Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyumat...

Hogy tanítsam meg a kutyumat úszni? 8 hónapos spániel-ír szetter keverék.

Figyelt kérdés
a vízbe bemegy (igazából amint vizet lát rongyol befelé teljes gőzzel), de amint nem ér le a lába bepánikol, és velem se akar bejönni :( Bár tegnap látta hogy két kutyu hogy úszik, utána ő is nyomatta, de ha nagyon mélyre dobom be a botot akkor nem hozza ki.
2010. júl. 2. 21:48
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

na ezaz... mellesleg a gyerekek is kaphatnak fülgyulladást ha belemegy a fülükbe a víz, a kutyánál meg meg is süketülhet tőle...

meg azok után hogy érezné magát biztonságban, ha a gazdi akitől védelmet vár, így "elárulja?"

2010. júl. 2. 22:11
 12/18 Akiteki ***** válasza:
Ússz előtte és megy utánad. Én így szoktam.
2010. júl. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
de nem mer utánam úszni
2010. júl. 2. 22:27
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Jah engem is bedobott, nagy otlet volt, akkor voltam ott utoljara. 5 evesen.

Ma 30 vagyok es mai napig nem tudok fejest urgani, mert felek.

Be ne dobd mert megjegyzi aztan mar egyaltalan nem, fog bemenni.

2010. júl. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nincs valamelyik ismerősödnek vízimádó kutyája?

A barátnőm boxerével is ez volt a probléma és sokat vittük együtt az én kutyámmal,aki jó úszó és vízimádó,így miután látta,hogy ez nem is olyan veszélyes,hisz a másik kutya is élvezi,ő is megpróbálta és azóta nap mint nap úszkál.

A bedobás valóban egy életre elveszi a kedvét az úszástól.

2010. júl. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Mi is ezzel a problémával küzdünk. Imádja a vizet, de ha nem ér le a lába, pánikol.

Én úgy próbálom tanítgatni, hogy bemegyek vele, én vagyok befelé, a mélyebb vízben, és finoman, kedvesen, biztatva, bátorítva húzom magam felé a hámját abban a tempóban, ahogy ő kalimpál a lábával.(Nem erőszakoskodok!!!) 1-2m után már fordítom is vissza, pihi, hatalmas dicséret, aztán új próba. A kezem végig ott van a testénél, hogy érezze, megtartom, ha baj van. Többször megyünk egy héten, és sosem csinálom vele 10-15 percnél tovább.

Nálunk alakulgat a dolog. Mondjuk ő dp-s, ezért mindentől pánikot kap, ami a stabilitás elvesztésével jár (a lábát is nehezen adja, amikor hámba bújtatom). Csak az úszás nagyon jót tenne a lábainak.

Ha a tied egészséges, erős, vidám, szerintem egy úszós kutya elég lenne.

2010. júl. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Akiteki ***** válasza:

Egyik kutyám megőrült a vízért. Minden alkalmat kihasznált, hogy pancsolhasson. Átúszta a városligeti tavat, Dunaharasztiban a bányatavat és Csepelnél a Kisdunát.

A másik utálta a vizet, a lábát még csak-csak beletette, de arra erősen vigyázott, nehogy a hasa vizes legyen. Ettől még boldogan élt 15 évet.

Ha annyira utálja, hogy még utánad sem megy be, akkor miért nem fogadod őt el ilyennek?

2010. júl. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

jelentem, probléma megoldva. :) ma szépen úsztunk, nagyon büszke vagyok rá.


Utolsó: azért nem hagyom, mert ha magától bemegy, miért ne lenne képes többre? Te hagyod megbukni a gyerekedet ha monjdjuk jó matekból, de nem tanul?

2010. júl. 3. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!