Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tibeti terrier vagy Boxer...

Tibeti terrier vagy Boxer lenne a jobb?

Figyelt kérdés

Hello!


Anyuka vagyok.

12 éves lányomnak kéne.

Volt ezelőtt már kutyája és ő is nagyobb fajta volt.De fajta tiszta.

Melyik lenne jobb?


2010. júl. 3. 20:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
A boxer kemény fajta, erős kéz kell hozzá. Ennek ellenére szerintem egy boxer jobban beválna családi kutyának, nagyon szereti a gyerekeket. A tibeti terrier is jó családi kutya, de a boxer még jó házörző is. Az én szememben nagyon sokat jelent, ha egy kutya szereti a gyerekeket, családcentrikus, és védi a házat az idegenektől. Persze ez csak az én véleményem, bár én imádom a boxert, ezért mindenkinek javaslom.
2010. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem boxerem van, a gyerekeket tenyleg nagyon szereti, de hatarozott es kovetkezetes neveles kell hozza. Nagyon jatekos felnott koraban is, ezert vigyazni kell, hogy ha csak jatekbol is, de nehogy kart tegyen a gyerekben. Szandekosan biztosan nem bantana. De barmilyen kutyat is vesztek, ajanlom, hogy legalabb az elejen segitsetek a kislanynak a nevelesben, mert a kutya konnyen a "fejere nohet".

A terrierekrol nincs tul jo velemenyem, nagyon makacsok, kezdo kutyasoknak es csaladi kutyanak nem ajanlanam.

Ha kerdesed van a boxerrel kapcsolatban (ha azt valasztjatok), akkor nyugodtan irj privatba, szivesen valaszolok.

2010. júl. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Akiteki ***** válasza:
58%

Boxer.

A tibeti nem túlzottan gyerekbarát. És rengeteg gond van a szűrével, naponta több órát kell fésülgetni.

A boxer imádja a gyerekeket.

2010. júl. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Oké boxer, de azt a fontos dolgot ne felejtsük el, hogy ez a kutya egyszer ivarérett lesz, és akkor ha kan kutyát választotok, akkor lehetnek gondok a dominanciával. Én szukát javasolnék gyerek mellé.
2010. júl. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
én is egy szuka boxert ajánlanék de csak azért mert nem olyan makacs mint a kan "könnyebb tanítani" és ha gyerek szempontot nézzük aki ismeri a boxert mindegy hogy kan vagy szuka mindegyik imádja a gyerekeket!
2010. júl. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Akiteki ***** válasza:

Kan boxere volt egy rokonunknak, mikor még kisgyerek voltam.

Minden vasárnap mentem hozzájuk kutyázni. Felnőtt korában ismertem meg, nekik nem volt gyerekük. 6 évesen megbízhatóan sétáltattam, adtam neki jutalomfalatot, játszottam vele.

Egyszer eljöttek hozzánk és a 3 éves unokahúgom egy szál cérnával sétáltatta a kertben. A kutya meg folyton leste, hogy ne feszüljön a cérna, nehogy meghúzza a gyereket.

Csak nevelés kérdése és a kan is szereti a gyerekeket.

2010. júl. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A boxer nagyon pörgős, kemény kezű gazdát igénylő kutya, a tibeti terrier jobb 12 évesnek, csak játszon vele sokat, de ha kell neki a kutya, biztos fog.
2010. júl. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Akiteki ***** válasza:

14:39

Láttál már igazi tibetit? Nem gyerekbarát, mint már fentebb írtam.

És mit fog kezdeni a szőrével egy 12 éves gyerek? Ha nem fésüli naponta, akkor kéthavonta le kell nyíratni a kozmetikussal.

2010. júl. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
És a törpe pincserhez vagy az ír szetterhez mit szóltók?
2010. júl. 4. 18:04
 10/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A közelben szokta sétáltatni a törpepincherét egy nő. Szegény kutyával nem tudom mit csinálnak, lehet alapból ilyen, nagyon idegbeteg, mindenkire úgy ugat, a legtöbben felkapják a lábukat, félnek, hogy megharapja őket. Ez csak egy kutya, de nekem ez személyes tapasztalat, nálam ez többet jelent a fajta leírt jelleménél. Az ír szetter igazi vadászkutya, nagyon energikus, azt hiszem gyerekbarát. Nem nehéz kitalálni, mi alapján választottad ezt a fajtát, igazán megnyerő a külseje, és nem nagyon kell ápolni, maximum fésülgetni. Én többre tartok egy boxert, mint egy ír szettert, de ha gondolod választhatsz ilyen kutyát, az más kérdés, hogy ki tudod-e elégíteni a mozgásigényét. Maradok a boxernél, de ha ír szettert választasz, szerintem azt sem bánod meg.
2010. júl. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!