Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen helyzetben inkább ne...

Ilyen helyzetben inkább ne tartsak kutyát?

Figyelt kérdés
Kiskoromtól nagyon szeretem őket, és szeretnék is tartani ha adottak lesznek a körülmények. A probléma viszont az hogy depressziós vagyok, illetve ettől eltekintve is vannak lelki gondjaim, de ezeket már nem nevezném betegségeknek. Szóval ha lelkileg/mentálisan nem vagyok teljesen stabil, akkor ne vegyek magamhoz kutyát? Tudom hogy nagyon nagy felelősség, hiszen mégiscsak egy élőlény életével játszanék. Ha mégis úgy alakulna hogy lenne kutyám, akkor mindent igyekeznék neki megadni amire szüksége van, és magát a kutyát is úgy választanám ki hogy illeszkedjen az életmódomhoz. Nem lenne gond naponta néhányszor sétálni vele, tanítani, gondoskodni róla. Tudnám vinni néha kirándulni, úszni is, szóval ha csak ezt az oldalát nézzük, szerintem jó helye lenne mellettem. Viszont vannak napjaim amikor nagyon padlón vagyok, ez nem tudom hogy befolyásolna egy állatot aminek elvileg falkavezérként kéne rám néznie, aki mindig határozott és következetes. Gondoltam arra is hogy (ha van erre mód) terápiás kutyát vennék/fogadnék örökbe, vagy olyan kutyát aki terápiás munkára alkalmas, de annak még egyáltalán nem néztem utána hogy ez hogy működik, vagy hogy lehetséges-e egyáltalán.
2019. márc. 15. 11:23
1 2
 11/19 Duenna ***** válasza:
49%

Nyugodtan válassz magadnak olyan kutyát, amelyik neked tetszik, amit a pénztárcád elbír, és a lakás nagyságához is igazodik. Ez azt jelenti, hogy kislakásban (35-40 m2) nagytermetű kutya nem való. A kutya a depresszióból téged ki fog hozni, mert rendszeres közös foglalkozás kell, úgymint etetés, sétáltatás, játszás, stb, ezek mind lefoglalják a gondolataidat, cselekvésre bír, és rengeteg szeretetet ad mindkettőtöknek.


Kutyát lehet választani apróhirdetésekben ingyen elvihetőt, ezek nem fajtatiszták (a fajtatiszták 30 ezer forinttól kaphatóak), és menhelyről hozottat, ahol az ivartalanítás költségét (15 ezer forint) kell kifizetni.


Az ingyen elvihető kutyát azonnal orvoshoz kell vinni, hogy megkaphassa a kötelező oltásokat, a bolhaírtót és a féreghajtót. Egy olyan emberrel válaszd ki a kutyát, aki ért hozzá, lássa személyesen ő is.


Sok sikert!

2019. márc. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Duenna ***** válasza:
97%
Nem értem, egyesek miért dramatizálják el ennyire ezt a témát, a kérdező nem egy klínikai pszichopata, hanem csak hangulatingadozásai vannak! Kinek nincs??
2019. márc. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szélsőséges az állapotod, akkor a kutya még segíthet is.
2019. márc. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
93%

Kinek nincs hangulatingadozása, vagy legalább egy enyhe depressziós időszaka 15 év alatt amire egy kutya az ember társa lesz. Nyugodtan válalj be egy kutyát. Csökkenti, adott esetben teljesen meg is szünteti a depressziót. Terápiás kutyát venni, kiképezve nem tudsz, azt neked kell kiképezni hozzáértők segítségével. Több kutyasuliban is foglalkoznak ilyennel.

Egy alacsony energiaszintű, nem domináns kutyával nemlesznek rangsor problémák már minimális következetésség mellett sem. Ezért egy felnőtt kutya menhelyi örökbefogadást javaslom, a kölyök mindig lutri előfordulhat, hogy nagyobb kihívás elé állít mint amivel elbírsz. Ha megfelelően választasz bőven elég lesz amennyit nyújtani tudsz. Az egyik kutyám nekem is olyan, hogy a legfontosabb szükséglete, hogy feljöhesen melém a kanapéra és simogassam miközben alszik.

2019. márc. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Duenna ***** válasza:
100%
13-as és 14-essel egyetértek!
2019. márc. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

TAPASZTALAT:

Depressziós pánikbeteg vagyok nagyon rég óta.

Észrevettem, hogy ha állatot tartok, legyen az kutya macska rágcsáló stb..

KIFEJEZETTEN JÓT TESZ!

esélyed sincs elhagyni magad, mert az kutyát etetni kell, sétáltatni kell, foglalkozni kell vele. Ráadásul mivel a figyelem középpontjába a kutya kerül, olyan helyzetekbe is könnyebben helyt állsz mint pl emberek közé menni. Én csak ajánlani tudom, persze rengeteg időt kell rá szakítani és türelem is kell jócskán.

Ha kutya van, hiába vagy oda lelkileg aznap, őt akkor is el kell látni. Nem csak a kutyának jó, hanem kifejezetten jót tesz az ilyen szorongásos betegségek ellen is.

2019. márc. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Hali, én hasonló cipőben járok, azzal a különbséggel, hogy nem vagyok diagnosztizálva, és már nyolc éves a kutyám, amikor magamhoz vettem, még nem voltak problémáim.

Azon kívül, hogy szorongok, néha nekem is nehezemre esik suli után felállni és kivinni másfél-két órákra, ezért sokszor indulunk úgy, hogy csak húsz percre, de végül mindig kint maradunk minimum egy órát. Rám kifejezetten jó hatással van, hogy kettesben, csöndben sétálgatunk, trükköket tanítok neki, látom a szemében a boldogságot. Egy hatalmas rétre járunk ki, de ha jó idő van, leviszem fürödni, vagy ha jobban vagyok bemegyünk szocializálódni a városba, ahol több kutya van. Az egyik legjobb barátnőmet is a kutyák révén ismertem meg, velük is gyakran sétálunk.

De nehezebb napokon kifejezetten nem könnyű, amikor legszívesebben csak aludnék és nem szólnék senkihez, vagy annyira feszült vagyok, hogy a falba verném a fejem, nincs kedvem semmihez.

Ha tényleg nem akarok sehova menni, általában a kertben gyakorlunk, dog dancing koreókat rakunk össze, így nekem nem kell kilépnem a kapun, ő meg nem érzi annyira a foglalkozás hiányát. (Nyilván a kertben élés hosszútávon sehogy se jó.)

2019. márc. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Egy rokonomnak kifejezetten orvosilag ajánlották az állattartást, mert sokat segít, hogy ne a problémáin pörögjön és egy másik élőlény gondozása és a vele való kapcsolat segít a depresszión.

De minden eset egyedi. Ha valakinek olyan betegsége van, hogy bekattan és 10 percig késsel rohangál, hogy kinyírjon mindent, ami szembejön, akkor nem lenne jó neki állat. Érdemes orvossal, pszichológussal konzultálni erről.

2019. márc. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én nagyon durván szorongok, és vannak kisebb depressziós időszakaim.


Ha valamit magamnak kell megcsináljak vagy elintézzek, akkor az sokszor nem sikerül - előbbinél energiám, utóbbinál bátorságom (szociális fóbia) nincs hozzá.


De ha valaki másnak kell csinálni valamit (mondjuk egy barátom elfelejt kecsapot kérni a krumplihoz a mekiben) akkor gond nélkül felpattanok és odamegyek.


Van egy ilyen "kiskapu" az ilyen dolgoknál. A kutya épp ezért lehet hatalmas segítség - persze a társasága és a szeretete mellett - mert erőt adhat azokban a nehéz időszakokban is.

2019. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!