Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen időbeosztással tarthatok...

Ilyen időbeosztással tarthatok kutyát vagy neki ez nagyon kevés?

Figyelt kérdés

Reggel: 6.10-7.10-ig séta benne szellemi, fizikai lefárasztás (trükk tanulás, bandázás más kutyákkal, kutyafuttató, labdázás) majd én elmegyek suliba.

Délután: Amikor hazaérek a suliból (kb. 3-4 óra) séta: ha háromra érek haza akkor 15.00-16.30-ig ha négyre akkor 16.00-17.30-ig. Ez alatt az idő alatt is tanítanám, labdáznék vele. A lényeg hogy jól érezze magát. :)

Majd 18.30-kor vacsi. B.A.R.F.-al etetném.

Este: 19.30-20.00-ig vagy 20.30-ig (itt is labdázás és fárasztás megy trükk tanulás)

Majd egy utolsó séta 21.50-22.00-ig ez már csak egy gyors eü. séta.

Ja és a séta alatt nem a monoton gyaloglást értem hanem pl roller/bicikli mellett futás és a többi amit felsoroltam.

Nyaranta vinném úszni is. 2-3 havonta látogatnánk a kozmetikust. Természetesen ha kell akkor egyből vinném orvoshoz. Szerintetek ennyi foglalkozás kevés vagy elég egy kutyának? Menhelyi keverék lenne vagy fajtamentőtől hoznánk. Ja és kistestű kutyus. Amilyen fajták szóba jöhetnek: tacskó, havanese, bolognese, yorkshire terrier, máltai selyemkutya, uszkár, törpe pincser, shi tzhu

És nem a divat miatt néztem ki ezeket a fajtákat hanem mert kicsik és mert tetszenek jellemre.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. dec. 4. 15:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
67%

Igen, tarthatsz, ha ezt akár 15 évig is vállalod (később egyetem vagy munka mellett is).

Egy nem túl nagy mozgásigényű kutyusnak elég lesz ennyi.

2015. dec. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 HUN_Sector ***** válasza:
78%

Az időbeosztásod előre nem tudhatod. Ráadásul nem lesz mindig ennyi időd, hidd el.

A kistestű kutyák közül több faj nem bírja az ilyen nagy intenzitású mozgást. Egy tacskó ízületeit pl kikészíted, ha napi 1,5 órán át futtatod a bicikli mellett. Télen meg a kis testük és a kis zsírtömegük miatt egy pillanat alatt megfázhatnak, vagy megfagynak. Ezért is nem javasolják a fent felsoroltakat kint tartani.


Az időbeosztás szempontjából a reggeli pisi-kaki, a délutáni kis séta, az esti eü séta elég, főleg ilyen kis mozgásigényű ebek esetén.

2015. dec. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Elsőnek:

amíg suliban van, addig nem szarik a kutya, hanem alszik, pihen (kivéve, amíg pici kölyök, olyankor többet kell takarítani nyilván).

Ha randira megy, miért ne vihetné?

2015. dec. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Meddig van egyedül? Hol? Lakásban, vagy kertes házban?
2015. dec. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Lakásban az én szobámba lenn ami kb 7 négyzetméter abból 2 négyzetméter az ágy és 1 az asztal de lemozgatnám nagyon előtte hogy pihenjen addig és ne romboljon. Meg hagynék neki itthon játékokat pl KONG. Egyébként ha nem bírná akkor nem futtatnám biciklivel. Ja és felnőtt lenne. :)
2015. dec. 4. 15:42
 6/24 A kérdező kommentje:
7-8 órát lenne egyedül.
2015. dec. 4. 15:42
 7/24 anonim ***** válasza:
18%
na, az már gáz. nekem pont ezért nincs, pedig nagyon szeretnék.
2015. dec. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 HUN_Sector ***** válasza:
21%
Kicsi az a 7 négyzetméter neki. Az enyém az egész 49 négyzetméteres lakásban barangol egész nap, míg haza nem jövök. Alszik, nézi az ajtót, bekuporodik az ágy alá, kimegy enni, elviszi a cipőket, szalad pár kört a plüss libájával. De 7 négyzetméteren csak aludni fog tudni a tied. Lassan még egy csirkének is nagyobb élőhelyet ír elő az eu.
2015. dec. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
66%
Kb minden ember távol van minimum 8 órát otthonról. Ennyi erővel csak azoknak lehetne kutyájuk, akik viszik magukkal a munkahelyre, vagy akik nem dolgoznak.
2015. dec. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Lady Lavender mire írtad hogy gáz?
2015. dec. 4. 15:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!