Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi értelme van a bravectonak?

Mi értelme van a bravectonak?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem a kutyámnak egy vagyonért, eddig nyakörv volt rajta. A tájékoztatóban pedig azt olvastam, hogy ha rámegy egy bolha, kullancs, és elkezdi csípni, akkor megdöglik, és leesik róla. De mivel ehhez meg kell csípniük a kutyát, a betegségeket átadhatják neki, az ellen nem véd a tabletta. akkor ennek mégis mi az értelme? Mert nekünk eddig a nyakörvvel bele sem ment se kullancs, se bolha.
2018. ápr. 18. 10:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Abban a fázisban, amíg a tabletta hatóanyaga eljut a kullancs szervezetébe, még nem ürít kórokozókat.
2018. ápr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"A parazitákna

k a gazdaállaton

el kell kezdeniük táplálkozni annak érdekében, hogy a fluralanerrel

érintkezésbe kerüljenek.

Ennek következtében a paraziták által terjesztett betegségek átvitelének

lehetősége nem zárható ki."


Tehát nem garantálja, hogy nem kap el tőlük semmit.

2018. ápr. 18. 10:35
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Ha jó volt a nyakörv, minek cserélted le?
2018. ápr. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem 100%os. Esély nyakörv mellett is van, sőt nagyobb, mint tabletta mellett.
2018. ápr. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
5 éves a kutya, mióta velem van mindig nyakörv volt rajta, kullancs sosem volt benne. A lyme kór elleni oltást még pluszban beadattam neki minden évben. Azért akarok váltani, mert jó lenne, ha nem kéne rá nyakörvet tenni, mivel egy nyakörv mindig van rajta a biléta miatt (név+telefonszám), és így a kettő már elég sok, jó lenne ezt egyre csökkenteni. Amúgy spectragard-ot fog kapni, csak abból most nem volt, és csak két hónap múlva fog érkezni, azért addig ezt kaptuk+külön tablettát a szívférgesség ellen.
2018. ápr. 18. 10:46
 6/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nexgard spectrat fog kapni, csak nem jól emlékeztem a nevére.
2018. ápr. 18. 10:49
 7/11 anonim ***** válasza:
Használj cseppeket, ha a tabletta nem szimpatikus.
2018. ápr. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs 100 %-os védelem. Egyik cég sem vállalhat fel ilyesmit. Ezért írják rá.
2018. ápr. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Durván két nap után kezd fertőzni a kullancs, eddigre a tabletták is, spot onok is kifejtik a hatásukat. Nálam a nyakörv nem vált be, a tabletta volt az, ami jól működik.
2018. ápr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként Lyme ellen nem oltatnám, mert rendszeresen kell kapnia és a májat eléggé leterheli. És találkoztam már olyan kutyával, aki oltás mellett is Lyme-os lett.
2018. ápr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!