Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának miért van olyan...

Kutyának miért van olyan reakciója benti takarójához hozzányúláskor is mint mikor a kajáját félti?

Figyelt kérdés
igaz hogy nem lett úgy nevelve hogy bármikor el lehessen előle venni, de mivel nem is háborgatjuk evés közben ez nem zavaró. de ha az előtérben fekszik a plédjén és pl úgy simogatjuk hogy közel a lábához vagy a talajszinthez, sokszor kap oda, mintha azt akarnánk elvenni tőle
2019. márc. 14. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Vedd el tőle, aztán add vissza neki, fogodosd, a kajájában is túrkálj amikor eszik, ne hagyd, hogy elszemtelenedjen. A kutya a te tulajdonod, nincs magántulajdona, ettől leszel a gazdája, és nem csak eltartod...
2019. márc. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de más helyzetekben engedelmes értelmesnek tűnik, nagyon bújós játékos természet, fegyelmezésre is hallgat, meghúzza magát felfordul stb.
2019. márc. 14. 13:44
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Védelmezi, mert az övé, van egy kis dominancia probléma vele. Lehet ezt sok módon csinálni, én az enyémnek még a legelső alkalommal adtam egy taslit, mikor csak azt láttam rajta, hogy megváltozik a tekintete, gyorsan abbahagyta, azóta azt csinálok a takarójával, labdájával, amit akarok.
2019. márc. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor probléma ez, ha van kicsi gyerek, mert ő ezt nem tudja, hogy nem basztatjuk a kutyát, ha eszik vagy a takaróján fekszik. Alapból mondjuk ezt kell tenni, a takarója az ő mentsvára, a kis szigete, ami csak az övé, kell a kutyának egy ilyen hely. Hozzánk gyakran jön kicsi gyerek, ezért kellettek megelőző intézkedések.
2019. márc. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Az enyém nem csinál ilyet, talán nevelni kéne.
2019. márc. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem német juhászom van, a tenyésztő nagyon a lelkemre kötötte, első perctől tudnia kell a határokat, a kaját én adom, én is vehetem el. Így szoktattuk, bármikor belenyúlhatnék a táljába is, pedig már 4 éves. Soha még egy karcolást nem ejtett sem rajtam, sem a családtagokon.
2019. márc. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nem szeretek vele agresszívkodni de próbáltam én ezt már hogy nem érdekel mit csinál kitépem alóla (egy kis termetű tacskókeverék) de utána hiába csak nézett bánatos szemmel, miután visszakapta ugyanígy viselkedik. (lehet hogy azzal szúrtam el hogy nem kölyökkorában történt ez meg és most már nincs hatással rá 2 évesen, nem tudom)
2019. márc. 14. 14:12
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt kutyát is lehet nevelni, mentett kutyám van és nem kölyökként került hozzám.
2019. márc. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Kutya természetétől is függ.A kisebb testűek harciasabbak.A tacskó főleg.Én bántani semmiképp nem bántanám.Neki is kell valami, ami csak az övé.Nekem 8 kutyám van, 7-nek a kajáját, akár a húst is kivehetem a szájukból is,pedig a legnagyobb 37 kg, de van egy kis 4kg-os keverék kutyám, ő nagyon félti a dolgait.Hagyni kell míg eszik, a takaróját nem félti, de a játékát nem adja.Én ezt tiszteletben tartom, nem akarom erővel elszedni tőle.Ha muszály lenne, persze elvenném, de ha nem muszály, minek? A többi kutya se veszi el tőle, nekik is van annyi eszük, hogy jobb ha békén hagyják.

Mindegyik külön egyéniség.Nem akarok belőlük egy gombnyomásra működő robotot, aki azt csinálja amit én parancsolok.A kis szokásaik, egyéniségük,természetük hadd maradjon meg.Ettől is szép a tartásuk.Érdekes, mégis jól lehet velük boldogulni.

2019. márc. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem agresszívnak kell lenni, hanem határozottnak. Az agresszíóra az állatvilágban mindig agresszió a válasz.
2019. márc. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!