Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez, hogy jófogáson egyre...

Mi ez, hogy jófogáson egyre többször odaírják hogy "fajta jellegű" kiskutyák eladók?

Figyelt kérdés

Mármint ugyanúgy pofátlanul 30-50-70e Ft-ért árulják a kutyákat, de teljes hidegvérrel odaírják hogy "husky jellegű kiskutyák" vagy "német juhász jellegű kiskutyák". Tehát tökre felvállalják hogy nem számítanak a kölykök fajtatisztának, és mégis ilyen pofátlanul nagy összegért árulják.

Arra tudok gondolni, hogy esetleg ebből történtek valamilyen jogi ügyek, hogy fajtatisztának állított kölyköket árultak és be lettek perelve? Régen amikor csak unalomból böngésztem ezeket a hirdetéseket minden törzskönyv nélküli kutyára szívfájdalom nélkül ráírták hogy az attól még fajtatiszta. Most már annyira nem merik ráírni, de ugyanúgy szaporítanak.


Valaki tudja hogy ez miért lehet? Nem vagyok érdekelt a vásárlásban, csak olykor figyelemmel követem ezt a parasztvakítást, ami ott zajlik.



2019. márc. 17. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Lehet, hogy egy ilyen szövegtől egyes egyszerű emberek számára biztos úgy tűnik, mintha nagyon értenének hozzá. Mint a bifidusz baromság a joghurtoknál.

Aztán az egyik kiírja a másik meg lemásolja, én is találkoztam olyan hirdetéssel, ami az enyém másolata volt... lusta volt a feladó leírásg fogalmazni neki (persze nem kutyákról,meg élőállatokról beszélek).

2019. márc. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Kereslet - kínálat. Amíg a sok retardált megveszi 70 ezerért a keverék, szaporított kutyát, akinek a szülei soha nem láttak állatorvost, addig lesz aki ennyiért fogja adni.

Egyszerűbb osszerakni két kutyát, mint elmenni dolgozni.

Ez a fajta jellegű annyit takar szerintem , hogy a szülők sem fajtisztàk, a kölyök is csak hasonlítani fog a fajra

2019. márc. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Második, te félreérted a kérdést, meg egyébként is hülyeségeket beszélsz szerintem. Igen, a fajtatiszta törzskönyves kutyák 100-150 felett kezdődnek, és ennyibe kerülnek, pont. De ezeknél a jófogásos kutyáknál nincs rá garancia hogy a yorkie nem egy tíz kilós spániel keverékké növi ki magát...na máris pofátlanul sok érte a hetvenezer, ugye? De ebbe most nem megyek bele, mert nem erre irányult a kérdésem.


A kérdés az, hogy vajon mi történhetett, ami miatt nem merik már fajtatisztának hazudni a kutyáikat, hanem fajta jellegű keverékként teszik fel? Most nem a sok hülye oldaláról tekintve a kérdést, akik buták és megveszik ennek ellenére is. Esetleg jogi úton támadható az, aki valótlant állítva ad el kutyát, és később kiderül, hogy hazudott? Ha jól tudom autóknál is van ilyen, hogy eltitkolt hibákkal kapcsolatban lehet balhézni vásárlás után.

2019. márc. 17. 14:00
 4/11 anonim ***** válasza:
30%

Ez olyan, mint a fajtiszta (!) hosszú szőrű német juhász. 😂

Mi menhelyről hoztunk labrador jellegű keveréket, pont ugyanazt tudja, mint a több százezres törzskönyves, kemény 15 ezerért. (Chip plusz oltás, tehát ezt mindenképp ki kell fizetni.)

Szaporítani nem akarok, tenyészteni még annyira se, családi kedvencért egy forintot nem fizetek senkinek.

Akinek annyi esze van, hogy ragaszkodik adott fajtához, de be lehet csapni egy keverékkel, az meg is érdemli, hogy fizessen is érte.

2019. márc. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ez is más dolog, hogy ki akar fajtatiszta kutyát és ki fogad örökbe menhelyről. Megint nem a kérdés témája. Nekem nincs bajom vele ha valaki százezreket költ fajtatiszta kutyára meg azzal se ha menhelyről fogad be, sőt, az se zavar amikor valaki ingyen vesz magához kiskutyát besikerült alomból (tudom, tudom, az is szaporítás de az nem a szándékos hanem a gondatlan, és inkább legyen a kiskutyáknak gazdija, hiszen nem haszonszerzésből születtek, csak felelőtlenségből).



Kicsit nagyon azt a fonalat kapta csak el mindenki, hogy kit lehet átverni ezzel, nem azt, hogy miért változott meg ez a hirdetési szokás. A sokszor rendkívül buta és tudatlan szaporítók csak úgy nem hiszem hogy átállnának a fajtatiszta kiskutya kifejezésről a fajta jellegű keverék kifejezésre, amit utána magyarázhatnak a még butább kuncsaftoknak.

2019. márc. 17. 14:06
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Működik a népnevelés:) Annyi már egyre több emberben rögződött, hogy ahol nincs törzskönyv, de azonos fajtájú szülőktől csináltak almot, akkor az "fajtajellegű" lesz. Azt is megtanulták sokan, ha fajtatisztát írnának, sokan eleve a törzskönyvet kérnék. A "jellegűvel" eleve már nem fog feleslegesen kérdezősködni az, aki törzskönyves kutyát akar.

Az ár pedig annyi, amennyit megadnak érte. Amíg megveszik a kiírt árért, annyiért is fogja adni.

2019. márc. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nincs jogi következménye, legalább is ha abból indulok ki hogy a kutyámnak nincs törzskönyve de az oltási könyvben rottweiler szerepel fajtajelleg cím szó nélkül.

Vagy terjed a felelős kutya tartás ,,legendája,, és sokan azzal hívják fel a szaporítót hogy van e törzskönyv ha már fajtatisztaként hirdet? És ha nemlegea választ kap köszöni nem kéri a kutyát és ez miatt írják ki ,,hivatalosan,, vagy akik hirdetését neten láttad az értelmesebb fajta szaporító aki talán oltatja a kölyköt, orvost fizet neki, normálisan etetti (ebben az esetben megtudom érteni mondjuk egy nagytestű kölyöknél hogy 70ezer hiszen az oltás is lazán 40 + a kaja).

2019. márc. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

"De ezeknél a jófogásos kutyáknál nincs rá garancia hogy a yorkie nem egy tíz kilós spániel keverékké növi ki magát...na máris pofátlanul sok érte a hetvenezer, ugye?"


Nem, még mindig nem sok. Egyetlen egy szaporított kutyánál sincsen semmi ilyesmire "garancia", akinek van annyi esze, hogy képes ilyen gyári hibás kutyát venni, az meg majd vállalja a következményeket.

2019. márc. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem törzskönyves a kutya, és nem tenyésztőnél született, akkor nem mondhatja rá, hogy fajtatiszta, akkor sem, ha biológiailag az, fajta jellegűt ezekre is használják, nem csak az egyértelmű keverékekre. Szaporítók, és nyerészkedni akarnak, ennyi. Akinél véletlenül becsúszott egy alom, azok általában ajándékba vagy jelképes összegért (pl. oltások ára) kínálják.
2019. márc. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

Azért érdemes fajtamentők oldalain megnézni, hogy a szaporítós kutyák sokszor csak hasonlítanak. A kölyköt el tudja adni, mert ott még hihető, hogy kikupálódik.


Ezek jellemzően "divatkutyák": yorki, chihuahua, francia bulldog, bichon, stb.

Nem azért veszik sokan, mert ismeri a fajtát, csak látta sokaknál és tetszett.

Akinek fontos, hogy adott fajtát tartson, az fejből ismeri a külső-belső jellemzőit. Nem lehet átverni egy keverékkel.

2019. márc. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!