Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit ettek régen a falusi kutyák?

Mit ettek régen a falusi kutyák?

Figyelt kérdés
2010. júl. 3. 20:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a maradékot, meg amit találtak
2010. júl. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem ami az asszony főzte körömpörköltből megmaradt! Biztosan házi kosztot, nem voltak fajtatápok, Chappi, Friskies és társai.
2010. júl. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Csontot és maradékot
2010. júl. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

körömpörköltöt szoktunk neki főzni:)annyira imádja, hogy cuppog:)De igen maradékot, sokkal kevesebb húst ettek az akkori emberek, ugyogy a kutyának is kevesebb jutott.

Nem is éltek annyi ideig a kutyák

2010. júl. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
43%
Régen? Én egy pár éve táppal, és főtt hússal etetem a kutyáim. Kb 6 éve, nem tudom az rég-e?
2010. júl. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Akiteki ***** válasza:
Maradékot, ami nem csak a krupmlihéj meg hasonlók voltak. Az ment a disznóknak. Viszont a disznó és marha belsőségeket nem ették meg falun, azt a kutyának főzték meg.
2010. júl. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%

Mikor még nem használtak mosogatószert,sok helyen a mosogatólébe áztatott száraz kenyér volt a kutya menüje.

Igaz,akkor a kutya fogyóeszköz volt,ha "megdöglött",mindig volt a szomszédoknál kölyök,mehetett fiatalon láncra és ott tengődött élete végéig.

2010. júl. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:55


Nem, az nem régen. Régen, mondjuk 1960 előtt.

2010. júl. 3. 21:09
 9/20 Akiteki ***** válasza:
100%

21:06

Az csak a mostani vadparasztoknál divat.

Régen nem volt minden háznál láncra kötött kutya, mert nem volt divat, hogy a szomszédnak van, akkor nekem is kell.

Akkor a kutya még nagy becsben volt tartva, mert dolgozott.

A nagymamám külön főzött nekik, mert a tereléshez kellett az energia, éhes kutya nem tudott a birkák mellett szaladgálni.

Füstölt máj, szalonna, töpörtyű, ez mind a kutyáé volt. Mellette persze megkapták a maradék csirkepörköltet vagy tyúkhúslevest is. Tejet is ittak, mert az is hozzáférhető volt.

OK, ez nem 1960 előtt volt, konkrétan 1965-66-ban.

2010. júl. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:55

Saját kutyám ennyi ideje van, én ezzel etetem őket. Nagyanyám, azt mondja régen (akkori idők, amit írtál) nem volt kutyája. A korhoz képest drága volt, vagy sok mindent kellett érte adni, hogy kutyájuk, macskájuk legyen. Akinek volt, az maradékkal etette. Egyébként, hihetetlen ez a pontozgatás, komolyan.., csak azt írom amit tapasztaltam, vagy hallottam.

2010. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!