Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya kergeti a macskáimat,...

Kiskutya kergeti a macskáimat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Macskák 1 és 2 éve vannak. Most van egy kiskutya. Nagyon kicsi.

Kutya macskara mászik, azt idegesíti és menekül. Ahogy fut, kutya játéknak nézi és kergeti. Macskát nem zavarná a kutya, de a ráugrálás idegesíti. Akkor menekül.


2019. márc. 14. 21:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Ez amugy mindenhol igy van nalunk is kergette a macskakat, jatszik ennyi
2019. márc. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hogy ért véget? Macskák nem félnek tőle, mert hogy kutya, de nekik nem játék, amit a kutya játszana. A nagy kandúr meg már lusta ehhez. Lakásban tartott mindegyik.
2019. márc. 14. 21:27
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Tiltani kell a kutyának, ahogy nem engeded neki azt sem, hogy a cipőket rágcsálja.
2019. márc. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Elkezdtem. Egyszer nézett rám, hogy mi bajom, máskor meg le is fogtam, aztán kinlódott. Szemét féltem, mert kényes fajta és nagyok a szemgolyói.
2019. márc. 14. 21:31
 5/15 A kérdező kommentje:
Pár napja van itt a kutya, mára nyílt ki a kis pofája. Ennyit nem rosszalkodott 2 nap alatt, mint ma. Ideje szigorúbbnak lenni, van miért.
2019. márc. 14. 21:40
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a korban nem sokat érsz el tiltással. Csak néz majd rád a nagy szemeivel, hogy "most mi van nem is csináltam semmi rosszat". Szerintem első sorban a macskáknak készíts menekülőt, bár mért nem ülnek fel egyszerűen a fotelra vagy asztalra? Na mindegy. Aztán ha ezt látod próbáld elvonni a figyelmét, pl kötélhúzózz vele. Akármilyen okból nem figyel a macskára dícséret és jutalom falat. Ebből fog a legjobban érteni. Az én kutyám a nevét alig tanulta meg az 1. héten, szóval 3 nap után ne várj sokat a tiltástól. Még a kiabálást se tudja be a "rosszalkodásának"
2019. márc. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

Ha nem fogod most meg, akkor az lesz, ma a macskát hágja, aztán a lábadat, maholnap az asszonyt. :P

De tényleg, kölyök meg érzékeny, értem én, de nem hülye. Pontosan tudja, hogyha a falkavezér (ez lennél te) komolyan mondja, hogy nem, akkor az nem.

2019. márc. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ágyra, ablakba, magasra menekülnek. Társas lények és ők mindig is szerettek ott lenni, ahol én vagyok. Most is mindenki a szobában van. Egyij macska ablakban, másik ágyon, kutya a saját ágyában. Amióta itt van, 3 napig ágyban aludt, de be van ez is fejezve. Van saját helye. Nappal tud a földön aludni, akkor éjjel is. Amúgy simán elaludtak egymás közelében az ágyon. Nincs ugrálás a macskán, aztán futás, akkor semmi gond. Tetszik neki a macska és ráugrál. Piszkálja a hátsó részét.

Kutya 3 hónapos.

2019. márc. 14. 22:38
 9/15 A kérdező kommentje:
Most este, kérdés kiírása után a két macska egymással szemben feküdt az előszobában. Kutya jött a konyhából kifelé, megállt köztük, leült, a kevésbé piszkált, félénkebb macskara nézett, majd jött utánam, mert szóltam neki, hogy jöjjön, alszunk. Macskák csak feküdtek és nézték, ahogy elsétál.
2019. márc. 14. 22:41
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerelj fel polcokat, feljárókat, stb, legyen belakva a vertikális tér, hogy a macskák elkerülhessék a kutyát, olyan magasságba jussanak, ahová nem ér fel. Ezzel biztonságban lesznek, de nem maradnak ki a családi életből sem, hiszen ugyanúgy a közeledben lesznek.
2019. márc. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!