Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Vidéken élünk, sajnos a szomszédaink igazi tuskók, egyáltalán nem partnerek a megoldásban. A "belga juhász" kanjuk mellé nemrég hoztak egy szukát, aki folyamatosan átjár hozzánk. A kerítésrész a szomszédé, teljesen hibátlan volt, amíg a disznóik szét nem szedték, azóta csak toldják foldják, de nem csinálják meg normálisan. Az még egy dolog, hogy az új kutyájuk összef.ssa az udvarunkat, és tönkretesz dolgokat, de sajnos piszkálja a mi kutyánkat is. Kerítésen keresztül is folyton veszekszenek, de ha átjön felszorítja a miénket a bejárati ajtóhoz, és így acsarognak egymásra egész éjszaka. A mi kutyánk idősebb kisebb testű ivartalan kan, sajnos ő marad alul. Ma éjszaka már azon a szinten voltam, hogy kinyitom a kaput és kizavarom a szomszéd kutyát, de nem szeretném bántani... Sajnálom egyébként, mert ha hazazavarom néz rám nagy bociszemekkel, de az enyémmel egyszerűen nem jönnek ki. Ti mit tennétek? Gondoltunk rá, hogy mi csináljuk meg a kerítést, de ha normálisat akarunk nem megy azonnal, addig pedig kellene valami megoldás.

#kutya #kutyák közti agresszió
2019. febr. 25. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akit nem zavar hogy a kutyája kiszökik és semmilyen lépést nem tesz felesleges győzködni. A helyedbe fognám aztán megcsinálnám a kerítést. Ami persze időbe telik de szerinten így is előbb oldod meg a problémát. Ha a szomszédra vársz akkor szerintem úgy 10-12év mire lesz valami mivel elpusztul a kutyája. Amúgy ha kant tart szukával hamarosan mennek a kölykök is az anyjukkal és akkor a tied még nagyobb veszélybe lesz (ha a kicsikre morog az anya kutya széttépi). Amíg a kerítést nem tudod megcsinálni esetleg húz arra a területre villanypásztort.
2019. febr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, már vemhes is szerintem, mert láttam rajta a kant! :( Annyira felháborító, hogy mások idiótaságáért mi szívunk! Kerti tavat szerettem volna az ékszerteknőseimnek végre, de ha kerítést kell csinálni akkor nem fog összejönni... Mondjuk valószínűleg azt is szétbarmolná a szomszéd kutyája...
2019. febr. 25. 09:40
 3/8 anonim ***** válasza:
A szomszéddal kapcsolatban, ha nem lehet értelmesen beszélni vele, akkor nincs ötletem. Ami nálunk bevált a kerítésbontó ebek ellen, az a betonháló (síkháló). Ez sem olcsó megoldás, de elég volt belőle a 150X150 mm-es lyukú, 4 mm-es. Ezt rádrótoztuk a mi oldalunkról a kerítésre. Viszont ha nincs jó alapja a kerítésnek, akkor át tudnak alatta ásni. Ilyenkor beáshatjátok a földbe, de az sem biztos megoldás.
2019. febr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Helyi illetékesnek nem lehet jelenteni?

Nyilván a rendőrség nem foglalkozik ilyennel, de esetleg az önkormányzat?

2019. febr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jelenteni lehetne, de ez az önkormányzat egy vicc. Ráadásul a szomszéd szülei jóban vannak a polgármesterrel...
2019. febr. 25. 11:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos bármennyire is igazságtalan, de úgy jársz a legjobban, ha megcsinálod te a kerítést. Olyanra, amit nem tud kutya szétbarmolni, sem átugrani.

Addig átmenetileg kihúzhatsz villanypásztort is, sőt lehet, hogy ha egyszer nekimegy a szomszéd kutya, ez elég is lesz.

2019. febr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Átmenetileg próbáljátok meg a csirkehálót, olcsó megoldás, de hatásos lehet, amíg nem lesz valami biztonságosabb.

[link]

[link]

2019. febr. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a csirkehálót tuti szétszedné, de a betonháló jónak tűnik, megpróbáljuk azzal! :)
2019. febr. 26. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!