te akka a kis dobozra gondolsz?Én azt hittem ilyen 2m magas és 1-1méter széles/mély.Mert akkor amire te gondolsz az tényleg csak utazásra jó!
2019. márc. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat...

Nem kis dobozra gondlok, hanem rendes szobakennelre.

Nem is kültérire...

2019. márc. 9. 13:38
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
"De én azt egy kicsit kényelmi megoldásnak tartom, hogy olyankor bezárják amikor olyan vendég jönk aki nem akara vele találkozni..." - Nálam ez inkább fordítva volt, a kutya védi az otthonát azokkal szemben, akiket még nem ismer eléggé, először a szüleimre is rámordult és megugatta őket (nem élünk együtt), akár harapott is volna, ha nincs a kennel. Mentett kutya, biztos, hogy vannak rossz emlékei, ami miatt így reagál azokra, akikkel szemben még bizalmatlan.
2019. márc. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk a kutya úgy kezelte a szobakennelt, mint a saját szobáját. Oda vonult el, ha külön akart lenni tőlünk. Ott aludt, pihent.
2019. márc. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk picit több, mint fél éves koráig volt rendszeresen a szobakennelbe a kutya, így nem pisilt, kakilt össze mindent és nagyon gyorsan szobatiszta lett, illetve féltünk, hogy elkezd pakolni, rágni.

Majd szerencsére rájöttünk, hogy nem tesz kárt semmiben, ha nem vagyunk otthon.

Viszont még egy-két éves koráig a vacsiját ott kapta, majd egy-két órára még be volt csukva, mert nem akartuk, hogy bélcsavarodása legyen és miközben fürödtünk, hajlamos volt szétrágni dolgokat :) -odahozta megmutatni, hogy ő játszani akar, de a kádból/zuhanyból nem igazán tudtunk vele foglalkozni, ő meg inkább kipakolta a kukát stb :P


Sport/munkakutyások használják előszeretettel, nekik nagyobb aktivitású kutyáik vannak és ott már nem minden esetben teljesül a "minden kutyát meg lehet tanítani viselkedni" elv, illetve félnek, hogy sérül a kutya munkakedve. Ja, meg szeparálni is jól lehet vele.

2019. márc. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!