Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya a puli?

Milyen kutya a puli?

Figyelt kérdés
2019. márc. 9. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Terelőkutya.
2019. márc. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
egyéniség szempontbol
2019. márc. 9. 20:11
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ott a Google
2019. márc. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Sok fizikai és szellemi fárasztást igényel. Nagyon okos, könnyen kezelhető. Hangos. Nagyon. Nagyjából mindent ugat ami mozog, úgy nem történik semmi hogy ne venne észre. Alapvetően bizalmatlan.
2019. márc. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#3 Na végre egy rendes vàlasz, köszönöm !
2019. márc. 9. 20:35
 6/6 anonim ***** válasza:
27%

Igen, amit az utolsó válaszoló írt tökéletesen igaz. Nekem pulim van. Kiskorában imádott minden embert, jobban, mint a kutyákat. Mikor egy percre nem voltam ott, sokszor kaptam azon, hogy emberek nyúlnak be a kerítésen simogatni, mert olyan cuki.. Mostmár minden kerítés előtt elhaladót jelez, de nem ugrik neki őrült módjára a kapunak, csak odafut és ugat, aztán hátranéz, mondom neki hogy oké-látom, erre fogja magát és visszajön, mint aki elvégezte a dolgát:D Szerencsére nem nyúl be már senki a kerítésen, mert nem is engedné magát simogatni, tartózkódó az idegenekkel. Hihetetlen okos kutya. Akiket ismer, a családját imádja, nem lehet levakarni, és elhagyni sem:D

Főként szántóföldek közti földutakon sétálunk, erdő mellett, ahol szabadon tud futni, és más kutyákkal játszani, de ahogy valaki jön szembe, rögtön hátranéz, megáll és visszajön, nem rohan el akkor sem, mikor őzek ugranak el mellettünk, de lehet hogy ez egyéni. Nagyon gyorsan tanul, egy trükk kb 10 percbe telik nekünk, aztán csak ismételgetni kell. Találtunk egy kiscicát is, mikor a kutya is még kölyök volt, és befogadtuk, simán összeszoktatható volt, együtt csinálnak azóta mindent. Idegen macskákat továbbra sem engedne be a kertbe, de ha mi hoznánk ide egy állatot, akkor azt összeszoktatás után sosem bántaná. A mi pulink egy energiabomba, nagyon sokat kell vele foglalkozni. Egyetlen 'hátránya', hogy a szőre nagyon macerás, ha 2 napig nem nyúlnék hozzá, rögtön filces lenne.

Összességében én imádom, nekem ő az első kutyám, és úgy gondolom számomra tökéletes lett, ha rendesen foglalkozol vele, imádnivaló lesz.

2019. márc. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!