Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves kutyákat csak...

Törzskönyves kutyákat csak tenyésztőtől lehet venni?

Figyelt kérdés
2019. márc. 18. 20:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
2019. márc. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A tenyésztőknek ma már általában van honlapjuk vagy FB lapjuk, ahol utána tudsz nézni, hogy milyen kutyái vannak, az aktuális alomnak kik a szülei stb (igaz, van akiről nem sok infó van, mert annyira elismert munkakutyás körökben, hogy nincs szüksége ilyesmire). Sokszor a kutyák vizsgái, szűrés eredményei is fent vannak. Ha megvan a szülők neve, a neten (pl. a fajtaklub honlapján) rájuk tudsz keresni, hogy van-e tenyészszemléjük/vizsgájuk, kiállítási eredményük, regisztrált-e a kennelnév... Ha a szülőknek megvan a tenyészszemléjük, akkor esélyes, hogy a kölyköknek is lesz származási lapjuk (hacsak nem játszott meg egy engedély nélküli párosítást), de ha nincs, viszont a szülők törzskönyvesek, regisztrációs lapjuk ("felülbélyegzett törzskönyv") akkor is lehet. A legegyszerűbb egyébként a tenyésztőnél rákérdezni, de abban igazad van, hogy nem árt előtte tájékozódni. Láttam már olyat, hogy két hangzatos nevű szülőpártól hirdettek kiskutyákat, az anya nevére rákeresve kiderült, hogy tényleg tenyésztenek vele, csak épp más színű volt, mint a fényképeken az aktuális alom anyja és más megyében is élt és akkor nem is volt regisztrált alma. Cseles.
2019. márc. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Az egyik kutyájáról a facebook oldalán találtam tenyészvizsgát igazoló lapot, illetve a feltöltött videók alapján megbizhatónak tűnik. Sokat foglalkozik a kutyáival és nagyon szereti is őket a képek és videók alapján, illetve tényleg nagyon szépek a kutyusok. Azt hogy mi a kenneljének a neve ( ha egyáltalán van, mert nem tudom, hogy kritérium-e az, hogy kennel legyen valaki ha tenyészteni akar) nem tudom továbbra sem. Amúgy most fog 2 alom születni március végén illetve április elején, én majd valamelyikből szeretnék vásárolni. A kutyaházat pont most a hosszú hétvégén építettem meg!
2019. márc. 18. 22:36
 14/16 anonim ***** válasza:

Aki tenyésztő és tagja a fajtaklubnak, annak az első alomnál ki kell váltani a kennel nevet.

Ha egy tenyésztő facén oldalt nyit, akkor ki is írja a tenyészete nevét.

2019. márc. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Ez egy magán ember oldala, amiről én beszélek. Biztosan van akkor kennelje is, de azt még nem találtam meg.
2019. márc. 18. 23:28
 16/16 A kérdező kommentje:
Talán Körös Völgye Rott kennel
2019. márc. 18. 23:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!