Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad-e kutyák fülét vágni?...

Skull12 kérdése:

Szabad-e kutyák fülét vágni? És mikortól érdemes?

Figyelt kérdés

Srácok találtam egy törvényt a kutya fül vágásáról!

[link]

Amit én kiemelnék (A jelen állás szerint a kozmetikai célzatú fül/fark vágásnak minősűl az az eset,amikor az állaton tenyészesti szempontoknak megfelelő cél ( a fajtajelleg) megörzése miatt véhzik el a fül és farok korrekcióját!


Ez alatt: A kozmetikai célzatú fül és farok vágás esetén a beavatkozást végző állatorvos....Gondoskodjon arról:hogy a kutyus fajtiszta legyen és a gazda tudja ezt igazolni,amely olyan fajtába tartozik ,amelynek esetében a tenyésztési hatóság által elismert tenyésztői szervezet tenyésztési programjában meghatározott küllemi előírás (fajta standard)megendedi/előírja a fül vagy farok korrekció elvégzését ......


A fajta egyébként Az American Staffordshiere Bull type

Ugye ezzel ennek a kérdésnek a végére értem az oldal linkjét ki tettem!!!


Másik kérdés,,,

Valaki azt mondja, hogy minél fiatalabb annál jobb el végezni, de van aki azt mondja, hogy az altatás miatt nem jó ötlet egy 8-9 hetes kis kutyusnál meg csináln i...mielött el itéltek a fül vágás miatt....nekem tetszik...sőt...így tetszik igazán...és mivel tudom, hogy altatás és, hogy fül..így a fájdalom sem lesz vészes...válaszokat köszi.



#amstaff #kiskutya #pitbull #fülvágás #American Staffordshiere Bully Type
2019. márc. 3. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

Én úgy tudtam, hogy most már csak egészségügyi okból lehet fület vágatni, de lehet igaz, amit linkeltél. Amúgy mindig is volt olyan állatorvos aki megcsinálta még a bulltypoknak is és nem igazán ellenőrzik ezt utána szerintem.

Azt mondják 3-4 hónaposan érdemes megcsináltatni, mert fiatalabb korban még hamarabb porcosodik, gyorsabban gyógyul és könnyebben feláll.

2019. márc. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

1,5-3 hós koruk körül szokták, attól függően milyen típus a cél.


Elmondod, hogy mi az igényed, a tenyésztő megkeres egy állatorvost és megcsinálja.


Kb senkit nem fog érdekelni hogy vágva van-e a füle és miért, max csak a kanapé állatvédőket. A te kutyád, a te dolgod

[link]

2019. márc. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Csak egészségügyi okokból lehet fület vágni. Más esetben illegális és állatkínzásnak minősül. Ennek ellenére vannak még állatorvosok és tenyésztők is akik megcsinalják, garantált az asszimetrikus kontár munka. Sokan Szlovákiában csináltatják.
2019. márc. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a képet és/ válaszokat, de várom a tibbieket is!
2019. márc. 3. 17:41
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem...Egyébként, akkor nem tudom, hogy mi ez a törvény... hiszen az oldalt fent írja is, hogy 2019-ben is érvényes.
2019. márc. 3. 17:43
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

"(2) Az állaton küllemének megváltoztatása érdekében, továbbá más, nem az állat egészsége vagy későbbi egészségkárosodásának megelőzése céljából történő sebészeti beavatkozás - az ivartalanítás, valamint e törvény végrehajtására kiadott jogszabályban meghatározott további beavatkozás kivételével - nem végezhető."


Itt a válasz, az általad linkelt törvényből. Akkor lehet vágni az állat fülét, ha az az állat egészségének megőrzése érdekében történik (pl kóros fülgyulladás és társai).

2019. márc. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Fül elvileg csak orvosilag indokolt esetben vágható (igaz sok állatorvosnál van az a pénz amiért az egészséges kutya is orvosilag indokolttá válik). A farok vágható hét napos korig. Ld. 41/2010 korm. rendelet 16. § (5) Eb küllemének megváltoztatása érdekében farok kurtítás végezhető, az eb hét napos koráig.

Illetve még: 11. § (6) Tilos az állaton olyan maradandó küllemjavító beavatkozást – így különösen az állatba történő festékanyag injektálást, ide nem értve a jogszabály által egyedi azonosításra kötelezett állat megjelölését – végezni, amely kizárólag annak kedvezőbb értékesíthetőségét szolgálja.


A fenti törvényben te pontosan hol és mit találtál, mert én nem látok ilyet (a fül szó elő se fordul az egész szövegben). Sőt pont az ellenkezőjét olvasom: 1998. évi XXVIII. törvény 10. § (2) Az állaton küllemének megváltoztatása érdekében, továbbá más, nem az állat egészsége vagy későbbi egészségkárosodásának megelőzése céljából történő sebészeti beavatkozás – az ivartalanítás, valamint e törvény végrehajtására kiadott jogszabályban meghatározott további beavatkozás kivételével – nem végezhető.


Egyébként a "fajtajelleg megörzése" az fül vágással mégis hogyan? Te érted a szavak jelentését? Egy mesterséges beavatkozás mióta fajtajelleg? Vagy azt hiszed ha mesterségesen vágják a fülét a kutyának, akkor a következő generáció már csonka füllel születik? És nagyon egyértelmű a jogszabály szövege.

2019. márc. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 compactegon ***** válasza:
67%
Nem, csak ha kiállításra szánod, akkor is csak korlátozott életkorig. Egyébként nincs "American Staffordshiere Bull type"- fajta. A bull type-ot azokra a keverékekre használják, akiknek nincs törzskönyvük (tehát nem fajTAtiszták). American staffordshire terrier-re gondolsz szerintem. Egyet nemrég vesztettünk el, ő egy gyönyörű törzskönyves kimagaslóan intelligens és jóindulatú kutya volt. Egy "bull-type" pedig itt alszik mellettem, őt menhelyről hoztuk. Egyik sem volt kupírozva.
2019. márc. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
A kutyam szulei kiallitasokon nyertek,de megvan a fuluk. Trljes fullel is viheted kiallitasra.
2019. márc. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 compactegon ***** válasza:
48%
Természetesen viheti, én sem vágattam volna le a kiállítás kedvéért, az tuti.
2019. márc. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!