Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS SŰRGŐS LENNE, Mit lehet...

SOS SŰRGŐS LENNE, Mit lehet azzal csinálni, ha a kutyámat "belepik" a legyek?

Figyelt kérdés

Nagytestű kutyám van és az orránál a meg a popsijánál eléggé véresre kicsípik a legyek a bőrét!

Mit tudnék csinálni, hogy ne menjenek a közelébe? Mivel fújjam le???

Köszi


2010. júl. 3. 15:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ne fújd le semmivel. Ez olyan mintha az ételt lefújnád méreggel, hogy a legyek ne menjenek rá. Ajánlom hogy keress fel egy állatorvost, biztos tud adni megfelelő kenőcsöt/krémet.
2010. júl. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Ahol sebes(orr vagy popó), ott kend be a kutyusnak Neogranormon vagy sebekre való Bepanten kenőccsel!

Talán a legyek is elriadnak tőle!

2010. júl. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

[link]

Adventic spot on havonta.

Neostomosan

2010. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha vele ezt csinálnák a legyek,mit tennél?

Biztos nem itt írkálnál távdiagnózisért,hanem orvoshoz mennél.

IRÁNY A DOKI a kutyával,ki tudja,nem köpték-e már be a legyek a sebeit.

2010. júl. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mielőbb orvos lássa.Mert lehet,hogy már így is a sebbe lárvát raktak a legyek,az meg elég gusztustalan dolog,habár ha már ellepik akkor sztem ez már megtörtént:S Ő majd lekezeli neki a sebet,úgy hogy utána se lepjék el. Erre a neoganormon kevés,szerintem!
2010. júl. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
nekem volt egy komondorom . már 13 éves volt. elkezdték a lábát kienni a legyek. nem volt különösebb betegsége meg semmi, csak öreg.kihivtuk a dokit, azt mondta h nem lehet vele mit csinálni ,teljesen le fogják enni a lábát, uh azt mondta el kell altatni :( mondta h már öreg is meg nem birná ki .. nagyon sajnáltam de elaltatta..
2010. júl. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ma már kint volt nála a doki, és azt mondta, hogy ez nyáron így szokott lenni, ez ellen nem igazán lehet védekezni, max sebfertőtlenítővel. Próbáltam, de nem tartja őket távol, ezért kérdeztem!
2010. júl. 3. 16:06
 8/14 A kérdező kommentje:
Amugy köszönöm a válaszokat:)
2010. júl. 3. 16:07
 9/14 A kérdező kommentje:
Nekem is 12 éves a kutyám újfundlandi, de szegénykém már eléggé inaktív, gondolom azért támadják be a legyek, mert nem sokat mozog.
2010. júl. 3. 16:08
 10/14 anonim ***** válasza:

Dehogy kell ezért kutyát elaltatni!!!

Nem akartam beírni mert itt csak azt mondogatják, h állatorvos meg ne fújd le semmivel...de ezt nem hagyhatom annyiban.

Én vidéken élek, sok gazdasági állatot tartanak a közelben, tudom mi az ha sok a légy és tudom, hogy ez ellen semmilyen spot on vagy nyakörv NEM segít, tapasztalatból. Előfordult párszor nálunk is, hogy beköpték a legyek a lustább kutyánk fülét és mindig sikeresen lekezeltük és begyógyult, nem lepték többet a következő nyárig. A recept tehát:

-először is, le kell vágni rövidre a szőrt a beköpött részeken, amennyire csak lehet, kifésülni a maradék szőrből a varrt teljesen alaposan, lemosni tiszta vízzel, megszárítani, majd betadinnal lekezelni. Ezután BioKill-el lefújni, reggel és este, legalább 3 napon át, előtte mindig letisztítani újra, ha kell, ugyanúgy: varrt kifésülni, lemosni, betadinozni és utána a biokill.

A lényeg, hogy addig csináld a kezelést napi 2x amíg be nem gyúgyul, különben újrakezdik majd lepni! Nálunk ha begyógyult, már nem mentek rá többet abban az évben.

És nem szabad hagyni elfajulni, ahogy észerveszel csak egy kis pörköt is, azonnal kezelni kell, minél tovább hagyod, annál rosszabb lesz neki és annál nehezebb lesz meggyógyítani.

A BioKill egy olcsó, gazdaboltokban kapható, nem mérgező, piretrin tartalmú rovarölő és távoltartó készítmény. A direkt állatoknak gyártott Piret Mix is ezt tartalmazza, szval nem lesz tőle bajuk ne aggódj(Piret Mix-et is használhatsz, ha az van otthon, vagy azt találsz a boltban).

2010. júl. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!