Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hete van a spot on kistestű...

2 hete van a spot on kistestű kutyámon, már semmit nem véd. Milyen bolhanyakörvet tehetek rá?

Figyelt kérdés
A legkülönfélébb bolhaírtó spot onokat próbáltuk. Hatástalanul. A mostani 2 hete van rajta és már rágja magát, vakarózik. Lakásban tartott kistestű kutya. Kikészülök a bolha gondolatától is. Arra gondoltam tennék rá kiltix vagy foresto nyakörvet. De melyiket? Olvastam véleményeket, elvileg mindkettő jó, de írták, hogy büdös, lakásban tartott kutyára nem javasolt.
2019. márc. 23. 03:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A vakarózásnak lehet más oka is.Esetleg atkás az állat,az is előfordulhat,hogy a fürdetőszer okoz ilyen tüneteket.Nekünk nagy testű kutyánk van,kiltix nevű bolhanyakörvvel.Eleinte bágyadt volt az állat tőle,de egy hét alatt megszokta.A bolhanyakörvet a szőrére helyeztük és figyelünk az mindig ott maradjon.Talán,erős a méreganyag a kistestű kutyátoknak?
2019. márc. 23. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Oké, hogy a kutyát kezeled, de az ilyen mértékü fertőzésnél nem elèg. A fekhelyét/házát, a kedvenc helyeit, lakáskutya esetén a sarkokat, zugokat, szőnyeget... lekezelted-e?

Merthogy ha folyamatosan fertőzött helyen van, akkor tehetsz te rá bármit, mindig vissza fog fertőzödni. A bolha piszok sokáig megél védett helyen táplálék nélkül is, a kutyát önmagában nem elég védeni.

Insecticide 2000 vagy valami hasonló, állatra nem ártalmas szer javasolt.

2019. márc. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fürdetéskor látsz benne bolhát? Ha nem, akkor egészen más az oka a vakarózásnak.


Amúgy a spot on használatàval is figyelni kell. Pl 3-4 nappal hamarabb lehet csak megfürdetni a kutyust, különbsn hatàstalan. Ha a hatóidőn belül fürdetsz, az is hatástalanít

2019. márc. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi a foresto nyakörvet használjuk és nem büdös.
2019. márc. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy rágja magát és vakarózik az nem jelenti azt, hogy bolhás. Siman lehet, hogy a bűzmirigye telik fel és ki kéne nyomatni. Vagy allergiás valamire.
2019. márc. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1-es voltam.Volt olyan kutyánk aki allergiás volt és hasonló tüneteket produkált. Tavasszal kezdtük az oltásokat ami a tél kezdetéig tartott.16 évig élt velünk.
2019. márc. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Biztos bolhás? Láttad?



Ha valóban már nagyobb a fertőzőttség kevés,hogy a kutyát kezeled, a lakást is fertőtleníteni,bolhátlanítani kell illetve a kutya dolgait,játékok,fekhely,póráz,nyakörv,hám, mindent ki kell mosni! Ha ágyban alvós akkor meg bizony mindent lehúzni kimosni, ágyat jól kiporszívózni.


Viszont ha nem láttál bolhát akkor más miatt vakarozik akár pont a cseppekre allergiás.


Foresto jó nagyon 5 éve használom, nem büdös.

Kiltixnek van szaga, egyszer vettem,de az egész lakásban mindig érezhető volt a kiltix szaga az első egy hétben nagyon... Nagyon örültem a forestonak,hogy ez szagtalan.


Ha nem vagy biztos benne,hogy bolhás akkor meg állatorvoshoz vidd el.

2019. márc. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!