Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyaiskolat ajanljatok?

Melyik kutyaiskolat ajanljatok?

Figyelt kérdés

11. Keruletben vagy kornyeken keresunk kutyaiskolat, 5 honapos kiskutyaval mennenk. Ha itt a kozelben jartatok valahova leirnatok a tapasztalataitokat az adott kutyaiskolarol?

Koszonom a valaszokat! 😊


2019. márc. 19. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Személyes tapasztalatom csak a tükrösök (Őrmezői kutyaiskola) kutyaovijával és a Top Manccsal van.

Tükrös kutyaovi: szerintem hasznos volt, látszik, hogy szeretik a kutyákat, jó fejnek tűntek, ami miatt nem náluk folytattuk az két dolog volt: 1) egy módszerre vannak nagyon rámozdulva (jó, persze azért tükrösök), amiben sok jó ötlet van, de nem tűnt úgy, hogy minden kutyánál ez lenne az egyszeri és üdvözítő módszer 2) valószínűleg oktatótól is függ, de az alapfelállás a magyarázatoknál általában az volt, hogy a kutya lakásban lakik és futtatóra jár vele a gazdi, az egyik oktatónál ez abban csúcsosodott ki, hogy amelyik kutyát kertben tartják, az el van hanyagolva, gyökér a gazdája stb. Kösz, nekünk pásztorkutyánk van, kertben lakik és messze vannak a futtatók, ezért (is) jártunk oviba.

Top Mancs: szerintem jó fejek ők is, mind módszerekben (akad arrafelé 1-2 etológus), mind tanfolyami keretekben rugalmasabbak, nem az van, hogy x hét tanfolyam, fix tananyaggal, hanem a kutyáktól is függ, hogy mit gyakorolnak aznap és az is, hogyan, nem kell a 2. hónap végén vizsgázni, ráér akkor, ha a gazda is úgy érzi. Ahogy a tükrösöknél, úgy náluk sem láttam, hogy durván bántak volna a kutyákkal. Egy dolgot nem értettem, hogy miért úgy kezelték le, de ez az én saram is, mert nem kérdeztem elég határozottan (a kutyám nem jött ki egy másikkal, ezért próbálták őket távol tartani egymástól, a másik kutyámnál, másik suliban ezt máshogy csinálták).

A városi kutyák iskolája most költözött a Savoya parkhoz, őket is dicsérte az egyik gazdi a futtatón. Régebben a Bikás parknál is volt hétköznap esténként valami kutyás foglalkozás, ezzel nem tudom, most mi van, ha valaki megírná, megköszönném!

Nem ismerlek, nem tudom, nektek mi lenne a jó suli, de nagyon rosszat még egyik környékbeli suliról sem hallottam, úgyhogy bármit választotok, nagyon nem nyúlhattok mellé.

2019. márc. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Topmancs 😊
2019. márc. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!