Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ti hogy vélekedtek...

Kutyások! Ti hogy vélekedtek erről, nektek milyen szokásaitok vannak?

Figyelt kérdés

Főként azokat kérdezem most akik bent tartják a kutyusukat. Van egy 10 hónapos keverék kutyusom és kertes házban élünk igaz, de mivel kistestű meg amúgy is, nem volt kérdés hogy ő velem fog aludni, élni a házban. Természetesen kimehet a kertbe is, a vele egy idős cicámmal nagyon sokat játszanak kint is bent is ds hát mivel állatok, akarva akaratlanul szőr van mindenfele meg úgy is hogy sokszor takarítok.

Múltkor itt volt egy rokonom aki nem túl állat párti a lakásba meg főleg nem viselné el őket és beszólt hogy rosszul nevelem a kutyámat mert alapból kint lenne a helye, minek tartom bent ha van egy nagy udvar? Meg hogy őt zavarja hogy minden szőrös, minden szobába, minden helyre odamehet a kutya, meg hogy miért nem kint etetem, mert egészségtelen hogy a konyhában van a talkája. (Nyilván nem abból eszik amiből mi, meg nem közvetlenül a mi kajank mellett eszik, de miért ne lehetne ott!?)

Ti kaptatok már megszólást azért mert bent van a kutyus, vagy cicus? Tényleg olyan rossz lenne hogy szeretem magamhoz közel tudni őket?


2019. márc. 19. 16:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ilyen embert tobbet ne hivj oda magadhoz. Minden kutyasnak a lakasban van sok kutyaszor mindenhol meg kutyatal. En is szeretek egyuttaludni a kutyammal.


A kutya hazon kivul tartasa egyenlo a legerosebb buntetessel= a falkabol valo kizaras,kikozosites. Ez a rendszeres veresnel is kemenyebb buntetes. A kutya tarsas leny,szeret a gazdi kozeleben lenni. Ha a gazda szemebe nez,a szerelem soran felszabadulo oxitocin szabadul fel a kutyaban ,ezzel boldogga teszi a nezesed. Ettol ne foszd meg a kutyad.

Jo gazdi vagy es a kutyaval is szeretetben elsz egyutt. ❤️Ebbe ne hagyd,h beleronditson semmilyen rosszindulatu ember.

2019. márc. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekünk is van olyan ismerősünk (egy barátunk felesége) aki a macskánkat toszogatta a lábával, meg fintorog a szőrre... Erre én csak annyit mondtam neki, hogy úgy rugdossa a macskát, hogy a macska az ITTHON van, ellenben ő egy vendég (a csúcs a sztoriban, hogy neki is van egy ideggyenge benti kutyája, aki meg mindig bepisil/bepiszkít...) Szóval én ezzel úgy vagyok már, hogy nem kell mindenkivel jópofizni, a saját otthonomban úgy csinálom ahogy akarom. Vannak elvárásaim az állataimmal szemben, pl legyenek szobatiszták. De ivartalanok, féreghajtottak, bolhamentesek, szóval talán sterilebbek jópár embertől. Nálunk nem jöhetnek be a hálóba, meg föl az ágyra, de kizárólag azért mert pofátlanok és kitúrnak. Engem is zavar a szőr egyébként, minden fésülés ellenére hullik, én most elhatároztam magam, hogy veszek egy robotporszívót. De ezt magam miatt, nem a rosszmájú beszólások miatt.

Egyébként táppal kapcsolatban: a Pedigree-től klasszisokkal jobb, de olcsóbb táp pl. a Josera, Brit, Happy dog, mindezeknek van macskás terméke is. Állateledel boltban érdeklődj, sokkal jobbat teszel vele kedvenceidnek.

2019. ápr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Off: pedigree meg a whiskas is egy nagy rakás car. Kezdő macskásként én is azzal etettem, félévente egy bélgyulladás meg folyamatos szőrhullás. Azóta nyersezünk, mindkét baj megszűnt. Kutya már kezdetektől nyeses. Vedlési szezonban azért van, bőőven bunda. Furminator (kutyára, macskára), egy jó erős porszívó és egy szárítógép megoldja a gondot.


On: Én elküldtem volna a kedves vendéget. Jól írta az egyik előző válaszadó, az állatok vannak itthon. Másrészt azért egy felnőtt embernek illene tudnia, hogyan viselkedjen ha vendégségbe megy. Párom unokatestvérje útálja bent az állatokat. Van kutyája, de kinti (kinti tartásra alkalmas fajta, jól van tartva). De sosem szólt meg így, hetente egyszer jön hozzánk. Teljesen korrektül áll a témához.

Tehát szerintem az általad leírt viselkedésre abszolút nem kifogás az, hogy ő nem szereti bent a kutyát/macskát. Csak simán bunkó.

2019. ápr. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!