Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így tarthatok kutyát?

Így tarthatok kutyát?

Figyelt kérdés

Egyedül élek, kertes házban, szülőktől örökölt. 3 napot 12órázok, 3 napot szabad vagyok.

Mindenhol azt olvasom, a napi mozgatás mennyire fontos. Szeretnék kutyát, de tudom a munkanapokon nem lenne energiám, időm még egy 15 perces sétára sem, maximum játszani vagy simogatni, vagy kapcsolatot erősíteni, stb. A másik 3 napban mindennnap tudnék vele mozogni több órát.

Ti belevágnátok, vagy sem?

Nem kölyköt szeretnék, hanem olyan kutyát, aki felnőtt és nem igényli a napi többszöri etetést.

A kor, nem, nagyság, mindegy. Szomszédaim át tudnak jönni, pl vízcsere miatt, télen ha befagy vagy nyáron ha felmelegszik. De mivel ők is dolgoznak vagy idősek, sétálni nem fognak vele.

Mennyire lenne ez neki kínzás? Lehet így kutyát tartani?


2019. márc. 13. 04:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Tarthatsz.
2019. márc. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%
Napi fél-1 óra séta a leglustább kutyának is alap. Inkább ne
2019. márc. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nyugodtan. Amikor dolgozol, meló előtt vagy után a kertben tudtok egyet játszani, labda vagy bot vagy ami után szivesen futkározik.
2019. márc. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Mivel kertes ház szerintem nem lenne rossz élete. Most az a három nap sétanélkül akkor lenne gond ha panelban élne. De van nektek egy kertetek ahol eltudja végezni a dolgát és tud kicsit mászkálni. Aztán a többi napon meg eltudsz vele menni mozogni.
2019. márc. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Mivel kertes ház nem probléma, ha csak a szabadnapokon sétáltatsz. Így is jobb élete lehet, mint a családi házas kutyák többségének, ahol kb akkor hagyja el a kutya az udvart, ha az utca végén adják a kötelező oltást.

Legyen ivartalanított a kutya, meg egy jó erős kerítésed és nem lesz gond.

2019. márc. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Tarthatsz nyugodtan.

Arra figyelj, hogy télálló bundájú legyen, hogy télen is kint lehessen hagyni napközben (persze kutyaházzal).

2019. márc. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Egy kinti felnőtt kutyának elég a heti 4 séta ha nem munkakutya.
2019. márc. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem tarts nyugodtan. A menhelynél lényegesen jobb életfeltételeket tudsz neki biztosítani, onnan ments meg egyet.
2019. márc. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Eleve nem muszáj naponta sétáltatni, főleg kertesben. Ha heti 3 napon el tudsz vele menni 1-2 órára, munka napokon meg dobálsz neki botot, szeretgeted, akkor boldog lesz.

Az én kutyám mindennap ki sem akar menni. Pedig panel kutya, egy közepes keverék, menhelyről és napi 4x15 percet vagyunk lent és csak minden 3.napon sétálunk 1-2órát, mert olyan lusta én meg nem fogom végig rángatni az utcán, ha nem akar jönni.

Volt németjuhászom, ő napi 4 óra aktivitást igényelt, olyat ne válassz.

2019. márc. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Tarthatsz. Vastag bundájút, hogy ne legyen gond télen kint hagyni, amíg dolgozol. És lehetőleg ne munkakutyát, vagy nagy mozgásigényűt.

Nekem pörgős munkakutyáim vannak. Ha kimarad egy nap séta, akkor lebontják az udvart és teljesen bolondok. De nem minden kutya ilyen. Egy nyugodtabbat szerintem simán bevállalhatsz.

Felnőtt kutyát javasolnék, mert egy kölyökkel sokkal többet kell foglalkozni.

2019. márc. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!