Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolába mit vigyek?...

Kutyaiskolába mit vigyek? Buszos utazás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretném 1 éves kutyámat kutyasuliba vinni, lenne egy pár kérdésem.

-milyen játékot vigyek neki? 20 kgos, és nem igazán sikerül megtanitani az ereszd-et. Arra gondoltam hátha tartok jutifalatot és elengedi, de az a baj h ismeretlen helyen nem eszik nagyon. Akármennyire is finom az adott kaja. Tóval valami olyat szeretnék amit könnyebben kitudok húzni a szájából. Ugye ez egy egy perces játék kB és elég égő lenne ha nem tudnám ki enni a szájából es megakadunk ezért a feladatokban. Vagy vigyek kettőt hátha elengedi a másikat? Valakinek valami praktika?


-Én elég messze lakom Pesttől és ezért volanbusszal mennénk Hatvanba. Van kocsi de nem biztos h el tudnak vinni minsig.

1.kerdes: mi van ha nem akar felszallni a kutya, mert magaslepcsos?

2.kerdes: nem nagyon bírja az autotutat sem, valakinek hányt már tomegkozlekedesen kutya, aminek nem 1-2perces megallo ideje van? Mit tudnék vele csinálni?


-az utolsó pedig az, hogy 2 kutyusunk van. Sajnos időközben le kellett költözni vidékre ahol nem sok kutyát látni kint sétálni, max kóbor... Kutya futtató sincs, semmi, ezért kutyakkozott talán 2x volt, egyszer jól bírta aztán amikor másodszor mentünk (más kutyával) nem bírta a társaságát pedig egyedül volt... Szajkosar kérdés... Mindig le akarja húzni magáról, naponta 2x rateszem h szokja. Ugye kötelező kutyasuliba is és a buszra is tehát valahogy muszáj lenne..


Köszönöm ha elolvastam, további szép napot és meg köszönöm a segítséget! :)


2019. márc. 26. 06:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat a sok elirasert... 😂😂🙈
2019. márc. 26. 06:23
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom van helyi járat, azaz nálunk van, azon gyakorolhatod a buszozást. Amikor ráteszed a szájkosarat, akkor simogasd közben, és így összeköti egy jó dologgal. Ahova én jártam, mindenkinek más volt a játéka, sima kötél jó. Nem égő, ha valamit nem tud a kutyasuliban a kutya, nyilván azért jársz oda, hogy tudja... És hacsak nem agresszív a kutyád, akkor nem baj, ha fél vagy valami, mert megszokja. A lépcsőn meg felviheted, láttam már nj-t amit felcipeltek egy létrán
2019. márc. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen van helyi járat, csak az is egy óránként jár és nem igazán tudom mi merre van.

Rendben lépcsőn max felcipelem😂

Köszönöm ment a zöld pacsi!

2019. márc. 26. 06:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Játék: kutyája válogatja, az enyém a zsinóros labdára bukik, de azt nem szabad nála hagyni, mert elrágja a zsinórt. Emellett szereti a csomós kötelet is. Ezeknek jó a fogása, otthon gyakorolhatod velük az "ereszd"-et is. Akár úgy, hogy jutalomfalatot, akár úgy, hogy játékot dugsz közben az orra alá.

A helyi járat végállomásán beszéld meg a vezetővel, hogy gyakorolnád a kutyáddal a fel- és leszállást. Mi annak idején így csináltuk, a sofőr is belement, az ő érdeke is, hogy ne kelljen sokat a kutyával vacakolnod a felszálláskor.

Hányás: a mi kutyánk is hányt eleinte az autóban (főleg kanyargós részen, körforgalomban), idővel elmúlt. Miután megszokta az autózást és nem hányt, utána vittük csak busszal. Ott még soha nem hányt. Ha félsz, hogy baleset történik, vigyél magaddal zacskót és papírtörlőt.

Szájkosár: jól csinálod. Ha ráteszed, akkor próbáld valamivel elterelni a figyelmét, pl. ültesd le, ha olyan a kialakítása a kosárnak, jutalomfalatot is adhatsz.

Sok szerencsét!

2019. márc. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk buszon hányós volt a kutyánk, mindig vittem magammal egy törülközőt (leterítettem, arra feküdt, hogy lehetőleg arra menjen, ami jön), illetve mindig volt a táskában nejlonzacsi + papírtörlő.

Arra is érdemes figyelni hogy ne menetiránynak háttal ültesd/fektesd le.

Egy idő után megszokta amúgy. :)

2019. márc. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!