Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A westi nagyon drága fajta?

A westi nagyon drága fajta?

Figyelt kérdés
Tesómnak szeretnék egy picit, de én úgy tudom, hogy ez a fajta eléggé drága. Tényleg?
2010. júl. 3. 23:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
83%
Én is szeretem a vadászkutyákat. Nekem angol cocker spánim van, mi 25.000-ért vettük, szinte bármit megeszik, de mi Eukanuba táppal etetjük, mert hallottam, hogy a jó minőségű tápok meghosszabbítják az életüket 2-3 évvel. Olyan mintha a gyerekem lenne, és azt se etetném szeméttel. Imádjuk őt, nagyon kedves, barátságos kutyákkal, emberekkel, sokat sétáltatjuk, sportolunk is vele szóval jó kondiban van.:)
2010. júl. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
48%
Hidd csak el,hogy nem kerül 100ezrekbe.Igen esetleg akit versenyeztetni,tenyészteni szeretnél.De gondolom neked csak hobbi kutyus kell.
2010. júl. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy tenyésztő hobbi kutyust odaad kb. féláron, ivartalanítási kötelezettséggel... Legalábbis egy normális!!
2010. júl. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nagyon nem értem, ha a tesójának a westie tetszik és olyat szeretne akkor minek tukmáltok vadászkutyát? Ez is olyan, mint amikor valaki akar egy fajtát és jönnek a válaszok, hogy fogadjon örökbe egyet! Ne már, miért kéne örökbe fogadnia, ha neki meg van az a fajta amit szeretne! Én is sajnálom a menhelyi kutyukat, de ha valakinek fajtatiszta kutya kell akkor ez van... Ez már annyira idegesítő ahelyett, hogy a kérdésre válaszolnátok, akinek nem inge ne vegye magára...
2010. júl. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm 30 ezerért vett westit. Szegénynek egyre több baja lett ahogy növekedett, az allergia csak a legkisebb volt közülük. Már többszázezret költöttek orvosra, arról nem is beszélve, hogy mennyire megszerette a család a kutyust, mire két évesen elpusztult. Volt nagy sírás és szomorúság! :( Hiába mondtam nekik, hogy 100 ezernél kezdődik egy egészséges, törzskönyvezett kutya. Nagy büszkén újságolták, hogy vettek egy újat, de azóta olcsóbb lett, ez már csak 20 ezerbe került. No commnet... :(
2010. júl. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
66%
01:25: Egy rendes tenyésztő minden kutyát egységes áron ad, akár hobbi akár tenyésztés céllal, ugyanis azonos költségei vannak mindegyikkel! 100-150 ezer forintból önköltségi áron sem jön ki egy kiskutya, miért adná akkor féláron? Nincs semmi logika benne!
2010. júl. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%
Hidd el,hogy a hobbi kutyákat olcsóbban adják.Nekem is hobbi kutyusom van és olcsóbb volt,mint egy kiállítási kutyu.Az a logika benne,hogy ezek "hibás" kutyák és nem tudná őket ugyan annyiért eladni.És rendes tenyésztőtől vettem.
2010. júl. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Azt nehéz kideríteni, hogy melyik rendes tenyésztő és melyik a kutyaszaporító. Egy westi a közelben (tenyésztésre alkalmatlan, kiállításokra nem vihető) 40 ezer volt két éve. Aztán kiderült, hogy a házaspár csak szaporító, se engedély, semmi, a törzskönyv is hamis, a kiskutyák se voltak egészségesek. A sok becsapott vevő beperelte őket. Ilyen az olcsó kutya ára.
2010. júl. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha minőségi west highland white terriert szeretnél venni akkor igen,mint ahogy már előttem leírták 100E forintnál kezdődik.A hobbi kutyus attól függően hogy kan vagy szuka 80 E forint körül lehet.

A fentartásáról annyit,hogy 10-12hetente trimmeltetni kell vinni a kutyust,ami 4-5ezer forint.

Az etetése: én személy szerint a westiemet Pro Plan Sensitive-Lazacossal etetem,eznagyon jó táp. Mivel örök szerelem lett nálam ez a fajta,nagyon sokat olvastam,és hogy hajlamos a csirke allergiára,ami sok okból adódóan kialakulhat nála.Én soha hangsúlyozom soha nem etettem még csirkés táppal és nem is tervezem,a kutyámnak így nincsen allergiája.

Ami költség nem csak a westienél,hanem a többi fajtánál :

-Oltás: évente 1 veszettség és ajánlott a kombinált oltás is.

-Etetés: ez nekem havonta olyan 3-4 ezer forintra jön ki,mivel egyszerre 15-18kgos tápot veszek.Az én kutyám napi 100g-ot eszik.

-Fésü,ami nem egy drága mulatság.

-Kozmetika: mint ahogy már leírtam 10-12 hetente trimmelni 4-5E forint.

A kutya havi költségét szerintem ezekből naggyából ki tudod számolni,de persze közbejöhetnek ne adj isten: egy betegség,ivartalanítás vagy bármi.


Hirtelen ennyi jutott az eszembe ha bármi kérdésed lenne nyugodtan írj privit:)

Üdv.

Ivett

2010. júl. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

06:30 asnak

De van benne logika,mert egy tenyésztő hobbi célra azokat a kutyákat adja,akinek van hibája,gondolok itt a nem megfelelő fajtastandardre.Pl:. puha szőr,nagy fülek,törött farok vagy akármi.

Ezeket a kutyákat is természetesen törzskönyvvel adja,de a hibáit mérlegelve adja olcsóbban.

Szerintem az lenne a nem tisztességes,hogy ha egy tenyésztő a kicsit hibás és a fajtastandardnak teljesen megfelelő kutyát is ugyanolyan áron adná.

Gondolj bele:

Megveszel egy tenyésztőtől 150 ezerért egy puha szőrű westit,ami előfordul a tenyésztknél,ugyanis a régebbi westieknek mind iylen volt a szőre,és uygabár a genetikában te mint gazdi nem tudsz beleszólni. Elviszed a puhaszőrű westidet kiállításra és szépen nem fog kapni semmit,mivel megállapítja majd a bíró,hogy ez a kutya a puha szőre miatt nem felel meg a fajtastandardnek.

A másik véglet pedig a teljesen megfelelő fajtastandardű westi.


Legalább is nekem így a logikus,én megértem hogy miét van pár 10E forint különbség a hobbi és a kiállítási kutyák között.

2010. júl. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!